Komu zvoní hrana

Komu zvoní hrana https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31888/bmid_komu-zvoni-hrana-8Vp-31888.jpg 4 1645 191

Děj románu, soustředěný na tři až čtyři dny, odehrává se v druhém roce občanské války ve Španělsku. Američan Robert Jordan, člen mezinárodní brigády, je pověřen důležitým úkolem, který má zajistit úspěch chystané republikánské ofenzívě. Na charakterech několika republikánů, s nimiž se hrdina románu setkává při zajišťování akce, je zobrazeno celé tehdejší revoluční Španělsko se všemi problémy, úspěchy i zmatky. Autor se sám zúčastnil jako korespondent občanské války ve Španělsku na straně republikánů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Naše vojsko

For Whom the Bell Tolls , 1940

jenny-92
31.08.2011

"Žádný člověk není ostrov sám pro sebe;
každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny;
jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jakoby to byl nějaký mys, jakoby to byl statek tvých přátel nebo tvůj:
smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva.
A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana.
Zvoní tobě."
John Donne

Musím se přiznat, že knihu jsem dokonce nedočetla a ani to nehodlám dělat, ale tehle citát od pana Donna je naprosto dokonalý.

Hellou
29.06.2011 5 z 5

Hrozně pěkná knížka :)

WEIL
27.06.2011 3 z 5

Část knihy mě bavila, část bych zkrátil.

knedlik
14.04.2011 3 z 5

Celkový dojem nakonec převážil to, jak jsem ji někde v půli přestala číst a ne a ne se k ní vrátit. Nevím, zda to bylo stylem nebo dějem (spíš dějem)... každopádně nakonec se přeci jen podařilo a konec se mi docela líbil. Takže verdikt: ano.

Kvothe
31.03.2011 3 z 5

Krásná kniha a nádherná báseň v úvodu. Přesto - styl Hemingwaye mi nesedl a někdy jsem se u čtení trochu nudil.

AlexRipper
16.03.2011

Nedočetl jsem a myslím,že už asi nikdy nedočtu.
Každopádně zajímavá kniha,ale na mě až moc.

st.me
26.02.2011 5 z 5

Román od Hemingwaye snad nemůže zklamat. Skvěle popsal děj tří dnů. Knížka má dojemný konec.

Fiona
30.11.-0001 3 z 5

Nebyl to úplně můj šálek čaje, ale rozhodně je to velmi zajímavý styl, který stojí za to zkusit, když nic, tak pro možnost poznat, že i o třech dnech se dá napsat pěkně dlouhá kniha a zdlouhavých pasáží tam bude míň, než je v průměr pro normální knihy.

ian
30.11.-0001 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih vůbec.

joehot
30.11.-0001 5 z 5

Tohle není jen válečná kniha. Není to ani kniha o smrti. Dokonce to není ani kniha o španělsku. Je to kniha o tom, že když člověk žije, dovede svůj život naplno prožít jenom ve třech dnech...Tohle je krásná kniha..

cielle
30.11.-0001 3 z 5

Tato kniha se mi líbila, ale bylo tam dost úseků s myšlenkami hlavní postavy, které mi připadaly až moc zdlouhavé.