Krása a jed oleandru

Krása a jed oleandru https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406904/bmid_krasa-a-jed-oleandru-h18-406904.jpg 4 111 30

Poutavý příběh o lásce a válce, ale také o koláčích, dortech a kávě. Hamburg 1938. Mladá Sophie Terhoven, dcera vlivného obchodníka s kávou se zamiluje do chudého syna pouhé kuchařky. V cestě jim ovšem stojí nejen odlišný původ, ale také temné tajemství jejich rodičů a – válka. Mají milenci společnou budoucnost? A přežijí vůbec těžké období? Na odpovědi čeká o téměř 80 let později mladá majitelka kavárny Jule Weisbachová, která čte Sophiin deník a odhaluje nejen osudy mladé Sophie a Hannese, ale také vazby, o kterých neměla ani tušení. Román velmi vtipně doplňuje soubor devíti receptů na dorty, zákusky a nápoje, které Jule podává ve své kavárně.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Die Oleanderfrauen , 2018

sabca
18.12.2019 5 z 5

Tak zase jedna z těch knížek kde se prolíná minulost a současnost, což čtu ráda. Více se mi líbil příběh z minulosti o Sophii a Hannese. Jak deník Sophie zamíchá osudem Jule Weisbachové zjistíte pokud si knihu přečtete. Opravdu mohu za mě doporučit.

alnahu
01.08.2019 5 z 5

Velmi čtivý román dvě časové roviny- jedna v přítomnosti, druhá za druhé světové války.Příběhem nás provází dvě ženy - Sofie s tou se seznámíme díky jejím deníkům ,Jule majitelka kavárny ,která se k těmto deníkům náhodou dostane a ty jí otevřou ukryté tajemství.Kniha plná emocí ,lásky ,přátelství a tajemství.Dobře se četla.

bookcase
16.07.2019 5 z 5

úžasné, čtivé, nezapomenutelné. I když místy předvídatelné, uhádla jsem spoustu indicií, i tak napínavé, protože autorka je mezi sebou mistrně zaplétala.

evice26
04.07.2019 5 z 5

Kniha určitě potřebuje větší soustředění při čtení zejména kvůli počtu postav. Také má předvídatelný konec, i přesto je čtivá do poslední stránky. Na konci knihy jsem ocenila informace o "hnědém zlatě" a uvítala pár receptů na přípravu kávy a několik receptů na zákusky. Jedinou věc, kterou bych vytkla, je tučné písmo deníkových zápisků. Hodně mě rušilo.

bábuška
27.06.2019 4 z 5

Dočetla jsem další krásný a smutný příběh z doby nástupu nacististického režimu, kdy se mladá Sophie z lepší rodiny zamiluje do syna kuchařky. Posléze je vyhnána z domu, Hannes odešel do Španělska bojovat s frankistickým režimem. Druhá dějinná linie se odehrává již na začátku nového století, kdy se objeví starý Sophiin deník a dívka Jule začíná své pátrání po osudech osob zmiňovaných v deníku i osudu samotné pisatelky. Dozvíme se o krutých rocích během války, rozbombardovaném Hamburgu. Jule rozplétá osudy nalezených zbytků bývalých rodin a po velikém úsilí stmelí přeživší dohromady. Kniha je to velice zajímavá, mohu doporučit.

okeey
23.06.2019 5 z 5

,,Dum spiro spero."
Krásný román, který sleduje 2 dějové linky - 1. v současnosti a 2. v období 2. světové války. Dějová linka Jule a její kavárny s názvem ,,Plážová perla" mi hodně připomínala lecčím Kavárnu v Kodani, včetně dortů, zákusků a kávy. Historická linka byla krásná, romantická, samozřejmě ale také smutná, protože 2. světová válka... Celkově se mi kniha moc líbila, nejvíce se mi líbil charakter Sophie, odvážná mladá dívka, která se umí porvat za to, co považuje za nejdůležitější včetně lásky. Rozhodně doporučuji!

i.stefany
28.05.2019 5 z 5

Krásná obálka, krásný příběh, který je opět vyprávěn ve dvou dějových linkách. Z té současné se vracíme do minulosti formou deníku, jež si na pozadí válečných událostí píše jistá mladá dívka Sofie. O 80 let později se Jule, majitelka voňavé kavárny seznámí se starší dámou, jež právě nalezla a pročítá deník a ta se jí svěří s příběhem mladičké Sofie. Společnými silami se pouští do pátrání po postavách z deníku. V knize je zmíněno i několik receptů na dortíky a zákusky podávané v kavárně a také mnoho zajímavých informací o kávě. Moc pěkně zpracovaná kniha a pro ženy doporučím.

zuzana2599
19.05.2019 4 z 5

Moc pěkný příběh o lásce i válce, ale také o sladkých koláčích, dortících a kávě.
Příběh má dvě časové roviny, ta první se odehrává v Hamburku ve válečných letech a je psána mimo jiné i v dopisech, které celý příběh obohacují. Druhá část se pak odehrává v Hamburku dnešních let, ve voňavé kavárně slečny Jule. A zde, za osmdesát let později, se příběh minulý se současným propojí a všechny souvislosti vyjdou na světlo.
Kniha se mi líbila, zejména příběh z minulosti je nádherný...

petaSk
19.05.2019 3 z 5

Kniha je na pomezí červené knihovny, hezky napsaná, ale nikterak originální, ani ve mně vzbuzující velké emoce. Linka ze současnosti podle mě dostala až příliš prostoru, a byla pro mě méně zajímavá. Příběh mladé Sofie byl dramatičtější, ale pořád to bylo něco, co jsem četla v mnoha jiných knihách a zpracováno lépe.
Autorka si dle mého spočítala, co nejvíce táhne, a co se vyplatí a to vše namíchala do jedné knihy, která je napůl feel good romancí o “roztomile nešikovné” mladé ženě, napůl historickým dramatem o hluboké lásce. A knížka zůstala kdesi napůl.

veronika0382
30.04.2019 5 z 5

Rodinná sága o lásce, válce, bolesti, tajemstvích a jednom nalezeném deníku, si vás určitě získá od prvních řádků, tak jako mě. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách