Popel popelu

Popel popelu https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9833/bmid_serie-kovac-liskova-popel-popelu-F8C-9833.jpg 4 113 36

Kovac a Lisková série

V Minneapolisu řádí sériový vrah mladých žen. Svou oběť před smrtí brutálně týrá a zohavené tělo pak na veřejném místě zapálí. Pátrání po Spalovači se rozbíhá, když je nalezena třetí, neidentifikovatelná oběť. V tu dobu miliardář Peter Bondurant pohřešuje svou dceru Jillian, ale není ochoten odpovídat na žádné otázky. Pátrací skupina vedená seržantem Kovacem má k dispozici mladou svědkyni, která zahlédla vraha v parku u rituálního ohně. Tu dostává na starost Kate Conlanová, k vyšetřování je povolán i slavný agent FBI John Quinn, s nímž Kate před lety prožila milostný vztah s nedobrým koncem. Svědkyně se bojí vypovídat a navíc záhadně zmizí... Láska mezi Kate a Johnem se navzdory vypjaté situaci znovu rozhoří; Kate jako první poznává vrahovu tvář - má se stát jeho poslední obětí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Ashes to Ashes , 1999

Danago
06.07.2017 3 z 5

Knížka se podle mě moc vlekla, je to spíše román než detektivka. Mně by bylo milejší kdyby vyšetřování mělo větší spád. Konec byl , ale opravdu naprosto šokující a nečekaný.

SimonaP
17.06.2017 3 z 5

Poslední třetina mě bavila, jinak mi knížka přišla rozvleklá, podle mě mohla mít o polovinu méně stran.

Puntíkatýhrnek
19.05.2017 4 z 5

Typická americká detektivka...nechybí ani happyend...Docela se mi to líbilo, bohužel mě trošku zklamalo rozuzlení příběhu, přeci jen tam zbylo hodně otázek Proč. Kniha se četla dobře, je čtivně napsaná, co by za to jiní autoři dali...

DickBach
10.04.2017 3 z 5

Nebylo to zlé, ale mělo to několik velkých ale.... Ta největší nemohu jmenovat, protože bych zkazila zápletku těm, kteří mají rozečteno, takže jen ta "neškodná"....
Kniha je příliš rozvláčná, příliš mnoho zbytečností, postav, které do děje de facto nepatří a dost mi vadilo to naprosto zbytečné a příšerně otřepané klišé že se milují i přes nánosy prachu a času, které je oddělily....
Veliké plus za to, že vrah není ten na kterého jsem dlouho sázela. :o) Veliké mínus za to, že vrahem je ten koho Tami určila. Podle mně to prostě není možné, reálné.
Celkově dobré, ale žádný boom. :o)

hvezdyn
03.04.2017 3 z 5

Doopravdy lehký průměr. Kniha je zbytečně rozvláčná. Mraky jmen na straně vyšetřovatelů a furt jsem se v tom ztrácel.

miloslav0399
17.03.2017 2 z 5

Neuvěřitelně rozvláčná a zdlouhavá kniha. Vlastní krimi příběh zabírá asi třetinu románu, zbytek je věnován milostným a jiným vztahům mez mnoha zúčastněnými postavami. Rozhodně nepatří mezi díla, která jsem přečetl jedním dechem, naopak. Ale snažil jsem se, zápletka není špatná. Každopádně další díly série mě ani trochu nelákají.

Bagriela
23.10.2015 3 z 5

Knihu bych hodnotila jako dobré čtení. Místy se mi vyloženě líbila, ale milostné pasáže děj rušily. Zdály se mi zbytečné, zdlouhavé, nudné. Asi je to tím, že milostnou literaturu nevyhledávám, přesto ji jako obohacení příběhu skousnu, ale v tomhle případě se zastávám názoru, že samotný děj nic takového nepotřeboval. Všeho moc škodí.
Osobní závěr jsem si udělala takový, že "neurazí, nenadchne".

kneslova
31.08.2015 4 z 5

Začala jsem číst a napadlo mě jestli už jsem to kdysi nečetla, tak mi to bylo povědomé... a myslím , že jsem si to spletla s Devátou dívkou. Celkem slušná detektivka, zajímavé rozuzlení...

wir
28.08.2015

Knížky je podle mě zbytečně dlouhou, až na koanci chytne větší spád. Nemůžu však říct, že by nebavila, jen se do ní člověk nezačet jedním dechcem.

kneznaliba
21.05.2015 4 z 5

Kniha nebyla špatná, časem mě i bavila. Jen jsem se nemohla dlouho začíst a přišla mi zbytečně moc dlouhá. Romantika se mi v tom líbila a konec jsem fakt nečekala. Jen jsem ještě před touto knihou četla od této autorky Devátou dívku, někdo se mnou nemusí souhlasit, ale ta se mi prostě líbila víc.

felia
20.01.2014 2 z 5

Na detektivku příliš tlustá kniha. Příliš mnoho postav, neschopní detektivové, kteří nemají potuchy o práci detektivů a chovají se lehce přihlouple a pomateně. Pomateně se vlastně chovají téměř všechny důležitější postavy v knize. Příliš mnoho řečí a myšlenek a málo akcí. Snad další knihy od Tami Hoag budou napínavější, i když i ony jsou příliš tlusté..

renefer
11.01.2014 4 z 5

Jak Deaver to není, knize škodí dlouhé popisné pasáže. Kdyby se jich autorka vyvarovala, měla by kniha polovinu stran, ale větší spád. Jinak zajímavá detektivní zápletka, okořeněná špetkou romantiky, s překvapivým rozuzlením.

Ra-Amon
03.11.2013 5 z 5

Třetí román od této autorky a opět mě úplně pohltil. Sice místy je v první polovině knihy dost všeho možného popisování, což trošku zdržuje od děje,ale jinak celkově super knížka a Tami Hoag naprosto u mě patří do oblíbených autorů. Skvěle poskládaný vyšetřovací tým, u každého se autorka snaží popsat co nejvíce, včetně soukromého života a ten krásně proplete do napínavého děje a závěr dost překvapivý, což bych přirovnal k mému dalšímu oblíbenému autoru J.Deaverovi. Stoprocentně nezůstanu jen u těchto tří detektivek a sáhnu pro další.

Tessinka
21.04.2013 5 z 5

úplně jsem se do knihy ponořila, je to chytlavé čtení, které vás chytne a dokud nedočtete poslední stránku, nemůžete knihu odložit. Jedno z nejlepších děl této autorky.

Lucik666
27.12.2012

Přečteno jedním dechem. Naprosto chytlavá knížka s překvapivým koncem.

Elisa.Day
28.10.2011 5 z 5

Knížka se ke mě dostala vlastně úplně náhodou, díky jednomu knižnímu swapu na téma detektivky. Zhltla jsem ji jedním dechem a pořídila si pár dalších knížek od Tami Hoag, která se tímto stala mojí oblíbenou autorkou. Není to žádné duchaplné čtivo, to zase ne, ale čte se to samo a jako odpočinková literatura mě to fakt baví.

sérioví vrazi

Tami Hoag