Království za story

Království za story https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121868/mid_kralovstvi-za-story-Xqn-121868.jpg 3 299 68

Nahá Wanda hraje na piáno a mává při tom rukama jako pták křídly. Kdesi v jurtě popíjí český novinář vodku s jediným mongolským Pekelným andělem. Doktor Hrdlička stoupá obut do papírových krabic zamrzlou Nerudovou ulicí. V kapse ho hřejí konzervy čínského masa, on už se však těší šneky. Hrdiny povídkového výboru Petra Šabacha nacházíme v nejroztodivnějších situacích – kolika z nich se ale nenávratně promění život?... celý text

Zdeniczka
05.02.2019 1 z 5

Knížečka na odpoledne, která ve vás žádný zvláštní pocit nezanechá. Snad jen, že jste mohli raději sáhnout po něčem jiném. Bohužel, jedna z mála knih, která snad za přečtení ani nestála...

jelad
21.06.2018 4 z 5

Úsporná mozaika Šabachových mini příběhů, často sklouzávajících do absurdit (především úvodní povídka Království za story, kde nahá Wanda hraje zadkem na klavír, přitom mává rukama jako pták, zatímco jí zloděj s vizáží Leonarda DiCapria ze stěny krade Zrzavého) a každodenní životní tragikomiky (rybář, který se snaží v proudu divoké řeky přemoci životní úlovek v podobě obrovské štiky, i když ví, že oba se na břeh za žádnou cenu nedostanou).

esfinge
23.05.2018 4 z 5

Soubor sesti povidek. Knizka idealni do kabelky, moc mista nezabere a v MHD se hodi. Urcite slabsi Sabach, ale celkove kniha neurazila.

Polinius
18.02.2018 2 z 5

Opravdu maličká knížečka, která se mi dostala náhodou do ruky.
Já prostý čtenář bych očekával, že bude jako malá bonboniéra a bude obsahovat samé znamenité kousky.
Nikoliv.
**1/2 - Autor má výborně odpozorované lidi, situace a prostředí, ale zápletka je prostě blbá, sivá, divná, ...
Ani bych se nedivil, kdyby vtip o hraní na piano zadkem existoval před vydáním knihy a autor nám jej jen převyprávěl se šťavnatou omáčkou.
Pokud potřebujete čtení na toaletu při salmonelóze a nebo nějaké čtení při vaší kastraci tak hodnotím - *****.

maryska09
26.01.2018 4 z 5

Kniha povidek, kde nektere jsou dobre a pomerne zname a nektere slabsi. Oddychovka na odpoledne

Znedla
22.01.2018 3 z 5

Soubor šesti povídek. Nad některými jsem se zasmála některé už tak vtipné nebyly.
Prostě taková oddychovka co se přečte za jeden den....

Plavkyně
06.12.2017

Za mě nejslabší Šabachova kniha.

Petka82
18.06.2017 odpad!

Ležela mi doma, již nějakou dobu. Dostala sjem ji někde k nějakému nákupu a pořád se do ní né a né začíst. Čtenářská výzva mě vyzvala a tak sjem ji přečetla:-) Nějak zvlášť mne nezaujala a asi bych ji nikomu ani nedopuručila.

Aleh
01.05.2017 3 z 5

Zdánlivě krátké povídky nic nespojuje. Snad jedině jejich hrdinové, kterými jsou lidé různého věku i postavení - mladá žena, doktor v důchodovém věku, novinář, starší vdova, rybář - a kteří prožívají opravdu neobvyklé někdy až tragikomické situace. Místy je kniha veselá, místy, ale i smutná až depresivní. Všichni hrdinové prochází určitou životní zkušeností a je jen na nich , kudy se jejich život bude ubírat dál... Každopádně mě to přinutilo o nich přemýšlet.
Četla jsem však i jiné knihy od Petra Šabacha,které se mi líbily víc např. Opilé banány, Občanský průkaz a Babičky.

haluz
13.02.2017 1 z 5

Jedna hvězdička za první příběh, který jediný mě pobavil

legonka
13.02.2017 1 z 5

Tak tohle mě opravdu nebavilo.

sagasir
07.12.2016 2 z 5

Kratičká, ale z domova

Máte tak dvě hodinky i méně čas? Chcete opravdu krátkou knížku? Napsanou známým a respektovaným autorem z domova? Knížku obsahující povídky? Tak to pak sáhněte po Království za story, jelikož splňuje všechny tyto požadavky.

