Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1019 306

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

Merynkaw
28.12.2017 5 z 5

Hezká kniha o tom,co je člověk schopný udělat pro svůj sen.

baterka.gs
26.12.2017 5 z 5

Také se přidávám s názorem, že rozklusání děje probíhalo poněkud pomaleji. Nicméně jakmile se začal příběh dostávat pod otěže, mělo to rychlý spád. Nejsem příznivcem koní a i tak se mi kniha velmi líbila. Francouzské texty bych měla ale ráda přeložené a třeba mohly být kurzívou, myslím že zas tolik francouzštinářů u nás nemáme. Nicméně perfektní Jojo .. jako vždy.

Ankavi
24.12.2017 5 z 5

Po rozpačitém začátku jsem knize dala šanci a odměnila se mi - prožila jsem pohádkový příběh. Snad proto, že mám ráda koně... Snad proto, že mám 15-letou dceru... Snad proto, že mě Jojo Moyes ještě nikdy nezklamala... A hlavně proto, že mně kniha dokázala vehnat slzy do očí. Našla bych ještě sto dalších důvodů, proč tuto knihu doporučit a přečíst si ji znovu. Chytila mě za srdce.

mariva
17.12.2017 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Obávala jsem se, že tentokrát mě kniha bavit nebude, i když všechny předcházející knihy autorky jsem si vychutnávala. Drezúra koní mi není moc blízká, proto ten pomalejší rozjezd. Pak ale příběh dostal spád a já už knihu jen těžko odkládala. Autorka prostě umí přitáhnout čtenáře. V závěru mi ale dost vadila spousta textu ve francouzštině, protože asi nejsem jediná, která by potřebovala překlad třeba pod čarou.

jluky
13.12.2017 5 z 5

Po počiatočných rozpakoch som vsadila na autorku a nesklamala ma. Bola to "krasojízda".

Hanisek
11.12.2017 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale ten konec na mě byl takový neuvěřitelný vzhledem k celému příběhu. Příběh byl takový smutnější, ale zároveň plný nadějí a snů. Mám pocit, že bych si uměla představit reálnější konec, který by nebyl tak sluníčkový.