Kolja

Kolja https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2385/bmid_kolja-K85-2385.jpg 5 123 27

Hlavní hrdina je starý mládenec František Louka, který se pro peníze ožení s Ruskou. Situace se zamotá v okamžiku, kdy mu nechá svého malého syna Kolju na starosti. Chlapec neumí česky a z počátku si ti dva vůbec nerozumí. Laskavá komedie o muži, který se domníval, že už nemůže být hůře a netušil, že právě prožívá nejkrásnější chvíle svého života. Františkovi už prošedivěly vousy. Kolja ještě nedosáhl školního věku a setkali se díky tragikomické životní situaci. Ti dva zůstali nakonec sami.Starý mládenec a kluk, kteří si navzájem nerozumějí a to ve všech směrech. Čeká je dlouhá a složitá cesta za úsměvem a láskou... Nakonec se spolu spřátelí.... celý text

DCKH
03.12.2015 3 z 5

Však to čtu od 10 let toš aby se mi to ještě nelíbylo no ni?
78%

1v8na
11.08.2014 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, hlavně se mi líbilo vykreslení malého Koljy.

čohynka
12.11.2013 4 z 5

"Složenky, vy krávy zelený, nenažraný".... Film miluju a knížka byla hezkou připomínkou...

Miru
07.04.2012 4 z 5

Milé připomenutí skvělého filmu, který se vám při čtení knížky v podstatě odehrává před očima. I když co do prožitku se kniha filmu nemůže rovnat, přesto i v ní naleznete ony dojemné pasáže, při kterých zjihly miliony diváků na celém světě.

WEIL
10.10.2011 2 z 5

Knížku jsem si rychle pročetl v knihkupectví.
A byl zklamán.
Čekal jsem víc, asi proto, že se mi film - který je v žánru - melodrama - v mnoha scénách líbil, a na místní poměry nikdo netočí scény lépe než Jan Svěrák.
Prostě to umí, mezi filmaři střední generace proto vyniká.

aychend
29.08.2011 5 z 5

Knížku jsem přečetla hodně rychle a moc se mi líbila stejně jako film! Naopak jsem si díky knížce všimla několika detailů, které mi ve filmu unikly. Musím se na něj znovu podívat.

kroftik
05.06.2011 4 z 5

"Ty pudeš pěkně k tetě. Jak se zmátoří, sbalím ti čemodán pudeš." "Čemodán," chytí se toho kluk a ukazuje na kufr. "To je jediný, co umím, poněvadž mi ho v Moskvě na nádraží ukradli," řekne kysele Louka. "Kradete kufry a cizí území." Kdo by neznal Svěrákova Kolju z filmového plátna. Knížka je filmem na papíře, vyprávěná typickým svěrákovským stylem. Byla velmi milou vzpomínkou na úžasný film, který si nejspíš brzy pustím znovu.