Taky jste tuto knihu dostali za něco a nebo k něčemu? Třeba za nákup? Vypovídá to o ní něco? Možná ano a možná ne, ale popravdě na zadek si z ní opravdu nesednete. Je opravdu ideální tak na výplň trošku delší chvíle, ale nějaký hluboký čtenářský zážitek tady rozhodně nečekejte. Za prvé je smutné, že povídky vám rozhodně neutkvějí delší dobu v paměti. Za pár minut už vlastně ani nevíte, o čem byla ta poslední. Nijak spolu ani moc nesouvisejí. Povídky jsou pak jednak vtipné, tak i smutné až depresivní. Celkově jsou však takové nemastné, neslané. Vtipná není zase až tak vtipná. Přitom humor je s autorem neodmyslitelně spjatý. Smutná, depresivní povídka je zase tak nějak podivně smutná a depresivní. Mírně oceňuji pár otevřených konců u povídek. Alespoň tím autor nutí čtenáře přemýšlet a umožňuje jim si je dotvořit dle vlastní fantazie. Někdy v povídkách zmateně hledáte pointu. Je to takové zmatené, stejně jako samotný obsah knihy. Třeba jak může někdo hrát na piano a přitom mávat rukama atd. Ze samotných povídek pak pan samotný autor nejde skoro poznat a nevědět kdo je autorem, tak ho já i mnoho dalších vůbec netipne. Jazyk je také takový obyčejný, pomalu jako kdyby knížku napsalo dítko chodící ještě na základní školu. Objevil jsem i pár vážně podivných slovních obratů a za boha nemohu přijít na to, co tím chtěl autor říct či naznačit. Bohužel nebudu pět ódu ani na postavy. Jsou strašně obecné, nudící, místy prapodivné. Čtenář je hned zapomene. Nakonec to však v konečném důsledku asi tolik nevadí. Přece jenom čtete rychle povídku za povídkou a stejně tak rychle se objevují nové a nové postavy. V úvodu recenze jsem také psal, že čtení tohoto dílka vám zabere přibližně tak dvě hodiny. To je pravdivá informace. Kniha má totiž pouhých 80 stran.

Lámu si hlavu nad tím, proč vlastně tahle kniha vyšla. Pro nové čtenáře autora tahle četba rozhodně nebude kdovíjak skvělá a ani jeho fanoušci rozhodně nejsou z tohoto díla nadšení. Nicméně i mistr tesař se utne, jelikož však za knihu nic neutratíte, tak to vem čert. Dodávám i dnes velice nízké procentuální hodnocení, konkrétně 35 %. Šabach určitě umí mnohem, mnohem lépe. Tak mi to alespoň bylo totiž tvrzeno, jelikož se zatím jedná o mé první seznámení s tímto autorem.

lenyleny
18.11.2016 2 z 5

Mám ráda povídky, ale tyto mi nějak nesedly. Za týden jsem již nevěděla o čem byly, vzpomněla jsem si jen, že jsem je četla.

Veve131
10.11.2016 4 z 5

Už jsem četla lepší knihy od pana Šabacha

simona.p
02.08.2016

Zajímavé rychlé čtení za pár hodin.

aktak1203
16.02.2016 3 z 5

Knížka má jen 75 stran, takže jsem ji měla za večer přečtenou, ale nic moc. Šabacha mám moc ráda, styl psaní se mi líbí moc, ale povídky byly velmi zvláštní. Ta první byla vtipná, ty ostatní vůbec. Nevím přesně co jimi chtěl autor sdělit, tak dávám tři hvězdy, číst se dá a do čtenářské výzvy je to ideální volba na knihu přečtenou za 1 den :-).

Kalima206
24.01.2016 2 z 5

Oddechovka.. Nenadchne ani neurazí

magnolia
06.12.2015 2 z 5

Mám PŠ moc ráda, ale tyto povídky byly tak pesimistické a depresivní, že dám takové malé hodnocení. Někdy se to nepovede. Autora nezatracuji.

Verrrunka
14.07.2015 2 z 5

Nuda, nuda, nuda... Ani se nedivím, že tuhle knihu dávali zadarmo k nákupu... :-/

Manunka
08.04.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako bonus ke koupi jiných knih. Autora jsem do té doby neznala. Nicméně jsem povídky přečetla jedním dechem. Pěkně a čtivě napsáno.

Část díla

2006  83%Občanský průkaz
2010  84%Opilé banány
2012  59%Království za story
2012  79%Máslem dolů

Kniha Království za story je v