Krvavý anděl

Krvavý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408652/bmid_krvavy-andel-fKq-408652.jpg 4 291 94

Komisař Sharko série

Nedaleko Paříže je nalezeno ošklivě znetvořené ženské tělo. K případu je povolán komisař Franck Shark, který si právě prochází svým osobním peklem. Před šesti měsíci totiž beze stopy zmizela jeho žena. Nový případ v něm ale znovu probudí zkušeného policajta, který se zarputile pustí do pátrání. Brzy je však nalezeno další tělo a všechno nasvědčuje tomu, že obětí bude přibývat. A jednou z nich by mohla být i Sharkova manželka…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Train d'enfer pour Ange rouge , 2003

martisko3
14.07.2021 3 z 5

Bohužel, nelíbilo se mi téma a vraha jsem odhalila na začátku. Na styl psaní jsem si půlku knížky zvykala. Ale ještě dám autorovi šanci...

ANDY28
03.06.2021 5 z 5

Pane Thilliez děkuji, již chápu proč jste nás tak šokoval, pokud se tohle děje a věřím že ano, tak mě mrazí.

PaníLenka
03.06.2021 3 z 5

Nečekala jsem takovou brutalitu. Vlastně jsem si chtěla nejdřív přečíst Syndrom E, který jsem měla, a musela jsem docela dost hledat, jak je to s chronologií dílů, a jak čtu komentáře, nebyla jsem sama, kdo v tom měl zmatek. Nicméně - dám na rady zkušenějších, nevzdám to a do Syndromu E se právě pouštím....

lenuskav
28.05.2021 5 z 5

Noo, pan Carter by se mel bat :-) jsem nadsena. Konecne zase knizka, ktera je svizna.. ackoliv pro me trochu predvidatelna

rafan65
30.04.2021 2 z 5

Kniha mě nebavila, detaily a zvěrstva popsané v této knize mě odpuzují.

Prateri
13.04.2021 4 z 5

Podle této knihy to vypadá, že CH. Cartrovi vyrostl ve Francie mladší bratříček. Krimi Francka Thillieze je ostrá jako skalpel, brutalita tam stojí na nejvyšším stupínku.
Vraha nikdy nehádám, ale tentokrát se mi do mysli vnutil hned, jak se v příběhu objevil.
Teď bych si měla dát ke čtení něco mírnějšího, a potom zase někdy na shledanou, pane Thilliezi.

ERIK 2
13.03.2021 4 z 5

Dočetl jsem tuto knihu, no když bych pravdu řekl, že ze začátku jsem se vůbec nemohl do knihy začít. Dvakrát jsem knihu odložil, ale pořád mě lákala zpět, proto kdo se chystáte číst tuto knihu a nebude to to pravé ořechové vytrvejte. Jedná se o knihu krimi-thriller, dalo by se říct francouzská obdoba Chrise Cartera, brutální vraždy. Zaoberá se tématy sadomasochismus a snuff filmy. Příběh začíná brutální vraždou bývalé studentky medicíny Martine Prieurové,kterou nalezne doručovatel novin. Sama Prieurová zohavovala mrtvoly, které byli dodány na patologii pro prax zdejším studentům medicíny.... A vražd přibývá....

Hella
10.01.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ta přemíra šílených detailů mi vadila natolik, že jsem přeskakovala nezřídka i celé stránky, abych se popisům čirého zla vyhnula. A rozhodně souhlasím s komentáři, že kdyby u nás nejprve správně vyšel tento první díl jako první a ne jako čtvrtý, tak si další čtení rozmýšlím. Krom toho, vážené XYZ nakladatelství, kde je prokristapána 2. díl této série?

Allys
10.01.2021 4 z 5

V knihe mi na začiatku prekážala ICH forma - niekde sa hodí, ale tu mi to tak neprišlo. Prvá tretina knihy sa mi čítala veľmi ťažko a potom som si už asi zvykla :-) Páchateľa som si správne tipla ešte pred prvou polovicou, ale bavilo ma to aj tak. Dej je dobre premyslený a príbeh je písaný pútavo, trochu mi vadilo moc brutality. Zvládnem veľa, ale niekedy je to viac-menej zbytočne hrotené. Zároveň sa občas vyskytlo zopár pre mňa nelogických klišé mnohých detektíviek - napríklad vyšetrovateľ vojde do opusteného objektu, bez toho aby zavolal posily. Začiatok knihy za mňa tak za 3* , posledná tretina však bola super (5*)a presvedčila ma siahnuť aj po pokračovaní, takže celkovo 4* :-)

lucakuca
06.11.2020 3 z 5

Já nevím, že by mi poetické řezivo nesedlo? Něco mi vadilo a přitom jsem vše dostala až pod nos. Drsný případ s ještě drsnějším rozuzlením. Drsný chlápek s ještě drsnějším osudem, kolem něj padají hlavy, krev stříká, oběti trpí, kamera točí a já? Jen chladné "Hm." Nevtáhlo mě to, zůstala jsem na okraji. Škoda.

