Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1019 306

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

adabraz
01.10.2022 4 z 5

Skvělá oddechovka, pro milovníka koní, jako jsem já :). Jasný děj, ve kterém si neřeknete vyloženě "wow". Neubírá to ale kvalitě. Rozhodně si přečtu více knih od této autorky :).

hroneczek
23.09.2022 4 z 5

Velmi příjemný děj, někdy očekávatelný, jindy méně. S hlavními hrdiny souzníte, fandíte jim, aby vše nakonec dopadlo dobře. Mohu doporučit.

Mixy
19.08.2022 4 z 5

Za mě to byla určitě jedna ze slabších knih od Jojo Moyes. Příběh je sice velice dojemný, ale bohužel první polovina byla velice nezáživná. V druhé polovině se začal příběh více vyvíjet a být zajímavější. Na to jak byl příběh na začátku zamotaný a táhlý, tak byl velice rychle zakončen "štastným koncem".

asam
15.08.2022 5 z 5

Dojemný příběh. Spisovatelka opět nezklamala.

crazyslunicko
20.06.2022 4 z 5

Poměrně složitá a komplikovaná kniha. Úvodní kapitola nás zavede do minulosti a pak už se vše točí kolem současnosti. Kniha je hlavně o právničce, která si buduje kariéru a je v tom velice dobrá. Čtrnáctiletá Sarah je zase velice nadějná dívka, která denně cvičí na koni se svým dědečkem Papym. Někdy už nemůže a je protivná, ale dědeček ji k tomu neustále nutí a je na ni přísný. Když však zasáhne osud a dědeček skončí v nemocnici, tak je pro ni cvičení s koněm jediný smysl života. A chce dosáhnout toho, co po ní chtěl dědeček..

Trochu děsivý je závěr knihy, kde se dozvídáme, že je kniha inspirovaná skutečnou událostí a skutečnou dívkou jménem Mecca Harrisová.

Teprve teď si všimla, že Papy nemá hodinky. Značka Lon,Mackie´gines, svatební dárek od Nany. Taková vzácnost, že když byla malá, nesměla se jich ani dotknout. Ráda by se ho na ně zeptala, ale slova ji vázla v krku.
"Sarah?"
Objala ho. Zašeptat svůj vděk do sepraného obnošeného svetru nedokázala. Nedostávalo se ji slov.

"Koně a lidi jsou na tom stejně: všechny zlozvyky se napravují lépe v mladším věku než později, kdy už jsou zažité a nebylo s nimi správně nakládáno." Xenofón: o jezdectví

"Majestát člověka se zračí nejlépe v půvabu jeho zacházení s těmito zvířaty." Xenofón: o jezdectví

"Kůň je krásná věc... a když se předvádí ve své nádheře, nikdo se na něj nemůže vynadívat." Xenofón: o jezdectví

RHorse
25.05.2022 4 z 5

Při úvodním prologu, který byl poměrně dlouhý, jsem knihu chtěla odložit. Chtěla jsem nějaké lehké, nenáročné čtivo, což od Jojo Moyes vždy bylo, ale nějak jsem se tím začátkem nemohla prokousat. Naštěstí se to poté změnilo. Knížka je čtivá, zřejmě si po pár měsících nevzpomenu moc, o čem byla, ale to nevadí. Účel splnila :).

zimolka
07.05.2022 5 z 5

Prvních asi 60 stránek jsem myslela, že knihu odložím,ale jsem ráda, že jsem to neudělala.Autorka opět nezklamala.

Mishi
08.04.2022 3 z 5

Moje druhá knížka od Jojo a asi na dlouhou dobu poslední. Začátek byl táák nezáživný, že jsem se do čtení musela nutit a kdyby se mi nehodila do čtenářské výzvy, tak bych to asi vzdala. Postupně se čtivost zlepšila, ale stejně mi ten příběh přišel takový šroubovaný, jako by ho vymýšlela na sílu, protože potřebovala vydat další knihu.
A konec? Nalakovaný na růžovo. Moc takové slaďárny nemusím.

RendyaDav
04.04.2022 4 z 5

Citlivě a dojemně podaný příběh, při kterém párkrát slzička ukápla. A ačkoliv to není žádná červená knihovna, najdete tu lásku na všechny způsoby. Lásku pro kterou se člověk vzdá vlastní rozjeté kariéry a země v níž žil (prarodič ), láska vnučky k dědečkovi, láska k jezdectví, láska skoro mezi exmanželi , o které dlouho nevědí.
Celá kniha je o hledání , touze a cílech. A jak by to bylo jednodušší kdyby si lidi důvěřovali a to co je trápí si uměli otevřeně popovídat, uměli se otevřít .

mishka1976
13.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Číst knihu a mít doma puberťáka je fakt síla. Rodič si při čtení knihy uvědomí, že ne vždy vše je tak jak vypadá.
Ze začátku mi kniha nepřipadala nijak zajímavá, pouze dost zamotaná. Po mrtvici dědečka se příběh začal odvíjet ve strhujícím tématu, tak že jsem jej musela dočíst jedním dechem.
Příběh je komplikovaný, ale tím i zajímavý a ne jasně předvídatelný.
Za mě je úžasná myšlenka, že člověk, aby mohl být šťastný musí být upřímný nejen k sobě, ale i ke svému okolí. I přesto, že tím často riskuje opravdu hodně.

