Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326568/bmid_koruna-5l5-326568.jpg 4 1934 353

Selekce série

< 5. díl

Keď sa Eadlyn stala prvou princeznou v dejinách Illey, vôbec nepredpokladala, že by sa v Selekcii mohla zaľúbiť do niektorého z tridsiatich piatich uchádzačov o svoju ruku. Prvé týždne len odpočítavala dni, aby mohla konečne poslať všetkých účastníkov Selekcie domov. Udalosti v paláci sa však zvrtli, postavenie Eadlyn sa výrazne zmenilo a ona si uvedomila, že asi predsa len nechce zostať sama.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

Dardos
08.01.2018 4 z 5

Prvni dojmy z knihy nebyly buhvi jake, ale nakonec musim rict, ze jsem rada, ze jsem vydrzela u tehle pohadky do konce :). Prijemne odreagovani...

jolisek123
05.01.2018 3 z 5

Trilogii jsem si naprosto zamilovala. Byla romantická, byla napínavá a plná zvratů. Nic nemohu vytknout ani Koruně, ale když jsem ji dočetla, byla jsem poněkud zklamaná. Kam se vytratila ta romantika, která byla předešlou sérií doslova přeplněná?

1259
03.01.2018 5 z 5

Úžasný zakončení. I když se to nechtělo ze začátku rozjet, tak jsem se dočkala toho pravého konce. Jenom mi mrzí, že když se to pořádně rozjelo tak to zároveň i končilo, ale i tak to nezměnilo můj pohled na konečnou knihu.

maikie
02.01.2018 3 z 5

Donutila jsem se to ze zvedavosti docist,ale trilogii to teda nesaha ani po kotniky :-)

Hermiona8703
31.12.2017 3 z 5

Rozhodně lepší než Dcera, ale na klasickou selekci to stejně nemá. Od začátku jsem tak nějak věděla koho si vybere, ale nakonec jsem byla spokojená. Eadlyn se přestane chovat tak sebestředně a už mi nevadila tak jako v Dceři.

petra3715
31.12.2017 5 z 5

Koruna mi přišla jako nejlepší díl s celé série. Naprosto jsem si zamilovala Eadlyn a líbilo se mi sledovat, jak se v průběhu příběhu mění na lepší osobnost. Zpočátku jsem fandila Kilovi, ale poté už to byl jednoznačně Erik. Nechci tu nijak spoilerovat!!
Prostě bomba a dokonalost. 5*

Ikii
28.12.2017 5 z 5

Podle mně byla Dcera a Koruna mnohem lepší než první tři díly, většina si myslí opak, ale tady se pořád něco dělo, čtivější - žádná nuda (narozdíl od Elity). Je opravdu vidět jak se autorka zlepšila. Eadlyn mi přišla ze začátku dost sobecká a arogantní (což asi byla) , ale ke konci jsem ji měla moc ráda. Ohledně konce její Selekce : já věděla koho si vezme od první chvilky co se tam objevil!! Úplně to bylo do očí, proč by ho tam jinak dávaly, že? Nejvíc mě bavilo, jak Eady vždycky říkala, že neví nic o Selekci svých rodičů, já v duchu "Haha, já vím úplně všechno". Zajímavé bylo číst jak to bylo po svatbě Ameriky a Maxona, s jakými lidmi žily v paláci apod..
Za mně 5*.

