Kontrakt

Kontrakt https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396669/bmid_kontrakt-WJG-396669.jpg 4 932 219

Kontrakt série

Může láska někoho doopravdy změnit? Katharine pracuje pro šéfa Richarda, bezohledného tyrana, který se nikdy neohlíží na nikoho a na nic. Potřebuje práci, a tak musí strpět jeho nekonečné požadavky a ponižování. Jednou však od něj dostane úkol, s nímž rozhodně nepočítala. Její pracovní smlouva teď zní – milenka a snoubenka. Když lásku musí předstírat dva lidé, kteří se nesnášejí, co se asi stane? Drsné napětí a erotické jiskření přerůstá do něčeho nečekaného. Katharine náhle bez svého nenáviděného nepřítele nedokáže žít. Je to vůbec ještě ten starý Richard, nebo se z něj stal někdo jiný? Přežije jejich vztah tento neobvyklý a zrádný kontrakt? Kniha obsahuje bonusovou novelu Baby šéf.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Contract , 2016

Nuttelka
19.05.2019 5 z 5

Juuuu, to bylo oddychově příjemně dojemné :-) Richardova přeměna mě moc bavila, několikrát jsem se i dojala, zasmála... Mám tyto knihy ráda.
Jen malé mínus, vůbec mi do Richardovo úst nepasuje oslovení "miláčku, zlatíčko", ale zkousla jsem to :-)

peitho.1
17.05.2019 4 z 5

Celkem příjemná žánrovka, sice podle očekávání prakticky nulová originalita, ale to mi u tohoto žánru nijak zvlášť nevadí.
Strhávám jednu * za posledních zhruba 100 stran, kdy už se opakovalo totéž dokola a pak už se přiznám, že jsem stránky projížděla dost narychlo. Taková neurazí, ale ani nenadchne.

Pedruska01
15.05.2019 4 z 5

I přesto, že něco takového už tady bylo a nejenom jednou, tak mě to zaujalo - prostě mě tyhle příběhy baví. Proto jsem se rozhodla, že se do toho pustím. Četlo se to samo a stránky rychle mizely. Opět jsem narazila na úžasný styl vyprávění, který mě chytl.
V knize jsou dva vypravěči, ale převažuje spíš jen ten jeden. Mužský pohled. V tomhle druhu literatury to je skvělý nápad. Určitě oživení od "standardu".
Hlavní hrdina Richard se prezentuje jako tyranský sobec, který žije svůj mládenecký život a je naprosto spokojený. Vyhovuje mu práce, ve které je víc než dobrý a milostné poměry na maximálně pár nocí. Jeho sebevědomé vystupování jsem si užívala. Hrozně mě bavil - svými myšlenkami, tím, co vypustil z té svojí nevymáchané pusy. A i přes to, že to seznámení s ním nebylo pro něj lichotivé, oblíbila jsem si ho. Asi jsem ten typ, co fandí každému "hajzlovi". :D Bavilo mě sledovat, jak se mu rojí plán v hlavě, který byl mimo jiné dost "hustý", pakliže bychom to směřovali to reality, a zjištění, že k tomu bude potřebovat osobu, kterou opovrhuje a neopřel by si o ní ani kolo.
Ta opovrhovaná je druhá hlavní hrdinka Katharine, která byla hrozně milou osůbkou, naprosto nesobeckou. Pravý opak Richarda. Neměla v knize prostor, aby mohla vyprávět ze svého úhlu pohledu, ale mě to nevadí. To jak ji vykreslil Richard mi stačilo k tomu, abych ji měla ráda.
Ten vývoj příběhu a jisté situace - líbilo se mi to a vážně mě to bavilo. Při čtení jsem měla skoro neustále úsměv na tváři. To bylo cca do 3/4 knihy.
Pak, jak si situace žádala, Richard obrátil, změnil se a rozněžnil. Zcela chápu proč, ale osobně mi to trošinku nesedělo. Bylo to až moc. Spadlo to do klišoidního a přeslazeného směru, který jsem sice zkousla, ale cítila jsem, že už to není ono. Jako kdyby tomu náhle začalo něco chybět - jakýsi šmrnc, což mě zamrzelo.
Povídka Baby šéf bylo milým a až vtipným zpestřením v té pohádce, která se z toho tak náhle a možná až nepřirozeně vyrojila. Kdyby to však bylo zakomponované do samotného Kontraktu, nic by se vlastně nestalo. Možná by to bylo přirozenější než jako základní příběh s bonusem.
Každopádně, kdybych to měla shrnout... mě se to líbilo, splnilo to svůj účel, bylo to oddychové a jednoduché čtení. Pro romantické duše, jak dělané, takže proč ne. Nemohu však hodnotit plným počtem hvězd z několika důvodů, ale ráda přidám doporučení. :)

Trustty
12.05.2019 3 z 5

A dokud nezemřeli, tak tam žijí dodnes :)
Kniha se četla dobře. Stran bylo opravdu zbytečně moc. Ke konci se toho dost opakovalo.
Na odlehčení dobrá.