KACABAK
17.02.2022 4 z 5

Krásná kniha o nezdolné touze, žít normálním životem, v moderní době. Knihou Vás samozřejmě provede mladá a drzá slečna, která nejen, že miluje koně, ale umí se o ně starat, i na nich jezdit. Lásku ke koním ji určitě předal dědeček, který ji vychovává, a který má zkušenosti s drezurou koní. Co z té holky vyroste? Tak čtěte

capricorn__
15.02.2022 3 z 5

Jojo Moyes moc nemusím, ale tato kniha se mi docela líbila a bavila mě. Líbily se mi hlavní postavy a i vývoj děje, který v tomto případě nebyl zaměřen pouze na milostnou linku. Na ději se mi líbilo i to, že mi nepřipadal tolik předvídatelný jako ostatní autorčiny knihy. Takový příjemný, oddychový román.

Loire
11.02.2022 4 z 5

Na knihu jsem se těšila, jelikož sama miluju koně, ale začátek mě zklamal. Nebyl nijak záživný a bála jsem se, že budu hodně zklamaná a knihu budu muset odložit, ale přesvědčila jsem se, že se pokusím knihu dočíst a jsem ráda, že jsem ji neodložila. Sice byl začátek pomalý a hodně nezáživný jsem pak nelitovala a knihu jsem pak až do poslední stránky hltala.

ještěrka38
04.02.2022 4 z 5

Začátek knihy byl nezáživný, myslela jsem, že knihu odložím.. Nakonec to byl krásný příběh a i slza ukápla..

KaMal
19.01.2022 4 z 5

I když mi koně moc neříkají, příběh mě vtáhnul, Sarah jsem fandila (přestože chvílemi se chovala jako standardní teenager) a Nataše vlastně taky. Takže za mě spokojenost :-)

Bustedka
01.01.2022 4 z 5

Nevěděla jsem, co od toho čekat a nakonec jsem byla mile překvapená, i když mi to přišlo trochu přitažené za vlasy.
14ti letá zoufalá holka, sirotek, která miluje svého koně a udělá všechno proto, aby zachránila jeho i sebe. A jak je to ve 14ti běžné, děláte chyby. Věci, u kterých nedomýšlíte konec.

Pauvka
17.12.2021 5 z 5

Moc krásná ale i smutná kniha. Ke konci mě ukápla slza, když Tash řekla pravdu. Doporučuji

Marika Vanova
02.12.2021 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, nechápala jsem dobu, ve které se příběh odehrává, pletly se mi postavy, ale pak se to rozjelo, já si to užila, zasnila se, zaslzela. Jsem spokojená. A hlavně mám splněn bod v ČV.

Jasmine111
02.12.2021 5 z 5

Neuvěřitelně krásná kniha! Všudypřítomná harmonie, hluboké souznění koňské a lidské duše v úchvatně nádherném a jemném podání, opravdu jsem se v tom nacházela celým svým srdcem. Dojemná, něžná, plná překvapivých situací a velkých emocí, které dokáže lehce přenést na svého čtenáře. Připomněla mi knihu Hříbě jménem Hvězda, která mě okouzlila kdysi dávno a získala si nezastupitelné místo v mém nitru. Stejně jako jízda na koni jsou pro mě knížky o koních neuvěřitelně emotivní. Opravdu nejvíce miluji ty, kde kůň a člověk stojí v jedné rovině a kůň je lidmi chápán jako nejlepší přítel. Právě pak může opravdu vzniknout upřímné souznění, které dovede k dechberoucím poznáním. Jednoduše jsem se nemohla jako velká milovnice koní odtrhnout. Kdybych zde mohla dát deset hvězd, dala bych je. Krásně se to čte!

absa2611
29.11.2021 5 z 5

Pro mě je tento příběh velmi osobní záležitostí. Kdysi dávno, v mých -nácti, jsem měla svého koně a to souznění, které Jojo Moyes popisuje, mě přeneslo zpět v čase. Nepsala jen tak nějaké fráze, poznala jsem, že i ona někdy prožívala to nádherné přátelství a porozumění mezi člověkem a koněm (na konci knihy mi to potvrdila). Díky za tuto knihu!