Krvavý anděl

Krvavý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408652/bmid_krvavy-andel-fKq-408652.jpg 4 291 94

Komisař Sharko série

Nedaleko Paříže je nalezeno ošklivě znetvořené ženské tělo. K případu je povolán komisař Franck Shark, který si právě prochází svým osobním peklem. Před šesti měsíci totiž beze stopy zmizela jeho žena. Nový případ v něm ale znovu probudí zkušeného policajta, který se zarputile pustí do pátrání. Brzy je však nalezeno další tělo a všechno nasvědčuje tomu, že obětí bude přibývat. A jednou z nich by mohla být i Sharkova manželka…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Train d'enfer pour Ange rouge , 2003

capricornus
06.08.2019

Nejbrutálnější kniha z autorových dosud vydaných u nás. Kdybych tuto knihu četla jako první (a první v pořadí je) už bych dalším dílem nepokračovala. Takto si časem přečtu už jen 2. (zatím nevydaný) díl. Čtivé - ano, vtip - ano, ale ...

HanWali
05.08.2019 5 z 5

No musím říct, že to byla super kniha,mistrovsky napsaná , napínavý děj protkán vtipnými hláškami, ode mne plný počet bez zaváhání. Jsem zvědava na ty 3 další co ještě mám

knihomolkadorfa
04.08.2019 5 z 5

Ufff. Moje první setkání s tímto spisovatelem, ale určitě ne poslední. Skvělý thriller, ale opravdu hodně drsný a brutální. Nic pro slabší povahy. Takže si dám chvíli pauzu, než se pustím do jeho dalších knížek.

kofola33
18.07.2019 5 z 5

Me prvni setkani s Sharkem. Pribeh skvele propracovany, thriller jak ma byt, ale opravdu dost drsne tema. Pachatele jsem odhadla v prvni tretine knihy, ale i tak to bylo napinave. Jedine, co mi trosku vadilo, byl styl psani, mozna to bylo prekladem, nevim, ale i tak davam plny pocet. Urcite se pustim do dalsich Sharkovych pribehu.

lenka.g
15.07.2019 3 z 5

Za mne nejslabší z dosud vydaných knih série, něco mi vadilo, ale nedokážu říct, co to bylo.

Astarothh
12.07.2019 4 z 5

Po Syndromu E jsem sáhla po této lahůdce. Oproti napínavému Syndromu E je Krvavý anděl vcelku krutá a krvavá záležitost. Trochu mi připomíná chuťárny od Chrise Cartera. Za mě hodně dobrá detektivka, nyní budu pokračovat čtvrtým Sharkem - Smrtící DNA.

hs777
01.07.2019 4 z 5

Nevynechat začátek série po přečtení těch následujících je téméř povinnost. První díl je hodně osobní a bezcitně krutý. V těch dalších autor ubral brutalitu a přidal poznatky z různých vědeckých oborů, což mně osobně vyhovuje mnohem víc. Snad se dočkáme překladu a vydání i toho posledního, ve skutečnosti druhého dílu.

Azmodan
30.06.2019 5 z 5

Pro mne jedna z nejlepších detektivek, které jsem kdy četl. Co bych vyzdvihnul? Uvěřitelnost a temnost celého příběhu. Kniha netrpí nešvary mnoha jiných děl jako jsou nesmyslné a divoké honičky, nesmyslné zvraty na poslední chvíli, vyumělkovanou krutost atd. Tenhle příběh má nápad a hloubku a na konci do sebe vše perfektně zapadne. Vše tu má svůj smysl, vše tu kvůli něčemu je. Není to ten vědecký příběh jak ho známe ze Syndromu E či Atomky, zde je to ještě taková ta "typická" detektivka, ovšem s promyšlenou hloubkou a s atmosferou, která vtáhne a naplní každý pór čtenářova těla.
Jen se divím, že vydavatel nezačal tuto sérii vydávat od prvního dílu, ale až od třetího...jsem zvědavý a doufám, že celé dílo skompletuje abychom mi, čtenáři měly celý příběh kompletní.

Dela111
24.06.2019 5 z 5

Píše-li někdo jako Franck Thilliez, nemůže mě zklamat. V prvním dílu série sice autor ještě nezpracovává žádné speciální téma, takže neobsahuje něco navíc, jak jsme zvyklí, ale thriller je to brilantní.
Chudák Sharko tu zároveň s vyšetřováním brutálních zločinů dostává svoji první nálož utrpení. Děj je svižný, poutavý, velmi dobře promyšlený a jak už název napovídá i dost krvavý. Je to jeden z těch tvrdších thrillerů, výborně napsaný, tady není co vytýkat.
Vydání tohoto chybějícího prvního dílu mě potěšilo a věřím, že se dočkáme i dosud nevydaného druhého dílu.
Kniha od autora, který podle mne píše TOP thrillery, má u mě hodnocení i doporučení jasné, tady fakt není o čem... ;-)

Květ
23.06.2019 3 z 5

Francouzský thriller s opravdu bestiální brutalitou, na mě to bylo trochu moc, knížka se mi nečetla lehce. Thriller je to zdařilý, ale jen pro otrlé.

kneslova
16.06.2019 3 z 5

Četla jsem všechny knihy od pana Thillieze a moc se mi líbily, u této mi vadí opravdu nechutné násilnosti v detailních popisech přes celou knihu.

Titas9001
13.06.2019 4 z 5

Čtvrtá kniha, kterou jsem od autora četla , i když ve skutečnosti vlastně první v sérii. A protože mám za sebou Atomku, Smrtící DNA a Syndrom E, tak dávám i trochu nižší hodnocení. Je to jen detektivka a já jsem už od autora zvyklá na tu přidanou hodnotu v podobě nějaké "vědecké" nadstavby a tady mi to hrozně chybělo. I když thriller rozhodně nadprůměrný. Nějak často si v poslední době musím postesknout, že u mých oblíbených autorů si s námi ta nakladatelství podivně pohrávají a nevydávají série tak, jak ve skutečnosti vycházely.

berila
11.06.2019 5 z 5

Právě dočteno a trochu smíšené pocity. Určitě výborný thriller, ale tohle téma nějak nemusím a už vůbec nemluvím o přílišné brutalitě pachatele. Na druhou stranu jsem pachatele správně odhadla již ve třetině knihy a přesto mě čtení bavilo až do konce, takže všem doporučuji, ale citlivější povahy nechť si dají pozor.

encyklopedie
04.06.2019 5 z 5

asi bude dobré upozornit, přestože tohle je už čtvrtá kniha od Thillieze, že je vlastně první v této sérii. Kdo nic ještě nečetl, doporučuji začít touto jedničkou ....ale není nutnost, mě to vůbec nevadilo........
Žádné velké rozplývání, žádné nedomrlé ždibrání se v knize a hledání "kravin" jak je tady zvykem.... tohle je stoprocentní thriller
...a má mých oblíbených 321%
...a počkám si, jestli odpoví z nakladatelství o případném vydání dvojky a trojky od této série.... mám dojem, že právě tohle nakladatelství na dotazy přes mejla mlčí .....

detektivní a krimi romány francouzská literatura thrillery

Franck Thilliez
francouzská, 1973