Tery702
28.12.2017 5 z 5

Hodně lidí říká, že se jim pokračování Selekce nelíbí. Ale já si myslím opak. Je zajímavé číst, co se dělo dál po svatbě Maxona a Ameriky. A ještě úžasnější je sledovat, jak se Eydlyn během příběhu mění. Od začátku jsem se zamilovala do Kila a tak trochu doufala, že to bude on, kdo si získá celé její srdce. On si ho teda sice získal, ale nakonec si vzala někoho, koho bych tedy ani ve snu nečekala. A Hale s Eanem... to bylo sakra nečekané!!!!!! Miluju celou serii a ještě více muluji Eadlyn!!!! :)

veruberu02
26.12.2017 5 z 5

nejúžasnější série

Black-stars
26.12.2017 2 z 5

Osobně si myslím že už této série bylo dost - konec nepřekvapí spíš naštve ale pro malé holčičky si myslím že vhodná "růžová" knihovna ;-)

warca
26.12.2017 3 z 5

Podle mě byla další série zbytečná...
Poslední díl už mě tolik neoslovil a přečetla jsem ho jen pro úplnost

Zuzana0123
20.12.2017 5 z 5

Krásné zakončení, stejně jako u dřívějších dílů se šlo těžce odtrhnout, i když konec byl celkem předvídatelný. Celá série patří do mých oblíbených, a hrozně moc si přeji aby vyšlo i filmové zpracování.. :)

kklepkaa
12.12.2017 2 z 5

Kiera Cass se na to měla vys... ehm vykašlat a nenastavovat původní Selekci. Už po minulém díle jsem neměla chuť se do tohohle vůbec pouštět, ale zvědavost mi nedala. Ani tenhle díl se moc dobře nečetl, i když byl přeci jen o něco lepší než předcházející.

Eadlyn byla v tomto díle o něco málo snesitelnější a výsledek její Selekce mě sice potěšil, na druhou stranu jsem to s nimi vůbec neprožívala. Ono i těch romantických scén bylo pramálo a když už byly, tak byly dost odbyté. Naopak jsem si užívala zmínek a scén o Americe a Maxonovi, i když jich taky moc nebylo. Poslední kapitola byla to nejlepší co poslední dva díly nabídly.

silvinka12
26.11.2017 5 z 5

Mě je tak líto, že všechno už skončilo. Koruna mě opravdu mile překvapila a z Eadlyn se stal úplně jiný a lepší člověk. Možná bych chtěla trošku víc se dozvědět o muži, který se stane Eadlyniným manželem, protože moc ó něm nevím doteď. Ale moc krásné ukončení celé této série, od Selekce až po Korunu. Chtěla bych číst tento příběh dokola a být z toho stejně ohromená a překvapená a napjatá, jako když jsem to četla poprvé. Prosím, ještě nějaké další knihy od K. Cass! Mám už v knihovničce všechny její knihy přečtené, až na Šťastně až navěky, které brzo příjdou na řadu.

Aivinka
23.11.2017 4 z 5

Selekce je úžasná, je to nádherný nápad a krásné zpracování ale já si prostě Eadlyn neoblíbila.

Kiki2006
14.11.2017 5 z 5

Úžasné čtení. Mám doma i ostatní knížky ze Selekce, ale Koruna je moje nejoblíbenější.

Linda007
11.11.2017 4 z 5

Celá série je fajn. Selekce se mi líbila o něco více.

planet129
09.11.2017 3 z 5

Podle mě asi nejslabší díl z celé série. Doufala jsem, že Eadlyn už bude snesitelná, což se částěčně stalo, ale po Selekci, Elitě a První nemůžu hodnotit jinak. Eadlyn se nakonec rozhodla dobře, dokonce jsem tento konec předpokládala

Market116
30.10.2017 5 z 5

Stejně jako předchozí díly se i tento četl krásně. V jedné sérii byly vlastně dva příběhy a každý měl své kouzlo.
Jsem ráda jak se nakonec Eadlyn rozhodla a že vše dobře dopadlo.
Jsem ráda, že jsem si tuto sérii přečetla a nemohu jinak než jí jen doporučit. Rozhodně nezapomenu na Americu s Maxonem, jejich příběh byl opravdu překrásný :)

karca5233
25.10.2017 5 z 5

Hezké uzavření příběhu i druhé generace. Sice mě občas Aedy štvala nakonec mě moc mile překvapila a držela jsem jí palce.