Kočka, která pískala na poplach

Kočka, která pískala na poplach https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2494/bmid_kocka-ktera-piskala-na-poplach-9F0-2494.jpg 4 46 8

Kočičí krimi série

Zámožný majitel staré parní lokomotivy zmizel i s několika miliony dolarů, které nebyly jeho. Zatímco po něm policie pátrá, pokouší se Jim Qwilleran, novinář s detektivním smyslem v kníru, rozluštit v Pickaxu hádanku, kdo podvodníka varoval. S mocnou podporou svých vysoce talentovaných souputníků, siamského kocoura Koka a jeho družky Yum-Yum, brzy zjistí, že policie sleduje špatnou stopu. Usilovně se snaží najít podvodníka, který ošidil Moose County o miliony, vyskytnou se ovšem další komplikace - vražda a vykolejený vlak...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Cat Who Blew the Whistle , 1995

Nifredil
30.08.2019 4 z 5

Kdyby tak všechny detektivky byly takhle svižné jako kočičí krimi, vlastně kdyby tak celá braková literatura byla takováhle. A proč si to přeji? Protože tohle je brak, ale báječný brak. Tenhle díl je milý a vtipný, hlavně pomocnice Qwilla Celie je velmi vtipná, ostatně jako byla už v minulých dílech. Agentka a šéf nezklamou a není to až tak úplně průhledné, jak by jeden od určitého momentu čekal.

karel0684
16.01.2018 4 z 5

Koka a Qwilla mám rád. Tahle kniha patří k těm lepším a jako obvykle přinesla potěšení z dobré četby

martiline
01.12.2017 5 z 5

Koko opět nezklamal :-) ... Moc pěkné ... jako každá kočičí detektivka :-) ...

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

Majdule
01.02.2016 4 z 5

Tenhle příběh patří ke svižnějším v této povedené sérii detektivek lehoučkých jak pírko. Má to šmrnc a napětí a Qwill zase jednou řeší něco hodného jeho i Kokova intelektu a talentu.

19.01.2016 4 z 5

Kao K´Kung, řečený Koko, knihovníkem:
Zatímco Qwill dumal, kocour dělal inspekci mezi romány z devatenáctého století.
„Vzpamatuj se,“ okřikl ho Qwilleran, „nebo tě pošleme k Amandě Goodwinterové a můžeš si bydlet u ní.“
„Ik ik ik!“ odpověděl Koko uraženě a shodil z police jednu knihu. Byla to krásná kniha v kožené vazbě se zlatým tiskem, tištěná na rýžovém papíře a se zlatou ořízkou. Rezignovaně a s vědomím, že nelze vyhrát hádku se siamkou, zvedl Qwilleran knihu a přečetl její název. Byl to Dostojevského Idiot.
„Pěkně děkuji,“ řekl Qwilleran rozčileně.

17.01.2016 4 z 5

Vlak dojel na předměstí Pickaxu, vzrušení trochu povolilo. Arch, Mildred, Polly a Qwill se vrátili k obvyklým tématům.
"Co dělají kočky, Qwille?"
Qwilleran odpověděl: "Yum Yum najednou chce svůj vlastní talíř, přestože jí až do této chvíle nevadilo jíst s Kokem z jednoho. Nevím, co se v té její malé hlavince děje."
"Konečně se asi emňaucipuje," konstatovala Mildred.
Qwilleran to kvitoval zaúpěním, Polly z toho zamrazilo v zádech a Arch řekl: "Jsou dobré a špatné slovní hříčky a toto je ta nejhorší, jakou jsem kdy slyšel... Pane průvodčí! Vyhoďte tu dámu z vlaku!"

17.01.2016 4 z 5

Na Okružní stály dva kostely, soudní budova, Klingenchoenovo divadlo a budova, napodobující řecký chrám, kde sídlila městská knihovna. V hlavním sále zamířil Qwilleran přímo ke schodišti do mezaninu a přátelsky kýval hlavou na mladé zaměstnankyně, které ho uctivě zdravily. Vrhaly po sobě významné pohledy. Bavily se tím, že ne právě nejmladší přítel jejich ne už nejmladší nadřízené jde k ní na návštěvu za bílého dne. Vztah vedoucí městské knihovny s nejbohatším mužem na severovýchodě Spojených států byl v Pickaxu předmětem neustálých spekulací.
....
Polly seděla v prosklené kamceláři u psacího stolu s horami papíru. Při zvuku jejího hlubokého hlasu pocítil Qwilleran vždy příjemné mrazení v zádech, nezávisle na tom, jak často se viděli, nebo kolik hodin spolu trávili předešlého dne.
"Mám spoustu novinek", řekl Qwill a začal zprávami o Dwightově novém místě, o výletním vlaku a o rozhodnutí divadelního klubu uvést v létě představení Shakespearova Snu noci svatojánské. Ale nezmínil se o tom, že s elfů se mají stát zelení mužíčkové z létajícího talíře. Dokonce jí prozradil Dwightiovu schůzku s Hixie.
Neznalí místních poměrů by to mohli nazvat klepem, ale tady se to považovalo za běžnou výměnu informací. Dobré zprávy, šuškanda, špatné zprávy, skandály a jiné informace nějakým zvláštním řízením osudu doběhly vždy nejdříve do městské knihovny. Pollyina asistentka Virginia Alstocková měla přímé styky s kuchyní, kde se v Moose County pekly klepy, a starala se o jejich šíření.