Boj o Ameriku - Nečekané setkání

Za sedmileté války válčily Francie a Británie i v Severní Americe. V hustých lesích u Velkých jezer se to hemží vojáky i indiány a bezpečno není ani ve francouzské pevnosti, kde Bára našla útočiště – Angličané se chystají k útoku a na Báru navíc padne podezření, že pomohla uprchnout zajatému indiánovi. Potká však někoho, koho by tu vůbec nečekala... Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/315645/boj-o-ameriku-necekane-setkani-UKZ-315645.jpg 4.728

Kouzelný atlas Putování časem / Dobrodružné výpravy do minulosti (15.)

Dobrodružné, Historie, Pro děti a mládež
Vydáno:, Bambook

Kniha Boj o Ameriku - Nečekané setkání

oskli

Tak za mě zdaleka nejslabší Bárovka. Žádný děj, žádná pořádná historie, vlastně vůbec nic zajímavého. Byla to opravdová nuda k uzoufání a přečetli jsme to jen díky tomu, že jsem věděla, že další díl bude k tomuto nějak hodně odkazovat. Tuhle Bárovku si ale domů nepořídíme, jednou přečíst bohatě stačilo.

Simeona
03.11.2017

Tato kniha mě velice bavila. Strašně se mi líbí jak krásně navazuje na předchozí díly. Strašně dobře se mi tento díl četl. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Strašně moc se těším až si přečtu díl Mezi indiány, protože tyto díly jsou propojené časovou smyčkou. A myslím si, že se v dalším díle dozvíme zajímavou věc.

Annna333
28.07.2017

Je to super kniha a překvapuje mě že se v minulosti Kanadě říkalo Nová Francie. Asi protože ji nejdříve obklopovali Francouzi.

bagel
23.04.2017

Tyto knihy mě prostě baví a navíc o lokalitě v tomto období moc neznám.

MirijamFrankl
09.04.2017

Knížka sice není příliš akční,ale příběh se mi vážně líbil,u Báry jsem si také konečně všimla trochu té puberty,která už k jejímu věku patří.Z hlediska historie mě to rovněž zaujalo,podobných knih jsem moc nečetla.
Postavy si člověk zamiloval,jak už to v téhle řadě je,u každé člověk ihned pozná,jestli je dobrá či zlá,ne jako ve skutečném životě.
Již se velice těším na Dceru náčelníka.

cecetka
03.02.2017

S odstupem nekolika dnu napisu par slov. Mam rada malou Baru a jeji vylety. Nektere pribehy jsou mi blizsi, jine mene. Tento se mi zdal slabsi. V podstate se tam nic nedeje, nic zajimaveho jsem se nedozvedela. Proto jen 4*, i kdyz obvykle davam 5. Prestoze je pribeh opet psany ctivou formou pro deti, je v podstate "nudny" a roztahany a chybi v nem obvykly humor, ktery se v jinych pribezich vyskytuje. Skoda.
Snad se to dalsimi pribehy vrati do starych koleji :-)