Devátá dívka

Devátá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222586/mid_devata-divka-YAr-222586.jpg 4 294 78

Kovac a Lisková série

„Kovac už viděl víc mrtvých, než by dokázal spočítat. Ale něco takového snad dosud ne...“ V mrazivém silvestrovském Minneapolisu vypadne z kufru jedoucího auta zohavené tělo dívky. Spekulace, jestli byla ještě naživu, když dopadla na zledovatělou vozovku, vedou k její přezdívce: „Zombie Doe“. Jako neidentifikovaná a zároveň neidentifikovatelná je už devátou ženskou obětí roku a detektivové Sam Kovac a Nikki Lisková mají za úkol zjistit její totožnost a najít toho, kdo jí tohle provedl. Co by byla horší představa: že by pachatelem mohl být cestující sériový vrah známý jako Doc Holiday, anebo že monstrum, které by něčeho takového bylo schopno, nemusí pocházet zdaleka?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The 9th Girl , 2013

Silwinka87
09.08.2018 3 z 5

Tahle knížka se mi líbila.Celou dobu jsem byla napjatá a závěr byl pro mě velkým překvapením..Téma šikany se mi zdá na místě,děti umí být opravdu hodně kruté..
Musím ještě říct,že duo Lisková a Kovac,mi bylo velmi simpatické..

Zlatinka.Emilly
07.07.2018 5 z 5

Moc pěkně napsané, už jsem si sehnala další knihy od této spisovatelky :) Přestože jsem jako první četla knihu Ledové srdce, která na tuto navazuje, vůbec to nevadilo, protože začátek Ledového srdce byl ukončen v Deváté dívce, šlo spíš jenom o takové připomenutí, nebo kdyby to pro někoho bylo poprvé, co od Tami Hoag něco čte (jako já). Příběhy jsou nenásilné, zápletka napínavá, myslím si, že Tami Hoag se stala moji oblíbenou spisovatelkou.

Peetullka
18.06.2018 4 z 5

Kovac a Lisková, tyhle dva mě velice baví . Svižně napsané, detektivní příběh vůbec není špatný a konečné překvapení se autorce opravdu povedlo. Jsem zvědavíá jaká bude Hořká sezona :-)

Mandlevest
11.06.2018 4 z 5

První kniha od této autorky. Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale tak od třetiny se mi začala číst dobře. Od autorky si ještě něco přečtu.

jprst
23.05.2018 5 z 5

Autorčina série Kovac/Lisková zatím nemá výraznější chybu a má vše, co má poutavý detektivní příběh mít. Sice je místy poněkud pomalejší, ale vzápětí zrychlí a výsledek se skutečně snaží o překvapení, a to se autorce i daří.

SimonaP
31.03.2018 4 z 5

Knížka se dobře četla, napínavá, svižná, bavila mě.

Januli
17.03.2018 3 z 5

První knížka autorky a líbila se mi. Kniha byla poutavá a měla spád. Možná mohlo být více stran věnování B. Holidayovi.

ivoiro
14.01.2018 4 z 5

Tohle byla moje první kniha z této série. Nejprve jsem se nemohl začíst, ale pak dostala kniha spád. Rád si přečtu i další díly.

Lukana82
13.01.2018 5 z 5

Tohle bylo čtení přesně pro mě.

Lusa
23.11.2017 5 z 5

Sáhnout po detektivce od Hoag byl velice dobrý nápad, příběh mě hned strhnul a poslední kapitoly plné rozuzlení byly nejnapínavější. Skvělé dílo. Jediné co bych vytkla je formát knihy, která nad všemi v mé knihovně ční do výšky.

slunečnice777
12.11.2017 5 z 5

Velmi dobře sepsané. Není to násilnické jak jsme v některých detektivkách zvyklí. Příjemně se čte tato psychologická hra, přesně jako vystřižená ze skutečnosti. Lidská psychika je zvláštní, sobecká která umí jít za svými pokřivenými touhami. V sérii rozhodně budu pokračovat, jakmile zavítám do knihovny sáhnu po předchozích dílech.

hruskovalucie93
22.10.2017 5 z 5

Jsem spokojená. Výborná kriminálka, napětí až do konce, líbílo se mi i téma z prostředí mladých. Určitě doporučuji, pokud jste milovníci krimi.

sramkovamichala
21.09.2017 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a opravdu záživná. Do poslední chvíle není úplně jednoznačné, kdo je vrah. Děj je velmi zamotaný, ale psán jednoduchým jazykem. Mohu doporučit!

AlčaVaca
10.07.2017 4 z 5

Dialogy detektivů mě bavily i zápletka se mi líbila. Kniha měla spád od začátku do konce, ale na mě až moc "americký" konec...

Veronika33
24.06.2017 5 z 5

Kniha bola geniálna, veľmi dobre a pútavo napísaný thriller. Dej neuveriteľne rýchlo bez zásekov plynul, čo mi ku koncu bolo ľúto, keďže som si knihu veľmi užívala Teším sa na ďalšie diely. Kedysi dávno som od autorky čítala knihu hlbšie ako mŕtvi, tá sa mi zdal skôr priemerná.

Siege03
18.06.2017 5 z 5

Pro mě tato autorka prvotinou, ale příjemně jsem byla překvapená.výborně ztvárněná americká literatura. Doporučuji

ArwenAragorn
16.04.2017 4 z 5

Pár minut před Novým rokem je nalezeno zohavené tělo "deváté dívky". Kriminalisté předpokládají, že asi půjde o devátou oběť sériového vraha. Je to moje první setkání s autorkou a přiznám se, že jsem se zpočátku moc nechytala. Ale pak jsem si thriller s chutí přečetla až do (ne)očekávaného konce. Příběh je skvělou psychologickou studií teenagerů i jejich rodičů. Knihu bych za bestseller sice zrovna neoznačila, ale jsem ráda, že se mně dostala do ruky.

SilvieSisinka
14.04.2017 4 z 5

Průměrná detektivka.

nevřelka
20.03.2017 4 z 5

Fajn americká detektivka. Lisková a Kovac byli sympatičtí svou civilností a uvěřitelností. Četlo se mi to celkem dobře, ale sakra co ten závěr? Ten mě opravdu zklamal.

Danago
28.01.2017 5 z 5

Tami Hoag je má oblíbená autorka a musím říct, že opět nezklamala. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh byl velice silný , napsaný svižným tempem bez hluchých míst. Autorka dokáže čtenáře celou dobu udržet v napětí. Do poslední chvíle jsem neodhalila souvislosti. A to mám v detektivkách ráda.

thrillery pro ženy

Tami Hoag