Krvavý anděl

Krvavý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408652/bmid_krvavy-andel-fKq-408652.jpg 4 291 94

Komisař Sharko série

Nedaleko Paříže je nalezeno ošklivě znetvořené ženské tělo. K případu je povolán komisař Franck Shark, který si právě prochází svým osobním peklem. Před šesti měsíci totiž beze stopy zmizela jeho žena. Nový případ v něm ale znovu probudí zkušeného policajta, který se zarputile pustí do pátrání. Brzy je však nalezeno další tělo a všechno nasvědčuje tomu, že obětí bude přibývat. A jednou z nich by mohla být i Sharkova manželka…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Train d'enfer pour Ange rouge , 2003

katka.oo
28.04.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, dobré počtení, místy trochu drsné (četla jsem i horší), napínavé, ale ty další díly, kde se zapojuje i věda se mi líbí víc. A doufám, že pro ucelení celé série vyjde i druhý díl.

orinka3
28.03.2020 1 z 5

To není kniha pro mě. Čekala jsem sice už podle titulu krvák, ale ne tolik nechutný. Autor se babrá v popisech, z kterých se obrací žaludek. Jakoby tu mělo jít o popisy praktik, ne-li přímo návody jak na ně, a ne o psychologii obětí. Forma psaní je taky divná. Zbytečně básnicky užvaněná, nebo jak to napsat. Kdyby bylo textu méně ve prospěch rychlejšího vývoje pátrání, bylo by to zřejmě lepší. Jeho další knihy se mi četly mnohem lépe

Avila
28.03.2020 5 z 5

UFF.... Tak tohle byl MASAKR.... Jinak se to asi vyjádřit nedá.
Kniha opravdu není pro slabší nátury, je to čistokrevný thriller.
Thilliez prostě umí.... Napínavé, svižné a perfektně promyšlené čtení až do samého konce. Jen škoda že první díl série u nás vyšel až po 3. 4. a 5 dílu.

renefer
20.03.2020 3 z 5

Zvláštní styl psaní, bylo to takové temné, spíš než popis prostředí užívá autor stav mysli hlavních hrdinů a to moc nemám ráda, protože si to potřebuji v hlavě představit.

Kizuizi
08.03.2020 4 z 5

Skvělá kniha, ale řekla bych, že dost nechutná. Nic pro slabší povahy! Do dalších dílů určitě půjdu, jen doufám, že budou mírnější :)

Olous1
04.03.2020 5 z 5

Inspektor Sharko mě bavil.První díl vyšel až po 3,4 a 5 díle a je hodně brutální. Takže pro citlivé povahy opravdu tento díl není.Jinak pro všechny ostatní ano doporučuji.Některé pasáže jsou opravdu morbidní.

Peslik
17.01.2020 4 z 5

První kniha od tohoto autora, děj napínavý, kdo za tím stojí jsem nějak odhadla hned, ale opět jsem si nevěřila.
Na mě to bylo psané trochu divoce, ale od poloviny knihy jsem si na styl zvykla. Zkusím další díl a uvidím.

konicekbily
14.01.2020 4 z 5

Hezky píšící autor se dal na cestu, podle mne, až za hranici tolerovatelné brutality. Pokud nejste zvyklí, milí čtenáři, na popisování masakrů, tak tuto knihu nečtěte. Pokud se Vám líčení takových činů líbí, tak je to pro Vás.

petra5449
05.01.2020 5 z 5

I když má kniha brutální dej přečetla jsem ji jedním dechem, už koukám po další od tohoto autora, knížku jsem dostala pod stromeček

Lotka
16.12.2019 4 z 5

Mně to přišlo prostě nějaký “kostrbatý” a trvalo mi začíst se. Je pravda, že pak se to rozjelo a konec byl masakr. Na můj vkus až dost velký.

h.belaiova
13.12.2019 4 z 5

Velmi zajímavá knížka.

bigben
18.11.2019 4 z 5

Knížka se četla výborně, děj se hýbal, jen pro mě dost drsné a kruté vraždy. Je lepší když oběť zemře nebo zůstane žít s tou strašnou bolestí?

blackdog
29.10.2019 2 z 5

Krvaveho anjela som si kúpil potom, ako ma očaril Syndrom E. Žial pre mňa to bolo sklamanie. V sérii však budem pokračovať...

mata57
21.10.2019 4 z 5

Standardně vystavěný thriller s bizardně zpracovaným námětem komerčního násilí. Přiznám se, že jehly pod nehty na mně působí daleko víc než složité autorovy konstrukty.

Evka27
14.10.2019 2 z 5

Další brutální porno, snuff a SM. Nijak mě to nenadchlo. Půjčila jsem si v knihovně najednou i další díly, tak ještě zkusím. Snad se nejčtenější francouzský autor krimi vyřádil už v prvním díle.

MMacicekk
26.09.2019 5 z 5

Autor píše velmi čtivě, napětím kolikrát ani nedýcháte a bojíte se, co se na další stránce dozvíte. Spolu s Franckem skládáte střípek případu ke střípku, až se vám na konci zhmotní vaše nejčernější obavy a Franckovy noční můry. Toto děsivé a drsné čtení vás však vtáhne takovým způsobem, že budete bažit po dalších stránkách. Na to, že se jedná o autorovu prvotinu, nemám absolutně co vytknout. Věřím, že další romány budou ještě lepší a vyšperkovanější a už se nemůžu dočkat, až si je přečtu. Pokud autora ještě neznáte a nevadí vám drsnější vraždy a trpící oběti, doporučuji se na něj zaměřit. Fanoušci krimi románů Francka Thillieze mi jistě dají za pravdu a má slova potvrdí.

Danago
24.09.2019 4 z 5

Konečně první díl. Podle mě je velká škoda, že se u nás začalo vydáním až třetího dílu. Proč toto naše nakladatelství dělají asi nikdy nepochopím. Sice se jedná o různé příběhy, ale příběh komisaře Francka začíná v této knize. Některé souvislosti zejména s ohledem na jeho ženu se mi objasnily až teď.
Ovšem uznávám, že tato kniha je velice brutální až nechutná. Což ji v mých očích trochu ublížilo. Taky tolik nestaví na vědeckých podkladech, jak jsem byla zvyklá z dalších dílů. Takže uznávám, že tento díl je trochu slabší. Přesto doufám, že se brzy dočkáme i druhého dílu ze série.

ilčidlo
15.09.2019 5 z 5

Zatím jsem četla všechny u nás přeložené knihy od tohoto autora, ale tato byla nejbrutálnější ze všech. Přesto dávám 5 hvězdiček, výborně napsaná

DeathTheKid
02.09.2019 4 z 5

Thilliez se mi dostal do povědomí Syndromem E. Ukázal, že umí psát syrově, s nápadem a zamotanou zápletkou a jeho knihy obsahují množství informací o mnoha oborech. To vše je i v Krvavém andělu, jen to působí jakože se "rozepisuje". Na své poměry jsem knihu přelétl dost rychle (týden) a jsem tedy spokojený. Hvězdičku ubírám hlavně za prvky s duchařinou, jasnovědectvím a bohem, což jsem doufal, že se to v závěru logicky objasní. I přesto výborná kniha a fanouškům temných krimi doporučuji.

astra3
31.08.2019 4 z 5

Asi jsem ráda, že série začala 3. dílem. Určitě si přečtu i další. Tento se mi zdál příšerně surový.

detektivní a krimi romány francouzská literatura thrillery

Franck Thilliez
francouzská, 1973