Dni krvi a trblietavých hviezd

Dni krvi a trblietavých hviezd https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166115/bmid_dni-krvi-a-trblietavych-hviezd-166115.jpg 4 364 61

Kost přání série

Vďaka krásnemu anjelovi Akivovi sa Karou dozvedá vytúženú pravdu o sebe a tá pravda je bolestná... Navyše sa do serafa zaľúbi a nik netuší, či ich láska pretrvá začínajúcu sa vojnu medzi svetmi dobra a zla... Karou, modrovlasá študentka umenia v Prahe a pomocníčka mocnej chiméry Priepastníka v inom svete, sa vďaka krásnemu anjelovi Akivovi s ohnivými očami dozvedá vytúženú pravdu o sebe. Nie je ľudskou bytosťou, ale chimérou v ľudskej podobe. Karou a Akiva sa zaľúbia a pustia sa za spoločnou predstavou: svet sa nemusí zmietať v krvavej vojne odvekých nepriateľov! Nezničia práve plamene vojny ich krátku lásku...? V druhej časti, vo voľnom pokračovaní o zápase chimér a serafov, Karou zistí, že Akiva ju zradil. Zrada má katastrofálne následky pre ich svet zvaný Eretz, prístupný cez štrbiny na oblohe vysoko nad Zemou na dvoch miestach vzdialených tisíce kilometrov. Karou vie, kto je a kam patrí. V novom výbuchu vojny medzi anjelmi a chimérami stoja milenci proti sebe. Ich spoločné sny o lepšom svete ľahli popolom. Kým Karou pomáha budovať armádu netvorov, Akiva sa odhodlá ďalej bojovať za spásu a nádej. Podarí sa mu vzkriesiť nádej? V pokračovaní Dcéry dymu a kosti s názvom Dni krvi a trblietavých hviezd – sa Karou rozhoduje, ako pomstí smrť svojich najbližších. Nie je to však príbeh o pomste. Je to rozprávanie o nešťastí a kráse, tajomstvách a neuskutočniteľných rozhodnutiach.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Days of Blood and Starlight , 2012

Monika82
16.02.2018 5 z 5

Super knížka :)

Vampirosa
22.01.2018 5 z 5

Úžasné pokračování, od kterého se bylo těžké na chvíli odtrhnout. Jsem neskutečně vděčná za to, že jsem náhodou na Lainu narazila a do svého života přivedla další dechberoucí příběh, který jistě pro mnohé bude nezapomenutelným. Okamžitě jsem rozečetla Sny andělů a chimér a těším se, jak se to celé vyvrbí.

Veronicess
17.01.2018 5 z 5

Laini Taylor neprestáva obohacovať môj život s jej krásnym písaním, dychberúcimi príbehmi a nezabudbuteľnými postavami. Znovu napísala neskutočný príbeh, ktorý som si úplne zamilovala.

Táto kniha bola ešte lepšia ako tá predchádzajúca, a to sa mi už tá veľmi páčila. Vôbec nie je poznať že to je tá prostredná časť príbehu, je plná deja a akcie a pocitov. Veľa pocitov. Laini proste vie ako spraviť aby vám srdce poskočilo od radosti, alebo aby ste sa rozplakali v električke.

Odík
27.12.2017 4 z 5

Parádní kniha.

andrea4315
07.11.2017 5 z 5

Skvělé, nemám ted tolik času si číst, a po delší době mě nějaká kniha chytla tak, že jsem ji přečetla během 1 dne, i při chystání večeře jsem musela mít v ruce :-).
Oproti prvnímu dílu přibyli místa a osoby vyprávějící příběh, a ta příběh přímo ženou vpřed a nepustilo mě, dokud jsem nedočetla. A hurá na další díl.
Velmi se mi líbila postava mladého Ratha, jsem zvědavá, jestli ještě dostane nějaký prostor.

vivalamuff
06.11.2017 5 z 5

I druhý díl byl skvělý. První se mi líbil víc, ale druhý má také něco do sebe. Jen mi je líto Akivi. Karou mi v tomhle díle připadala zvláštní... teď už ví, jak se na tomhle světě objevila, zná svou minulost, a přesto se s tím nedokáže nějak vyrovnat a Akivu odmítá. Bojím se, že příběh nedopadne dle mých představ. Raději se vrhnu hned na třetí díl, abych se o tom sama přesvědčila.

martina1199
30.09.2017 5 z 5

Tohle byla pecka :-) Stejně dobrá a možná ještě lepší než Dcera kostí a dýmu, protože Karou dospěla, i když za cenu velké bolesti a smutku. Moc se těším na třetí díl a doufám, že se jí i Akivovi podaří dosáhnout naplnění jejich společného snu o novém a lepším světě jak pro chiméry, tak i anděly.

