Královna ničeho

Královna ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435728/bmid_kralovna-niceho-kVI-435728.jpg 4 1240 221

On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu. Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci. Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí. Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city k Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing , 2019

Sixtinka144
10.08.2021 5 z 5

Do téhle série jsem se neskutečně zamilovala. Autorka dokázala vymyslet krásný, fungující a komplexní svět, který prostě dával smysl a díky tomu všemu jsme si ho mohli okamžitě zamilovat. Oceňuji originalitu příběhu, protože se trilogie netočí jen kolem milostných problémech hrdinů, ale řeší se zde povětšinou vláda v Zemi víl, což mi naprosto vyhovovalo. Dále musím vyzdvihnout Jude a Cardana jako hlavní postavy, protože jsme si k nim mohli hned vytvořit pouto, díky kterému jsme se ke knize stále chtěli vracet. Akorát se musím přiznat, že konec tohoto posledního dílu mě lehce zklamal. Konec Podlého krále byl opravdu šokující, a všichni jsme čekali, jak se vše vyvrbí, a možná jsem měla jen moc vysoká očekávání, ale bohužel jsem chtěla něco víc. Celou trilogii určitě doporučuji, protože tohle je to pravé FANTASY, které stojí rozhodně za to. 4,5/5

katallinka
01.08.2021 5 z 5

Velmi povedená série! Jsem naprosto spokojená! Je mi úplně smutno z toho, že je konec a nemůžu sáhnout po dalším dílu. Autorka si se čtenářem celou dobu pohrávala a mě to neskutečně bavilo.

l0st-g1rl
26.07.2021 3 z 5

Konec druhého dílu mě naprosto ohromil a zůstala jsem s pusou dokořán, proto jsem se těšila na to, až začnu číst Královnu ničeho. Bohužel mě však tento díl trochu zklamal, byl o něco slabší.
Přála jsem si pro Cardana a Jude happy end a držela jim palce, aby si už oba konečně přiznali, co k sobě cítí. A stejně když pak přišel konec, tak mi to nepřišlo dostačující. Něco tomu chybělo. Skoro jako kdyby se jen jednalo o nějakou fanfikci, než o skutečné pokračování této jinak dechberoucí trilogie plné zvratů a intrik.
I tak se mi ale kniha líbila, to ne že ne.

klarik
21.06.2021 5 z 5

Tenhle díl je nejlepší ze všech a bylo mi hrozně smutno, když příběh Jude a Cardana zkončil. Zemi víl jsem si zamilovala, milovala jsem všechny postavy, některé i střídavě nenáviděla a nemůžu uvěřit, že už je konec. Je to naprosto skvělá série, která si získala místo v mém srdci a knihovně.

xoxo1736
18.06.2021 5 z 5

Rozhodně nejlepší díl celé série! Měla jsem ho přečtený za dost krátkou dobu a teď mě na jednu stranu mrzí, že už to skončilo. Myslím, že mohl mít tento díl klidně i víc stran, některé části byly docela uspěchané. Ale jinak to má prakticky všechno, co jsem od závěrečného dílu mohla požadovat: chaotický vztah Cardana a Jude, který jsem si celou dobu užívala, akci, bojové scény, napětí, zrady...
Rozhodně jsem nečetla naposled!

Krutý princ 3,75*/5*
Podlý král 4,5*/5*
Královna ničeho 5*/5*

eva4036
15.06.2021 5 z 5

Za mě nejlepší díl z celé série. Moc se mi děj v tomhle díle líbil. Oblíbila jsem si Jude a Cardana natolik, že mě mrzí, že nebude další díl.

ZapisnikTerky
08.06.2021 4 z 5

Čtivost a napětí téhle sérii nikdo neupře. Moc se mi tento počin líbil, ale jsou i lepší YA fantasy série. Víc v mojí recenzi.

