Komunikační pasti v medicíně

Komunikační pasti v medicíně https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62313/bmid_komunikacni-pasti-v-medicine-fqf-62313.png 4 5 2

Umět klást otázky a umět naslouchat a analyzovat slyšené je dovednost, kterou mnoho zdravotníků postrádá. Často jen proto, že tuto součást své práce podceňují, neboť preferují diagnostické a terapeutické postupy a zapomínají, že teprve v systematicky budovaném vztahu s pacientem se vytváří atmosféra důvěry a spolupráce. Kniha MUDr. Radkina Honzáka, která v roce 1999 obdržela Cenu Nadace Janssen-Cilag, je první ucelená práce o komunikaci lékař - pacient. Autor klade důraz zejména na oboustrannost tohoto spojení, lékaře definuje jako podstatnou součást léčby a komunikaci jako jeho rozhodující dovednost. Publikace je neobyčejně čtivá, sáhne po ní každý, nejen lékař a studující medicíny, ale i pedagog nebo psycholog, a samozřejmě i laik, který se ocitá v roli pacienta.... celý text

PaulaHortensie
30.10.2019 5 z 5

Honzák nesklamal

marcela6183
18.08.2015 4 z 5

Četla jsem jen díky tomu, že ji vytáhla z knihovny mamka. To, co bylo před 15 lety jako zázrak a zjevení dnesa učí manažerské a jiné "-ské" kurzy jak na běžícím páse. I proto jsem ráda, že o tématu samém i knize vím už dávno a pohled na ni nezkreslují cizí výklady.
Vlastně je to sonda tak trochu ve stylu ryze československé lékařské školy a s trochou nadsázky bychom mohli říct, že nejlepšího československého doktora známe z podání p. Hrušínského. Nám, narozeným v té době tak někdy ke konci, majícím odstup od startého a ne dokonalý pocit sžití s novým přináší pohled na duši člověka, který mnohdy doslova i obrazně drží naše srdce a jiné orgány na dlaních a na špagátě.
Mám ráda i styl psaní pana doktota.
I doktor je jen člověk - i když chytřejší, než většina z nás.
A já vám, páni lékaři, tenhle úděl nezávidím. Je to čtyřka, ale pěkná čtyřka, Mlho!