Kráľovná vetra a tmy

Kráľovná vetra a tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420131/bmid_kralovna-vetra-a-tmy-qNR-420131.jpg 4 326 66

V posvätnej pevnosti Tieňolovcov bola preliata nevinná krv a Sesia sa ocitla na pokraji občianskej vojny. Časť rodiny Blackthornovcov utiekla do Los Angeles a snaží sa nájsť príčinu choroby, ktorá zasiahla všetkých bosorákov. Julian a Emma sa zatiaľ zúfalo snažia zabudnúť na zakázanú lásku a vydávajú sa na nebezpečnú misiu do Férie, aby získali späť Čierny zväzok mŕtvych. Na férskych dvoroch sa však dozvedia tajomstvo, ktoré by mohlo zničiť celý Tieňosvet a otvoriť bránu do temnej budúcnosti, akú by si nedokázali predstaviť ani v tých najhorších snoch. V záverečnej časti bestsellerovej trilógie Tajomná temnota budú musieť Emma a Julian zachrániť svet Tieňolovcov, skôr ako temná sila kliatby parabatai zničí nielen ich, ale aj všetkých, na kom im záleží.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Queen of Air and Darkness , 2018

Knihomolka7997
21.03.2020 5 z 5

Skvělé zakončení série. Zbožňuju její knížky a doufám, že brzy vydá další sérii.

Horselen
17.03.2020 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale prostě už to není ono. Obzvlášť, když je v dnešní době moderní nacpat za každou cenu do všech knížek LGBT tématiku. Já jsem člověk, který proti tomuhle tématu rozhodně nic nemá, ale do fantasy knihy, která se zabývá především něčím jiným, se mi to vážně nehodí. Co je moc, to je příliš.
A fakt si nemyslím, že je nutné každého s někým párovat, dokonce bych skoro řekla, že je to kontraproduktivní.
Nicméně po pomalém rozjezdu, jsem se přece jen začetla. Ocenila bych, kdyby byla knížka třeba o 100 stran kratší.
Úplně původní svět stínů pro mě byl zážitek. Byla to jedna z prvních fantasy, které jsem četla opravdu s chutí, takže z nostalgie ještě zůstanu.

hurikan123
06.03.2020 5 z 5

Husto-kruto-demonský (hustý, krutý a démonský) finále temných lstí. Zavede vás do města ze skla na pohřeb, nebo mezi kohortu plnou intrik a podplácení. Dále se příběh odehrává v říši sličného lidu, nebo dokonce v jiném paralelním vesmíru!
Neváhejte a čtěte!

Inugoya
05.03.2020 odpad!

Ech, no.. co napsat. Jak jsem byla nadšená ze série Pekelné stroje, tak dočíst tuhle trilogii stálo nadlidské úsilí. S každým dalším dílem větší a větší.
Sympatické a tajuplné prostředí nefilim se zvrhlo v politicky korektní, inkluzivní, přeslazenou šarádu, kde chyběl snad jen zoofil a pedofil, jinak tam bylo všechno. Co ale nechybělo byl patos a (samozřejmě) fantastický sex mezi zástupci všech politicky korektních skupin. Co rovněž nechybělo, byl rozvleklý, nudný děj, v němž ty skutečně zajímavé momenty naprosto zanikaly.
Počet nesympatických postav převážil nad těmi ostatními, a to dokonce i mezi tzv. představiteli dobra. S každou další kapitolou jsem měla chuť umlátit tu křehkou, všemi opečovávanou květinku Tiba (ve skutečnosti nesnesitelného a nesympatického spratka) tupým předmětem. Bohužel ho nikdo nedokázal odpravit za celé ty tři díly. Podobné krvežíznivé myšlenky mě napadaly u toho člověko-vílího grupáče, a přitom Kieran by byl tak zajímavá postava! A bohužel se taky zdá, že tahle na růžovo natřená, na krev a kost psaná hrůza bude mít další pokračování.
Kladný jeden bod dávám za Magnuse a za Jema, jediné dvě skutečně sympatické postavy. Fanouškům se omlouvám, ale za mě fakt odpad.