mulderka
27.09.2020 4 z 5

Jediné štěstí, že se mi Krvavý anděl dostal do rukou až jako předposlední z doposud vydaných Sharkovek. Neb po třech dílech vyprávěných v er-formě zde popisuje své extrémně drastické zážitky sám komisař v první osobě. Stejně jako níže uživatelce Ivana2342, ani mně tenhle způsob vůbec nesedl a číst to jako první, asi bych se po dalších pokračováních nepídila. Takže tentokrát nepochopitelný systém vydávání českých překladů pro mě znamená velice vítané "popkulturní obohacení". Asi je fakt všechno zlé k něčemu dobré :-)
Ale ten chronologicky druhý díl fakt chybí, milé nakladatelství, dělej s tím něco!!!

vera4669
13.09.2020 5 z 5

Tak mě kniha naopak naprosto nadchla.. Jsem fanda Cartera, tedy na drsné popisy jsem zvyklá, a byla to pecka, prostředí SM bylo popsáno opravdu zajímavě, trošku se mi vyjasnila minulost Sharka, ale stejně mě neskutečně štve, že nakladatelství vydalo na přeskáčku (to snad vymyslí jen magor) a že dosud není vydán díl druhý, takže v minulosti Sharka jsou stále mezery.. Snad se ho někdy dočkáme, za mě top série :)

Ivana2342
12.08.2020

Nehodnotím, protože jsem nedočetla. Dvakrát jsem se pokusila, ale jednak mi vadí ich-forma vyprávění, která v dalších autorových knihách díkybohu není, a jednak jsem "nedala" ty kruťárny- a to jsem vcelku detektivní maniak a kdeco snesu. Zde jsem narazila na své limity. Mrzí mě to, ale jsem ráda, že tato kniha se mi dostala do rukou jako čtvrtá (po Syndromu E, Smrtící DNA a Atomce), protože pokud by byla první, další se už ani nepokouším číst. Takto alespoň můžu říct, že všechny ostatní díly jsou špička ve svém žánru a určitě přečtu i další. Bohužel mi navěky unikne první díl. Čili ještě doplňuji pro ty, které tato kniha znechutila- nenechte se odradit od dalších dílů s Franckem Sharkem, protože ty rozhodně stojí za to!!

lenka7679
12.08.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale něco mi vadilo na stylu psaní. Nedokáži přesně říct, co to bylo, ale do knihy se nešlo pořádně začíst. Jako vypravěč mě nedokázal vtáhnout do děje. Každopádně to není čtení pro slabé povahy a kdo holduje klasickým detektivkám v tom zalíbení zřejmě nenalezne. Do dalšího dílu se pustím proto, že sama vím, že postupem času se styl psaní zlepšuje a také mi to potvrzují recenze. Jinak mi přijde, že spisovatelé se snaží brutalitou v knihách trumfovat. Leckdy je to už opravdu za hranou a některé pasáže se nedají zkrátka ani číst...

JustWomen
05.08.2020 2 z 5

Začátek mě zaujal, neobvyklý styl psaní a fakt brutální vražda, ale potom už to jen gradovalo a bylo to fakt hnusné, neustále podrobnější popisy sado maso praktik (... bradavky uřezané, přibité, spálené...) mi přišly jako nenormální čtení, které by mělo být určeno pro úzce zaměřené čtenáře, nikoliv pro širokou veřejnost. Lituji, že jsem knihu přečetla ..

Dany58
11.07.2020 2 z 5

Čekala jsem něco jiného. Dlouho jsem se nemohla začíst. Do dalších knih se asi pouštět nebudu. Zbytečně moc popisu brutality. Detektivky mám ráda, ale tahle už byla za hranou vkusu.

Kerberos
26.06.2020 5 z 5

Opravdu drsné popisy SM a brutality s kterou vrah mučí své oběti a natáčí si jejich vraždy.Nejhorší je pro detektiva Francka zjištění,že má jeho unesenou manželku.Začíná boj o její život.

alexis818
07.06.2020 5 z 5

No,prostě super.Napínavé,neotřelé,bez zbytečných hluchých míst,a taky dost brutální.Je škoda,že u nás ještě nevydali druhý díl,ale přesto si seženu alespon ty další,myslím,že to stojí za to.

Katania
27.05.2020 5 z 5

Jednoduše super! Moc čtivé a napínavé

Valeyman
11.05.2020 3 z 5

Je vidět, že Thilliez se zlepšoval knihu od knihy. Postupně se mu dařil najít balanc mezi brutalitou a řekněme nějakou celistvostí děje. V jeho debutu je vidět snaha šokovat nadměrným násilím. Bohužel, kdo čte díly, tak jak vycházely v českém překladu ( asi nás bude většina ) prakticky ví, kdo je pachatel, za což ovšem autor nemůže. Za mě je krvavý anděl z dosud vyšlých knih v překladu nejslabším počinem.

detektivní a krimi romány francouzská literatura thrillery

Franck Thilliez
francouzská, 1973