Karel IV. - Příběh českého krále

Karel IV. - Příběh českého krále https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69244/bmid_karel-iv-1kL-69244.jpg 4 224 45

Vstupte s Bárou pomocí kouzelného atlasu do středověku. Dostanete se na královský hrad a zažijete nečekaná setkání a dobrodružství. Příběh dvanáctileté Báry, která se ocitne v minulosti, je zároveň příběhem teprve čtrnáctiletého budoucího českého krále a římského císaře Karla IV. Na půdě starého domu, do kterého se právě s rodiči přistěhovala, najde Bára podivný starý atlas. Poznává mapy jednotlivých světadílů, přesto vypadají jinak než ve školním atlase. Když se pak jedné mapy dotkne, půda zmizí a Bára se ocitá přímo na královském dvoře ve středověké Paříži. A první koho potká je mladík, který se jí představí jako Karel. Zmíní se sice o tom, že brzy přijede i jeho otec Jan Lucemburský, ale Bára dávala ve škole při dějepisu pozor jen občas... V závěru knihy si Bára do deníčku poznamenává důležitá data a události z Karlova života.... celý text

DračiceLaura
04.06.2014 4 z 5

Mně se kniha líbí už jen proto, že jsem mladá a tahle kniha mě vždy pobaví. Dozvěděla jsem se nějaké zajímavé věci, které jsem použila při hodinách dějepisu. Jen mi vadí, že Bára je úplně dutá a strašně dlouho jí trvá než jí něco dojde. :)

DaKy2003
22.04.2014 5 z 5

péěkné :-) Myslím ssi že Tato série je jedna z nejlepších(alespoň u mnéě)Těším se na další díly!!!

Natt2000
06.01.2014

Tato knížka se mi líbila, byla dobrodružná a vtipná. Kompozice byla prolínavá - Bára sáhla na mapu a tím se přesunula do středověku, kde čas ubíhá mnohem pomaleji, protože když se potom zase vrátila do reality, uběhlo v jejím reálném světě jen pár hodin. Slova byla občas citově zabarvená ale většinou ne. Knížka byla psána obecnou ČJ, ale při rozhovorech Báry s Karlem IV. byla občas použita slova historická - např: prevét (středověký záchod). V textu se často objevovala přímá řeč. Hlavním tématem byl útěk Karla VI. s Blankou. V knížce je próza a epika.:)

kamibe
29.11.2013 5 z 5

Hezká knížka. Těší mě, že se najde taková paní učitelka dějepisu, která umí napsat čtivou a zajímavou dějepisnou knížku pro děti, knížku, v níž se něco přiučí bez toho, aby musely sedět v lavici. Asi bych si z takového čtení zapamatovala mnohem víc, kdybych jako malá měla takovou příležitost. Líbí se mi také, že na konci je několik zajímavostí, o nichž jsem neměla ani ponětí.
Ještě poznámku k odhadovanému věku, který tu uvedla anibeni: o knížku bych nezavadila, kdyby ji nečetla má přítelkyně se svým osmiletým synem, který se při čtení viditelně dobře bavil i vzdělával najednou.

anibeni
18.08.2013 3 z 5

Příběh, ve kterém se Bára pouhým dotykem staré mapy ocitne v minulosti... Zajímavé téma, zvlášť když se setká se čtrnáctiletým Karlem, pozdějším králem českým... knížka se čte celkem pěkně, pro cca desetileté až dvanáctileté děti může být hodně zajímavá a svým způsobem i dobrodružná... a určitě jí svým dětem nabídnu ke čtení, ale já osobně jsme z knihy nějak extra odvázaná nebyla - byla to taková příjemná oddychová četba na jedno nedělní dopoledne...