JanuldaN
08.06.2021 3 z 5

Série měla vzrůstající kvalitu. S každým dalším dílem byl příběh lépe a lépe vyprávěn. Každopádně i tak ji hodnotím jako průměrnou YA fantasy - neurazí, nenadchne. V první knize jsem měla problém s velkým počtem postav. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se v nich zorientovala. V dalších dílech jsem zase měla potíž s určitou "propleteností" děje/postav - překombinovaností. Čtenář musel být velice ostražitý a dávat pozor - která postava komu co slibuje, kdo co říká atp., aby se neztratil. V čem ale autorka naprosto selhává, je dle mne romantická linka. Z lásky Cardana a Jude by se toho dalo vytěžit daleko víc. Prostě jí popisy milostného vzplanutí nejdou. Jako čtenář jsem z nich žádné city necítila.

aquaver
03.06.2021 4 z 5

Celá tato trilogie mi zabrala necelé tři dny a trochu mě mrzí, že jsem to měla přečtené tak rychle. Vím, že se mi po tomto světe plným intrik a kouzel bude stýskat, to samé po postavách, které jsem si během jejich příběhu oblíbila. S koncem jsem jakž takž spokojená, i když mi přijde, že tento díl byl malinko urychlenější. Určitě doporučuji celou sérii. A i když jsou podle mě přeci jen lepší série, tak se k této někdy v budoucnu snad vrátím.

HoneyH
22.05.2021 4 z 5

Třetí kniha mi už přišla trochu utlumená, co se týče spádu, nicméně je to asi důstojné zakončení. Jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo, ale na druhou stranu jsem od toho čekala něco více. Jo, super... ovšem takový ten pocit, že tam prostě ještě něco chybí.

magdalene7
21.05.2021 4 z 5

Pěkné zakončení, asi takové jaké jsem si představovala že bude. Byly tady pasáže, kdy jsem se ke čtení musela nutit, ale knihu jsem přečetla poměrně rychle. Romantická linka je hlavně u konce, na můj vkus, konečně pořádná. Jude je neskutečná bad-ass a Cardan ji svou náturou skvěle doplňuje. Sérii bych jako celek hodnotila lepším průměrem :).

Fortuna7
14.05.2021 4 z 5

Za mě byla Královna ničeho rozhodně nejzajímavějším dílem ze série. První polovina knihy byla teda zase trochu natahovaná a konec mi přišel uspěchaný, ale to se dá odpustit.
Konečně jsem alespoň trochu pochopila Jude a dokonce i Cardan mi začal být sympatický. A romantická linka mezi nimi se mi opravdu hodně líbila.
Celkově hodnotím sérii jako takovou průměrnou YA fantasy, ale líbí se mi autorčin styl psaní.

vinebitch
06.05.2021 4 z 5

Poslední díl byl pro mě ten nejzáživnější. I když jsme se s Jude na mnohém neshodly, i když mi přišlo, že konec se stal až nějak moc rychle - stále musím uznat, že jsem si to vlastně docela užila. Rozhodně na hodnocení přidává hodnotu grafické zpracování knihy, protože... no tak, ta mapa je prostě krásná. Vesměs se všechno vyjasnilo a tohle je za mě uspokojivé finále:)

Špekyn
06.05.2021 4 z 5

Poslední kniha ze série byla ze všech nejlepší. Je plná akce, zvratů, propletenců a strategií, které se neustále mění. Pořád se tam něco děje, de facto není chvilka klidu. Zvraty jsou velmi působivé. Jen mi chybělo větší zapojení Cardana, sice hraje v této knize hlavní roli, ale prostoru jako takového moc nedostane – chybělo (mi) jeho břitké vyjadřování a nenadálé manévry. Postoje Jude jsem občas nechápala a přišla mi chvílemi až nesympatická. A také mi připadalo, že spousta detailů z vílího světa (př. solení jídla) popisovaná v prvním díle, byla později opomenuta, nebo naopak nově dodána teprve v tomto díle (př. ovládání víl jejich pravých jménem). Konec je pohádkový, po pravdě jsem jej takový nečekala. Celkově to byla příjemná série, ačkoliv na fantasy moc nejsem a mrzí mě, že příběh Jude a Cardana už skončil.