IvankaM
29.09.2017 4 z 5

Po nějaké straně 150 jsem se strašně sekla. Ke knize jsem se vrátila téměř o půl roku později, protože jsem neměla co číst. To bylo včera večer. Jakmile jsem se dostala, přes tu mrtvou část, nemohla jsem přestat číst. Ten koneeeec. Potřebuju další díl.

hnilda3
24.09.2017 5 z 5

První díl se mi líbil trochu víc, u tohoto mi déle trvalo, než jsem se začetla. Ale druhá půlka už se mi četla zase skvělé.

AgnessN.R.
08.08.2017 5 z 5

I když ze začátku pro mě tenhle díl trochu pokulhával, zachvíli se rozjel. Stejně jako po dočtení prvního dílu tak i druhého mám srdce jako rozteklou kaši:)
A stejně tak se nemůžu dočkat dalšího dílu!!!

Samira
28.07.2017 5 z 5

Nejen v mých očích naprosto výjimečné čtení, které je svým tématem i zpracováním v žánru ojedinělé a velmi originální. Přesto to dlouho vypadalo, že se v češtině závěrečného dílu nedočkáme. Mnozí se jistě pustili do angličtiny, ale nejde o žádné jednoduché čtení, tohle je angličtina pro pokročilé. Naštěstí bude dlouhé čekání odměněno a za několik dní už snad budu třetí závěrečný díl držet v ruce.
Druhý díl neztratil nic ze své kvality. Naopak s každou stranou rostl a jako obvykle překvapil obrovským rozsahem a také přesahem vyprávění.
To bylo tentokrát vyprávěno z mnoha pohledů a to velmi umně.
Celkově ač knihu vynáším k hvězdným výšinám, nebude pro každého. Nevšední pohled na vleklou válku, druhové konflikty, sugestivní způsob vyprávění a naturalismus tématu nemusí sedět slabším povahám.
Věkově bych ji však jinak neomezila, i samotní hrdinové vlastně nejsou žádní mladíci.
Nemohu se dočkat závěru.
Doporučuji!

mac.martina
28.07.2017 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu, sice více zaměřené na válku a její popis ale i tak se mi to líbilo a těším se až si přečtu poslední díl. Jsem hrozně zvědavá jak to dopadne mezi Karou a Akivou. Teď se něměli v lásce hlavně Karou jeho a nakonci to vypadlo celkem nadějně...

Doporučuju k přečtení :-)

vandalka
27.07.2017 3 z 5

Druhý díl se pro mě stále svíjí mezi slibností a klišé. Třetí díl jsem sice rozečetla, ale zatím odkládám na neurčito.

Tofinka
17.06.2017

Úchvatné pokračování této série... Je báječné, že si tato kniha, stejně jako první díl, udržela napínavý děj.
Velmi se těším na další díl. :D

Misa25
08.06.2017 4 z 5

Kniha byla hezky napsaná a jako zakončené série to bylo fajn, ale ten konec byl nějaký zrychlený :D a vlastně ta největší bitva tam ani nebyla :D

dancadragneel
05.03.2017 5 z 5

Tento díl naproti tomu prvnímu už nebyl tak skvělý a to díky Karou, kterou jsem chvílemi moc nechápala, ale i přesto jsem si tuto knihu oblíbila a těším se na závěreční

Napůlanděl
27.01.2017 5 z 5

Velmi poutavý příběh...doufám, že přeloží i další díl/y...Každopadné v tomhle díle mi Karou příšla nerozhodná a hlavně v některých chvílích mi její chování přišlo nepochopitelné...tak uvidime...Ostatní postavy byli úžasné a nezapomenutelné, jako v podstatě celý příběh...

Veve721
22.01.2017 5 z 5

Příběh mě pohltil snad ještě víc než první díl... Dost těžce se porovnávají, protože každý je jiný, ale rozhodně bylo pro mě ještě těžší se od stránek odlepit, než u dílu předchozího. Dost tomu napomohl i styl vypravování, kdy se střídala vždy kapitola z Akivova pohledu a kapitola z Karouina. Takže jsem po dočtení honem honem četla, abych se dostala zase zpátky ke Karou (a obráceně). :) Knížka si určitě zaslouží pozornost čtenářů, takže stejně jako první díl ode mně dostává plný počet hvězdiček a všem milovníkům fantasy moc moc moc doporučuju. ;)

sarahmoon
17.10.2016 5 z 5

Další díl pokračuje ve své jedinečnosti a kvalitě...Autorka si dokázala udržet napínavý děj, nečekané zvraty a to vše doplnila čistou láskou...budu se opakovat :o) ...prostě DOKONALOST ♥
Doufám, že si pospíší s vydáním 3 dílu :o)

RiverSong
01.09.2016 5 z 5

Stejně jako první díl jsem byla nadšená! Teď už budu jen netrpělivě čekat na poslední díl. :)