Kráľovná vetra a tmy

Kráľovná vetra a tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420131/bmid_kralovna-vetra-a-tmy-qNR-420131.jpg 4 326 66

V posvätnej pevnosti Tieňolovcov bola preliata nevinná krv a Sesia sa ocitla na pokraji občianskej vojny. Časť rodiny Blackthornovcov utiekla do Los Angeles a snaží sa nájsť príčinu choroby, ktorá zasiahla všetkých bosorákov. Julian a Emma sa zatiaľ zúfalo snažia zabudnúť na zakázanú lásku a vydávajú sa na nebezpečnú misiu do Férie, aby získali späť Čierny zväzok mŕtvych. Na férskych dvoroch sa však dozvedia tajomstvo, ktoré by mohlo zničiť celý Tieňosvet a otvoriť bránu do temnej budúcnosti, akú by si nedokázali predstaviť ani v tých najhorších snoch. V záverečnej časti bestsellerovej trilógie Tajomná temnota budú musieť Emma a Julian zachrániť svet Tieňolovcov, skôr ako temná sila kliatby parabatai zničí nielen ich, ale aj všetkých, na kom im záleží.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Queen of Air and Darkness , 2018

Lucik100
28.12.2019 5 z 5

Musím říct, že tento díl byl rozhodně jeden z nejlepších od autorky. Bylo tam propracovaných spoustu životních příběhů a zbylo tam spousta otevřených konců. Proto věřím, že autorka na své série naváže a bude dále pokračovat v příbězích o lovcích stínů.

DreamerX9
23.12.2019 5 z 5

No tak tohle byla sakra jízda!! První dva díly byly super ale tohle...slzy, smích, dojetí a ten nádhernej konec! Kniha za 3 dny přečtená a celkově se četla jedním dechem za mě paráda dávám plný počet a těším se na nové knihy od autorky :)

MíšaS.
23.12.2019 4 z 5

Pokud jste knihu ještě nečetli, nečtěte ani můj komentář !!

Přiznám se, že ubírám jednu hvězdu za ten přeslazený konec. Ano, jako vždy se tam rozehrálo několik možných pokračování, což je skvělé, pokud ovšem nakladatelství bude chtít další knihy od CC vydat, jenže ten konec byl na mě prostě strašně happyendový, vlastně každá postava dostala happyend, což není samozřejmě špatně, ale podle mě si spoustu těch konců mohla nechat na jindy. Takhle dohromady a na konci to vypadalo jako harlequinka.

A ještě jedno malinkaté popíchnutí : Zdá se to jen mě, nebo je každý, řekněme pátý, lovec stínů nějak "jiný"? Nic proti, každý ať si dělá, co ho dělá šťastným, pokud neubližuje druhým, ale přeci jen mi to přijde takové nucené v těchto knihách. Přiznám se, že jsem se u knihy zamyslela nad tím, jak chtějí pokračovat v zachování rodů ... pokud samozřejmě nebudou mít Clace těch 8 dětí, jak na konci avizovali a ostatní se k nim přidají :D

Jinak parádní díl a nemohu se dočkat, zda tedy vyjde něco dalšího :)

25veronika3
18.12.2019 5 z 5

Pro mě nejlepší díl ❤

barusa.s
08.12.2019 5 z 5

Dramatické zakončení trilogie a otevřená zadní vrátka pro další pokračování příběhu. Jedním slovem skvělé.

Adriana99
06.12.2019 5 z 5

Tak toto bylo pořádné finále, a ten konec...