Luc.i
02.05.2021 5 z 5

Tohle je podle mě solidní zakončení série. Jude mi tady přišla nejlepší a celkově jsem si to fakt užila. Jak jsem četla díly hned za sebou tak teď už jsem byla v Zemi víl jako doma a fakt jsem si to prostředí užívala. Moc se mi líbil začátek, narozdíl od předchozích dílů mi přišlo že se to tentokrát rychle rozjelo. Líbila se mi zapletka s Taryn, to bylo podle mě hodně dobře vymyšlený. Od začátku jsem měla problém věřit Grimě Mog (doufám, že ti píšu dobře) ale nakonec jsem si ji jako postavu i oblíbila. Zápletka na konci mi přišla taková typická YA ale to nevadí. Cardan je prostě boží a celkově jsem si jejich hate love/ slow burn vztah fakt užívala. Konec se mi taky zamlouval ale možná jsem čekala nějakou pomstu,ale nevadí. Celkově super zakončení série a dávám 5/5*

PS: všimla jsem si, že v prvním díle se ty Madocově věci co si namáčí v krvi říkalo kápě, ale tady to už byla čepice. Jako nevím ale přišlo mi to trochu úsměvný....

lotofhs
24.04.2021 4 z 5

Musela jsem si urovnat myšlenky na tuhle knihu, předtím než jsem pustila do komentáře. Dávám jí 4/5, ale možná to změním, protože, nevím co si úplně myslet. Začnu s plusy.
Děj byl určitě zase velmi čtivý, Holly to umí, vytvořila krásný svět víl, který je plný kouzel a já to prostě miluji. Miluji víly, kouzla, magické světy, to všechno je skvělé.
Jude mi v tomhle díle vůbec nevadila, jen mě zaráželo, jak moc touží po moci, chvíli mi přišlo, že se vzdá všeho, aby té moci dosáhla. Ale jinak si o ní myslím, že je velmi chytrá, milá a dokáže se obětovat pro ty co miluje. Občas mě ale vytáčelo ta její povaha "do všeho se vrhnout po hlavě"
Moc jsem nepochopila to vysvětlení, ohledně konce 2 dílu. Četla jsem to několikrát za sebou a pořád mi to hlava nebere a přišlo mi to lehce odbité. Potom ten fakt, že je tam zmíněné, že jí Cardan psal dopisy, ale vůbec nevíme, co se v nich psalo atd.
Romantická linka mezi Cardanem a Jude byla extrémně slabá, ano dočkali jsme se pár hezkých scén, ale kolik jich bylo? Opravdu málo na to, aby to semnou něco udělalo :D To mě dostává k tomu, že Cardana tam bylo taky hrozně málo, na to že je to hlavní postava a hodně lidí ho má rádo, tak docela nic moc.
Potom autorka naznčila, že bude válka, která se odložila na základě nějaké dohody, pak zase se to změnilo a ke konci to zase vypadalo odfláknutě.

Určitě to není špatná kniha, jen je tam dost věcí nedořešených, chybí vysvětlení. Musím ocenit, ale autorky talent, píše fakt pěkně, ale asi jsem čekala od posledního dílu něco víc, něco "epického".

Jsem přesto ráda, že jsem si tuto sérii přečetla, nemůžu se dočkat Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy, aspoň trochu Cardana nám autorka dopřála :D :)
Doporučuji přečíst, určitě to za stojí, i když to má své chyby. :)

DreamerX9
21.04.2021 4 z 5

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Za mě také nejslabší díl. První půlka byla skvělá a po druhém díle jsem chtěla vědět jak to bude dál ale druhá půlka se neskutečně táhla ale vydržela jsem do sladkého konce. Celá série byla skvělá a mě se líbil svět jaký autorka stvořila, tolik nádherných nápadů a napětí, zvratů a krásných mouder :) Knihy ve mě zanechaly kouzelnou vzpomínku a několik úsměvných okamžiků ke kterým se ráda vrátím :)

Dani3
01.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Závěrečný díl má skvělý rozjezd, ale po čase mu začne docházet dech. V posledním díle jako mávnutím kouzelného proutku vymizelo napětí mezi hlavní dvojicí, veškeré problémy nebo nečekané události byly vždy během pár stránek vyřešeny. Konec mohl být delší a více propracovaný.

Nepopírám, že i tento díl je čtivý, ale celkově se mi zdál nejslabší, dalo by se to celé shrnout jako příprava na bitvu, která se v podstatě nekonala. Logika a dějová posloupnost tu místy dost pokulhávaly. K této sérii se už nejspíš nikdy nevrátím, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

helsinka_05
29.03.2021 5 z 5

Myslím, že to byla taková klidnější sladká tečka na závěr.

Povzneseny
23.03.2021 5 z 5