Královský návrh

Královský návrh https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374580/bmid_kralovsky-navrh-z2m-374580.jpg 3 134 40

Deborah Standridge vždy dělala všechno, co po ní rodiče žádali. Ale když ji renomovaný architekt nabídne práci ve své firmě jen několik dní před svatbou, čelí dilematu. Má se stát poslušnou manželkou muže, kterého nemiluje, aby potěšila své rodiče, nebo si má konečně splnit svůj vlastní sen? Zanechá svého snoubence u oltáře a letí do Denveru, čímž nastartuje tragédii, která ji bude provázet po zbytek jejího života. Nyní, jako jedna z nejúspěšnějších architektek v Denveru, se Deborah vyhýbá lásce za každou cenu ... dokud do jejího života nevstoupí Dan Parker. Neodolatelný Dan jí svěřuje návrh hlavní budovy své společnosti a brzy ji přiměje, aby znovu věřila v lásku. Ale má tajemství, které může zničit vše, co vybudovali a navždy zlomit Debořino srdce. Najde Deborah sílu, aby bojovala za lásku, která by jí mohla konečně učinit šťastnou? Křehký, klasický milostný příběh o tajemstvích, která zůstávají v našich srdcích a volbách, které nás osvobodily.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Crowning Design , 1984

AliceTief
22.03.2020 5 z 5

Autorka mě vůbec nezklamala, trochu romantiky, trochu tajemna a drama, krásná oddechovka na odpoledne;)

uminaa
30.01.2020 4 z 5

Priznám sa, že túto knihu som si vybrala podľa obálky do kvetinovej témy tohtoročnej ČV :) Kniha sa mi celkovo pozdávala, ale miestami som mala pocit, že sa jedná o dve knihy spojené v jednu. Pravdepodobne som už tak zvyknutá na "dnešné" stereotypy, že ma to mohlo zmiasť ;) Ale príbeh to bol pekný - trošku napätia, trošku romantiky, trošku tragédie... Čítalo sa to rýchlo a ľahko :) plus tá krásna obálka! Celkovo som spokojná a k autorke sa rozhodne vrátim :)

eliášová
06.01.2020 5 z 5

Tak ráda bych četla viiiiic jejich knih

sabca
04.01.2020 4 z 5

Tak kniha se mi četla líp než Ryanová pomoc a Allyin dům. Protože jsem byla zvědavá jak vše dopadne, musela jsem číst až do ranních hodin. Ale přesto se mi více líbili její knihy jako Titáni a Poselství růži. Přesto knihu mohu doporučit. Vzhledem k tomu, že na obálce knihy jsou krásné pivonky, mohla jsem jí zařadit i do letošní čtenářské výzvy.

suzanne1997
01.01.2020 4 z 5

Příběh, který vás nechá na pochybách od samého začátku do úplného konce.
Po Ryanově pomoci a Allyiném domě jsem musela sáhnout i po Královském návrhu. A je pravdou, že jsem od něj čekala něco jiného. Příběh mi připadá místy až moc překombinovaný, myšlenky místy nedokončené a situace dostatečně nerozvedené.
Příběh sám o sobě plyne, nabírá na obrátkách a sílí. Ke konci se však autorka ztrácí ve svých nápadech. Poslední situace nabírají hodně rychlý spád a zdají se velmi uspěchané. Když hledáte vysvětlení toho, co se před časem stalo, musíte se spokojit s několika větami. A to je přesně to, co se mi nelíbilo. Autorka mohla dialogy a popisy více rozvést a více tak přiblížit děj čtenářům. Přesto jako celek působí skvěle a předešlé knihy z toho období doplňuje. Po předešlých dvou je pro mne tato kniha docela zklamáním. I tady autorka ukázala, že i tehdy uměla psát.

Gallaxy
30.12.2019 5 z 5

V průběhu čtení jsem byla zklamaná, když mi začali docházet souvislosti a tušila jsem jakým směrem se bude příběh ubírat... ALE konec mě hodně a mile překvapil. Autorka opět nezklamala a já dávám plný počet hvězdiček.

janina66
10.10.2019 3 z 5

Příjemná oddychovka s trochu přehnaným rozuzlením. Přečteno za jeden den. Ale další už od autorky číst nebudu.

domina
22.05.2019 2 z 5

Tak nudnou a nezáživnou knížku jsem opravdu už dlouho nečetla. Hodila by se možná do předminulého století.

georginaa
07.04.2019 3 z 5

Další dobře napsaný příběh pro deštivé odpoledne. |S trochou zápletky, rozuzlení a romantiky.

tereza9070
09.03.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka.

Liduka
07.03.2019 4 z 5

Mě se kniha líbila. Měla v sobě lásku, intriky i zklamání. Deborah se musela poprat s tím co se jí v životě událo a konečně našla svou lásku. SPOILER: Jen mě trochu překvapil konec, kde jí Dan říkal, jak jí za smrt svého kamaráda nevinil, ale přitom během knihy jsem nabyla dojmu, že právě to dělal a hodlal se jí za to pomstít. Čím? To nám nakonec autorka ani nevysvětlila. Každopádně jsem netypovala, že ten kdo jí házel klacky pod nohy byl její šéf.

perpe2a
24.02.2019 3 z 5

Prvotina od skvělé autorky. Je to slabší romantický příběh, ale jako oddechovka příjemné.

zdehan
24.02.2019 5 z 5

Kniha je taková pěkná oddechovka na jedno odpoledne.

helenkan
09.02.2019 4 z 5

Káva a tahle pěkná romantika. Jedno bezva odpoledne. :-)

raty
02.01.2019 4 z 5

Pěkný romantický příběh, který mi zpříjemnil deštivé odpoledne.

iška
26.12.2018 2 z 5

Mně to přišlo málo propracované. Kdo má rád Harlekýnky, určitě bude spokojen. Ale četla jsem od autorky lepší tituly a romantika jim také rozhodně nechyběla.

prcek19
18.12.2018 3 z 5

Musím říct, že mě na knize docela zklamalo to, jak se rychle přeskočil začátek..čteme o tom, jak Deborah ruší svatbu a najednou sme o 8 let později a ani nevíme, co přesně se v ten osudný den stalo i to, co se přihodilo rodičům Deborah..oceňuji, že autorka děj zbytečně neprotahovala a že sem se nakonec dozvěděla i o tom, co se před 8 lety stalo, ale i tak vím, že se ke knize už nevrátím

MartinaF
25.11.2018 4 z 5

Já bych neřekla, že je vhodnější pro ženy 50+. Jsem něco málo 30+ a kniha se mi líbila. :-) Mně se autorčin styl velmi zamlouvá, píše svižně a mile, ví, kde přidat, kde ubrat. Skoro vůbec není poznat, že byl příběh poprvé vydán v roce 1984 (dobrá, norkový kožich by si asi současná žena nejspíš nevzala na sebe), klidně by mohl být zasazen do této doby. Leila Meacham píše opravdu dobře, ať už jsou to dlouhé ságy nebo krátké romantické příběhy.

alnahu
12.11.2018 4 z 5

Příběh Deborah ,která upřednostní karieru, před láskou, nakonec sama na to doplatí ,když se objeví muž, který ji rozerve srdce na kusy. Dobře se četla.

alcerka
09.11.2018 3 z 5

Dle mého je kniha vhodnější pro ženy ve věku 50+. Čtění je to velmi romantické a konec byl zajímavý.

Leila Meacham
americká, 1938 - 2021