HoneyMM
19.02.2020 4 z 5

Snad bude stačit jako hodnocení, že jsem zanedbávala spánek, abych věděla co bude dál... Ne každá pasáž či kapitola mě osobně bavili. To se najde v každé knížce, i té nejoblíbenější. Celkově se mi knížka líbila a oceňuji konec, který dává prostor pro pokračování stejně jako z části otevřený konec.

shey
18.02.2020 odpad!

Řekla bych, že autorce dochází dech. První díl byl super, pak už to šlo z kopce. Třetí díl byl podle mě neskutečně natahovaný, do čtení jsem se musela nutit. A když jsem došla k tématu transgender a vílí trojky, byla jsem znechucená totálně.

ProstěAmálka
18.02.2020 2 z 5

Kniha byla dobrá, ale ne lepší než předešlé díly. Když už jsem si myslela, že máme zápletku za sebou, vždy se objevilo něco dalšího a to mi upřímně docela vadilo, zvlášť když už to bylo po třetí. Ze začátku byla kniha, jako u předešlých dílů, nudná.
Těšila jsem se, že tatto knoha bude už definitivní konec a nebudu muset nad ničím vším přemýšlet, ale epilog tomu nenasvědčoval. Já jen doufám, že to byl opravdu konec, nevím jestli by mě další kniha bavila.

Purple7
15.02.2020 3 z 5

Do 3/4 knihy mě to bavilo. Jakžtakž. A pak se to tak neskutečně vleklo! Zbytečně zdlouhavý konec, plný kýčovitých melodramat, nacpaná LGBT až kam, skutečně mělo to všechno! Až mě to vy víte co! Zápletka pořádně žádná, největší padouch zapadl, překvapivý konec vlastně nic moc. Proč já tomu vlastně dávám tři hvězdy?

andrejci
07.02.2020 5 z 5

Páni tohle byla neuvěřitelná jízda. Ze začátku sice pomalejší rozjezd, ale od druhé části to bylo skvělé. Ani nevím kde začít. Ze začátku jsem byla fakt na měkko kvůli předchozímu dílu. Pak tam byl malý úpadek a od druhé části to bylo skvělé. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ty postavy a děj? A nakonec konec. Ten tomu nasadil zlatou korunu. Bylo to skvělé jeden z nejlepších konců které jsem kdy četla. Posledních deset stránek nemohlo dopadnout lépe. Měla jsem z nich husí kůži. Kvůli epilogu čichám další sérii a úplný závěr? Ten byl moc krásný. Jediná škoda, že to trvalo tak dlouho než to vyšlo, ale nakonec to stálo zato. Jsem zvědavá jestli mě autorka někdy přestane překvapovat. Doufám, že ne.

Lutzinka
06.02.2020 3 z 5

Tenhle svět mám ráda, ale...
1) Není to tak dobrá série, jako Pekelné stroje, anebo Nástroje smrti.
2) Nějak se to vleče na můj vkus.
3 ) Trojice Mark/Kieran/Cristina ...jako vážně? Nemám nic proti Alekovi s Magnusem, ale tomuhle jsem nepřišla na chuť, ani mi to nepřišlo uvěřitelné, ačkoli Kieran sám o sobě je super postava.
4) Když se zase objeví na scéně Ragnor, tak bych čekala trochu lepší vysvětlení přežití vlastní smrti.
5) Díky bohu za Magnuse! V celé knížce řekne tak 10 vět, ale on má prostě úroveň! ❤️
6) Emma mi nesedí od začátku, zachraňoval to vždycky Julián a na tom se nic nezměnilo ani teď.
Čte se to dobře, co si budeme povídat, ale čekala jsem víc. Bohužel...

zinon
05.02.2020 5 z 5

Tato série byla úžasná. S posledním dílem jsem velmi spokojená. Jediné, co mi možná trochu vadí jsou příliš časté jiné orientace a podobné věci kolem :) Autorka se v tom vážně vyžívá.

