Království věčného ticha

Království věčného ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355577/bmid_kralovstvi-vecneho-ticha-ZSf-355577.jpg 3 12 7

„Panebože,“ vydechla psycholožka, „to je šílený! Takové břemeno na duši té nevinné holky! Hlavně teď musíme odehnat od té kauzy mrchožrouty z bulváru. Už vidím jejich titulky. Dcera usvědčuje otce jako vraha! Dokonce i to království věčného ticha by se jim hodilo do krámu.“ Dramatické vyústění jedné z povídek v nové knize Romana Cílka znovu naznačuje, v čem je síla jeho mnohokrát již osvědčených vypravěčských schopností. Opět před námi ve strhujícím ději defilují podivuhodné lidské osudy a vrší se nesmiřitelný svár osobností a jejich zájmů, které často ústí až do světa zločinu.... celý text

medlovice
28.02.2021 4 z 5

Těchto knížek máme v knihovně hodně a dobře se půjčují. Krimi příběhy, to je vždycky jeden lepší, druhý nudnější. Co mě ale dostalo byl výraz holčičky na obálce.

čef
29.01.2020 3 z 5

Připadlo mi, že autor zamýšlel napsat krimi povídky trochu jinak. A to se mu tedy také povedlo, ale nejsem si jist, že je to dobře. Pro mne určitě ne. Povídky jsou ve své většině takové ukecané, zaměřené pro mne na nezajímavé detaily a podstatné zde mnohdy úplně chybí. Zejména závěrečně řešení je většinou odbyté a je ponecháno na čtenáři, co si pomyslí a domyslí. Možná autor nechtěl být příliš polopatický, ale podle mne to trošinku přehnal.

magic11
16.08.2019

myslela jsem, že půjde o detektivku, ale je to soubor spíš příběhů ze života, ale četly se dobře, nelituji

Radka1911
24.04.2019 3 z 5

Sbírka dvanácti detektivních povídek z českého prostředí. Celkově hodnotím jako průměr, ale nelituji, že jsem četla.

medvedice3
27.12.2018 3 z 5

Kratší povídky pro čtení v dopravním prostředku :-).

bagel
06.03.2018 3 z 5

Tase dalších několik povídek, nic velkého nelze očekávat.

konicekbily
13.02.2018 3 z 5

Sbírka povídek našeho předního autora. Některé povídky se mi moc líbily. Něco si od pana Cílka zase přečtu.