Kocour Bob

Kocour Bob https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364687/bmid_kocour-bob-EUH-364687.jpg 4 539 172

Kocour Bob série

Neobyčejná kniha s neobyčejným příběhem. I tak lze popsat jednu z nejprodávanějších britských knih současnosti. Poutavý, autobiograficky laděný příběh o přátelství mezi mladým muzikantem a jeho kocourem byl přeložen již do 26 světových jazyků a dočkal se více než 850 000 prodaných výtisků. James, bývalý bezdomovec a potulný muzikant, nalezl jednoho dne u svého bytu zraněného kocoura a dal mu jméno Bob. Vzniklo mezi nimi silné pouto, které pomohlo Jamese definitivně vysvobodit z drogové závislosti. Bob zároveň začal Jamese doprovázet na jeho pouličních vystoupeních v ulicích Londýna. Stala se z nich nerozlučná dvojka, jež je dodnes zajímavou atrakcí pro turisty ze všech koutů světa. Při tom všem zažívali komická i nebezpečná dobrodružství, která se stala součástí tohoto oblíbeného bestselleru.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Street Cat Named Bob , 2012

Blančitos
08.09.2020 4 z 5

Nádherný příběh o tom, kterak se dvě osamělé duše daly dohromady. Doporučuji přečíst, neboť za mne je Kocour Bob mnohem lepší než propagované Psí poslání.

Katka244
29.07.2020 5 z 5

Pěkné, pohodové čtení, jak takové zvíře dokáže změnit život .
Už mám zamluvený další díl ????

Alexxxka
18.07.2020 5 z 5

Tohle pro mě bylo pohlazení po duši. Boba jsem si zamilovala, Jamesovi jsem držela palce. Viděla jsem i film ale knížka je prostě balzám. Přečteno za pár hodin. A budu shánět pokračování.
Co je mi lito, že Bob už nežije. Úžasné zvíře, úžasný kamarád, úžasná osobnost. RIP

5avla
11.07.2020 5 z 5

Kniha mě chytla za srdce a častokrát dojala. Dobře se četla

lukecz
11.07.2020 5 z 5

Je to výborná kniha o přátelství a naději.

Hesiona
10.07.2020 4 z 5

Tyhle Jamesovy knížky mám moc ráda a je mi moc líto, že Bob letos zahynul. Kniha otevírá pohled do života člověka, který se vší silou snaží zvednout z drogového dna. Dává příležitost uvědomit si, co my "normální" lidi máme a čeho bychom si nejspíš měli vážit.

Ishir
03.07.2020 5 z 5

Krásný a dojemný příběh o přátelství a naději.

Mája777
02.07.2020 5 z 5

Jsem nadšená. Právě prožívání velmi smutné období a tato kniha byla pohlazením po duši. Jsem milovník koček a sama mám dva neposedy, proto vím, že mají svou hlavu, ale rozumí nám. Bob i James byli skvělá dvojka. Knihu určitě doporučuji, já sama si určitě přečtu i další dva díly :)

Lady Greystoke
19.06.2020 5 z 5

Pro ty, kdo ještě nevědí, s velkou lítostí oznamuji, že Bob dne 15.6.2020 odešel do kočičího nebe :-( James by mu chtěl v Londýně vybudovat památník (sochu) a organizuje veřejnou sbírku. Dále byla vytvořena petice adresovaná starostovi Londýna, aby mohla být socha zrealizována. Pokud by se chtěl někdo zapojit (darovat nějakou částku nebo podepsat petici), odkazy viz "Zajímavosti" Vím, že to sem asi nepatří, ale viditelnější místo zde na Databázi mě nenapadlo.

Hodná
25.02.2020 5 z 5

Tato kniha mě prostě “dostala”,nádhera,smekám klobouk jak před autorem tak i před Bobem,tady už zkrátka není co dodat...

Ivanule
11.02.2020 5 z 5

Příběh ze života,autor popisuje svůj příběh od svého dětství,které nebylo podle standartu,rozvedení rodiče,časté stěhování i do jiné země určitě zanechá zvlášť v dětské duši nějaký ten šrám,ale i dospívání neměl léhké,a jak se to tak stane,dostane se na to pomyslné dno.Krásný příběh,kde je vidět,že i kousek s kouskem snahy a odhodlání se vás nakonec z toho dna dokáže dostat,a v tomto příběhu i dokonce přítel v podobě Boba:)

S.H.
06.02.2020 5 z 5

Opakovala bych se tu, ale opravdu to je úžasná kniha! Nečetla jsem v poslední době nic tak srdečného,napínavého a dojemného. Moc bych si přála toho kocoura vidět a po přečtení knížky mám úplně chuť se pomazlit s kocourem.

Čendovamáma
09.12.2019 5 z 5

To je tak krásná knížka a úžasný příběh...
Několikrát jsem při čtení měla slzy v očích a přistihla se, že se usmívám :-)

jiri1k
23.11.2019 5 z 5

Krásný příběh, co dokáže pohladit duši.

fionka36
31.10.2019 5 z 5

Nádherná, čtivá kniha a díky zvířátku ten děj byl měkký nenásilný. Klasická ukázka toho jak se člověk lehce dostane na dno

martinaandulka
13.10.2019 5 z 5

Wau z této knížky jsem prostě nadšená,příběh dvou duší a to kočičí a člověčí,oba potřebují pomoc a podporu a najdou jí společně.Chvílemi jsem se smála,plakala a držela palce.Zvířatka jsou opravdu terapie pro člověka je jedno co je to druh,ale každé má dušičku pro člověka léčit.

pip11
13.10.2019 5 z 5

Moc krásně se to četlo, Bobovi a Jamesovi jsem držela palce a už se těším na pokračování.

WifiCat
10.10.2019 5 z 5

Musím dát pět hvězdiček za autorovo hezké budování vztahu s kocourem a za pěkný konec. Není to nijak převratné dílo, ale krásná odpočinková knížka. Knihy, které zůstávají v mé knihovně jsou z velké části o zvířatech, tuhle si rozhodně nechám také ! Všem, kdo se ujmou nějakého zvířete z ulice, patří prostě strašně velký dík!

Luccy24
29.09.2019 5 z 5

Velmi krásný a místy zároveň i dojemný příběh o velkém přátelství Jamese a kocoura Boba, ve kterém James našel smysl života :)

Zlajda95
18.09.2019 4 z 5

Kocour Bob není žádný velkolepý spisovatelský počin, za to je to příběh ze života.