Krajinou domova s holí poutnickou I.

Krajinou domova s holí poutnickou I. https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51397/bmid_krajinou-domova-s-holi-poutnickou-i-pZ0-51397.jpg 4 9 3

Spisovatel Jan Bauer se vydal napříč Českou republikou, aby se zastavoval na různých místech a vypravoval nám o nich pověsti, legendy a příběhy z dávné i méně dávné minulosti. První díl jeho putování začíná v nejzápadnější výspě Čech, na Chebsku, a zavede nás mj. na Plzeňsko, na Šumavu a také k jihočeských hradům, zámkům a rybníkům. Setkáme se v něm s mnoha zajímavými postavami našich dějin od vojevůdce Albrechta z Valdštejna, přes císaře Karla IV. a jeho přítele Buška z Velhartic až po rybníkáře Jakuba Krčína z Jelčan či básníka Julia Zeyera. Ale nebudou chybět ani nejrůznější nadpřirozené bytosti: skřítci, obři, čerti, vodníci či rožmberská bílá paní. Kniha není ani turistickým průvodcem, ani cestopisem, ale rozmarnou a navíc romantickou mozaikou vypravování inspirovanou českými dějinami a českou krajinou.... celý text

MaxQ
27.08.2014 4 z 5

Historky a pověsti z různých dob seřazené podle míst putování. Autorovi bych vytknul celkem nesmyslné citování z knih, kterým se normální historici smějí (Utajené dějiny Čech a podobné bláboly).

Roman04
10.01.2014 3 z 5

Pelmel informací, který by mohl turisty zaujmout. Některé příběhy velmi čtivé, jiné zase suchopárné. Typ jedné pověsti užitý u drou hradů.

Danafantom
27.01.2012