Denisar92
06.05.2019 3 z 5

Začátek byl super, ke konci již hodně předvídatelné

janina66
29.04.2019 4 z 5

Příběh moc originální není. Četlo se velice dobře, ale mohlo to být alespoň o 100stran kratší. Jinak příjemná oddychovka.

alena7172
16.04.2019 4 z 5

Hezká, ctiva kniha, pro toho kdo už par takových knih četl žádná novinka, ale jako oddychovka dobre

Kekik
16.04.2019 4 z 5

Kniha je čtivá. Příběh nikterak originální, ale to vůbec nevadí. Ze začátku jsem si párkrát vzpomněla na film Pretty Woman, neboť je zde pár podobností. Trochu mě zklamalo, jak rychle přišel návrh na kontrakt. Těšila jsem se, jak budou spolu bojovat v kanceláři. Bohužel toho tam tolik nebylo. Kniha se hodně zaměřila na změnu chování Richarda, ale pak mě již unavovalo číst stále dokola: Jaký jsem byl parchant a teď díky tobě, Katy, jsem takový a takový... Často se zde opakovaly dialogy.
Jsem velká romantička, ale tady se mi rozhovory mezi Richardem a Grahamem zdály již trochu přitažené za vlasy. Autorka kladla až příliš velký důraz na to, že v životě je nejdůležitější rodina. Má pravdu, ale takové zpracování bylo již moc "přehnané". Vyprávění od Katharine bylo pramálo, vyprávěl převážně jen Richard.
I když to tak nevypadá, tak se mi kniha líbila. Od takového žánru očekávám přesně toto. Příjemná oddychová četba.

petaSk
15.04.2019 2 z 5

Na začátku byla s Richardem zábava, podobného hajzla byste pohledali. Dialogy a špičkování mezi ním a Kathy v začátku jejich nového “pracovního” vztahu měly jiskru. Příběh je samozřejmě klišoidní a taky pracuje s vděčným tématem jak se z ošklivého káčátka stala krásná labuť, to by nevadilo, ale...
Richard se změnil rychle, už někde v první třetině a to tak, že totálně a neuvěřitelně. Z naprostého machisty, egoisty a zlého člověka se stal něžný muž, který si sype popel na hlavu. Během pár měsíců dokázal něco, co by jinak nezvládla ani desetiletá psychoterapie. Richard přestal být zábavný, ale stal se z něj medvídek. Vzhledem k tomu, že kniha měla přes 400 stran a přeměna se stala velmi rychle, tak přes 200 stran jsem se prokousávala totálním cukrkandlem. Zmizela jiskra, zmizelo napětí, zbyla jen “láska” a něžnosti, které přetrvaly ještě další léta (viz přidaná novela Baby šéf).
Kdyby měl Kontrakt polovinu stránek a přeměna Richarda by nebyla tak totální a rychlá, jednalo se by o zábavnou a jiskrnou knihu.

mybookself
11.04.2019

Kniha mi velmi připomíná Manželskou smlouvu od autorky Jennifer Probst

Damonka12
07.04.2019 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte a je naprosto skvělá. Musíte vědět, co bude dál i když to vlastně víte jak to dopadne. Doporučuji. A ta novela na konci je skvělá, kéž by to takhle mělo víc knih.

Landora
03.04.2019 3 z 5

Kniha pěkná, ale ve skutečnosti by se muž takhle změnit nedokázal.

salča
31.03.2019 5 z 5

Bavilo mě to.
Milá, romantická a místy vtipná oddychovka.
První polovina byla skvělá,ve druhé bych ubrala neustále se opakující "miluji tě" a "taky tě miluji".
Richardova proměna během celé knihy byla pěkná a pozvolná.Katy byla sympatická a bonus Baby šéf dal knize hezký konec.

uminaa
30.03.2019 3 z 5

Knižka síce ma nijak nesklamala, ale ani neohúrila. Myslím, že som sa už s podobným príbehom stretla. Ale tak na oddych celkom fajn ;)

Lofda
25.03.2019 4 z 5

Příjemná romantická oddychovka, která ničím extra nepřekvapí (další verze vyprávění šéf x asistentka), ale potěší, nejen bonusem na závěr. Jen mi trochu vadil jakýsi těžkopádný, tak trochu archaický, způsob vyprávění.. Ale možná to bylo překladem? Těžko říct..

rene.rn
22.03.2019 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, do určité části mě bavila hodně, ale ke konci až moc velká pohádka. Pořád jsem čekala, že se tam ještě něco stane. Vypustila bych pár posledních stránek a dobrý :-)

janno69
21.03.2019 5 z 5

Tato kniha, se četla sama. Na 100%, potěší každou romantickou dušičku. A tak,to má být....

Elčokča
20.03.2019 5 z 5

Ještě dřív než jsem knihu dočetla jsem měla jasno, že bude mít 5*. No a pak ten konec! Obkecávaný, natahovaný, úplně mi zkazil představy o Richardovi.
Nakonec jsem ale stejně hodnotila na max...

ves.lucie
19.03.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě velice pobavila. Příjemná oddychovka :-) doporučuji!

anishta
18.03.2019 4 z 5

Jooo, bylo to dobré. První polovina knihy mě, teda bavila víc než druhá. Já prostě mám ráda to namlouvání a budování vztahu, hašteření, hádky a pak usmiřování. Ve druhé půlce už byl Richard na mě moc milouš. :D Povídka byla super a bavila mě.

láska pro ženy těhotenství vyrovnání se s minulostí

2019  80%Kontrakt
2020  78%Bentley