EvaSupovic
04.02.2020 5 z 5

Tak to bylo panečku něco....moc se těším, jestli budou i další dily. Juliána jsem si oblíbila i s celou jeho rodinou.

zaandulee
23.01.2020 5 z 5

Knize bych nic nevytkla, v žádném případě mě nenudila. Byla plná dobrodružství, zvratů, smutku i veselí. Na přečtení knihy jsem se velice těšila a je mi líto, že je to už konec. Vím však, že autorka napsala další sérii s lovci stínů, která prozatím nevyšla v češtině. Proto se na české vydání této trilogie velmi těším. Rozhodně knihu doporučuji přečíst, byla opravdu čtivá a napínavá, se závěrem knihy jsem byla více než spokojena.

laurentialey
18.01.2020 5 z 5

Když jsem četla Nástroje smrti, říkala jsem si: ,,Tak tohle mě totálně zničilo,"
To samé jsem si řekla i na konci Pekelných strojů, na konci Paní půlnoci, na konci Pána stínů. Hahahaha. Jestli mě něco doopravdy zničilo, tak to byla Královna povětří a temnoty.
725 stran plných akce, slasti, slz, napětí, zoufalství, radosti, dojetí a strachu. Polovinu charakterů chci požádat o ruku, tu zbývající polovinu něčím praštit. A taky bych chtěla být lovec stínů, to je však zřejmé.
Cass, děkujeme ♥

Ilirea25
15.01.2020 5 z 5

Brečela jsem na začátku, brečela jsem na konci..
Tahle kniha mě zničila, úplně...
A ten konec? Čuchám další sérii ^.^

preny
15.01.2020 5 z 5

Nádhera. Knihu jsem dostala k Vánocům a musela jsem si opět přečíst předchozí díly, abych se vžila do děje. To byla jízda. Nečekané zvraty a konec nádherný. Přečetla jsem všechny knížky o lovcích stínů a už se těším na další, snad bude autorka psát dál. Bylo skvělé opět se setkat s Clary a ostatními.

Lucuschka
12.01.2020 5 z 5

Úžasné zakončení trilogie...

Vendelie
10.01.2020 5 z 5

Tenhle díl byl super, pěkně se to četlo, nemohla jsem se od toho odlepit. Ano občas některé vztahy byly trošku přitažené za vlasy, ale nevadilo mi to. Těším se na další díly :)

Nelly
07.01.2020 4 z 5

Slabší čtyři hvězdičky. Z celé trilogie se mi nejvíce líbil první díl (připadal mi nejcitověji zabarvený). Tento díl je velmi čtivý, s dobrým nápadem, ale - asi budu za puritána, ale čeho je moc, toho je příliš. Tolik odlišných typů sexuální orientace v jedné knize jsem snad v jiné YA knize nenašla - připadalo mi, že autorka moc tlačí na pilu - až tak, že mi to místy fakt vadilo (hlavně polygamie). Také jsem u tohoto dílu nepotřebovala kapesník, prostě mne moc nezasáhl... Těším se ale na další příběhy z říše Lovců stínů - a že jich ještě může být!

Nikaa1
01.01.2020 5 z 5

Poslední díl téhle úžasné série mě dostal.

Nemohla jsem se dočkat, až konečně nám Cassandra odhalí, co vlastně je ta kletba, která sužuje Juliana a Emmu. Je tam mnoho neuzavřených konců, nicméně myslím, že se uzavřou v další sérii.

Kniha je plná emocí a chvilkami jsem byla nadšená, chvilkami smutná. A to není rozhodně špatně! Cassandra Clare je fantastická autorka a nemůžu se dočkat, až se u nás vydá její další série Poslední hodiny.

Jediná věc, která mi vadila, byl vztah Mark - Cristina - Kieran. Čekala jsem, jak se nakonec rozhodnou.. ale ten konec, no nevím. Nerozhodnost je zde prostě viditelná a do očí bijící.