Třetí přístav

Třetí přístav https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270361/mid_treti-pristav-f7O-270361.jpg 5 330 330

Kočár do neznáma série

Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Sestry Stefanie a Hermína, které musely po Francouzské revoluci uprchnout ze země, se marně pokoušely najít azyl u příbuzných v Itálii. Jejich nelehká pouť Evropou končí na malém panství v Čechách, odkud pocházel jejich pradědeček. Ani tady však není situace idylická. Sestrám znesnadňuje život nejen neznalost jazyka, ale především zpřetrhané rodinné svazky a nevyřešené majetkové poměry. K tomu, aby našly nový domov, je třeba mnohem víc než pouhá dobrá vůle...... celý text

brunettlibrary
11.05.2024 3 z 5

Druhý díl mi svou rozmanitostí připomíná tureckou telenovelu. První díl jsem brala vážně, tento už mi přišel spíš vtipný. Ovšem musím říct, že mi to nevadilo. Někdy si musíme přečíst pro odpočinek mysli lehčí knihu a děj. Postavy jsou mi stále sympatické a tak se mám v plánu vrhnout na další a poslední díl. Uvidíme jak tohle celé skončí.

gabriela8704
09.05.2024 5 z 5

Opět pěkné čtení. Fajn oddechové i zajímavé čtení se spoustou zamyšlení o lidské povaze.

likaf
16.03.2024 5 z 5

Děj plný napětí a zvratů. Kniha se moc dobře čte, je velmi poutavá a jeden se od ní nemůže odtrhnout. Doporučuji a jdu na díl č.3.

uzivatel6305
21.01.2024 5 z 5

Opět se setkáváme s hrdinkami prvního dílu Hermínou a Stefanií a jejich dobrodružství, tentokrát v Čechách, jsou ještě napínavější než v prvním díle. Charaktery obou se ještě vykreslují, obzvláště díky všem problémům, které jim osud připravuje. Hermína je naprosto senzační mladá žena a určitě spousta dnešních mladých žen by chtěla být jako ona. Na konci 18. století to muselo být pro děvčata hrozné, naprostá poslušnost, víra, přihlouplé zvyky, názory všech No, i když, bůhvíco se bude jednou psát o nás? I ostatní postavy jsou popsány tak živě, že je to spíše jako film, který vám běží před očima a ti záporáci mají opravdu grády. Prostě Hanička! Doporučuji a s nadšením jdu na 3. díl.

uzivatel6305
21.01.2024 5 z 5

Opět se setkáváme s hrdinkami prvního dílu Hermínou a Stefanií a jejich dobrodružství, tentokrát v Čechách, jsou ještě napínavější než v prvním díle. Charaktery obou se ještě vykreslují, obzvláště díky všem problémům, které jim osud připravuje. Hermína je naprosto senzační mladá žena a určitě spousta dnešních mladých žen by chtěla být jako ona. Na konci 18. století to muselo být pro děvčata hrozné, naprostá poslušnost, víra, přihlouplé zvyky, názory všech No, i když, bůhvíco se bude jednou psát o nás? I ostatní postavy jsou popsány tak živě, že je to spíše jako film, který vám běží před očima a ti záporáci mají opravdu grády. Prostě Hanička. Doporučuji a s nadšením jdu na 3. díl.

Sklíčko
06.11.2023 5 z 5

... právě pro tohle, čtu knížky...
Moc hezké...

PavlaA
18.08.2023 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě o malinko víc, než první. Pohodové, romantické víkendové čtení.

Thamilka
13.08.2023 4 z 5

Kniha se čte velice dobře. Je to hodně odpočinkové čtení. Nic násilného, napínavé, jak to asi s Hermínou a Stefanií bude dál. Oceňuji, že se dozvídám i nějaké nové věci z historie.

Pisquosus
06.07.2023 4 z 5

Moc mě tato série baví, jdu hned na 3. díl :)

kniznistranky
07.06.2023 5 z 5

AUDIOKNIHA

Tam kde první díl končí, začíná díl druhý. Je skvělé, že autorka v prologu shrnuje děj první knihy. Bylo by fajn, kdyby tohle fungovalo u všech sérií. V tomto případě jsem tedy začala poslouchat audioknihu druhého dílu jen pár dní po první, takže jsem vše ještě měla v živé paměti, ale z praktické stránky bych tohle zavedla povinně. Člověk pak nesáhne rok po dočtení po dalším díle a nezjistí, že si nepamatuje už vůbec nic. Hana Marie Körnerová tomuhle brilantně předešla.

Dvojka byla za mě o několik levelů výš než jednička. Načtené to bylo stejně skvěle a poutavé také, ale děj byl u Třetího přístavu mnohem víc akční, byla tu spousta zvratů, které mi občas až braly dech a valila jsem oči, co všechno se na těch pár stranách/v pár minutách přihodilo.

No a samotný závěr a epilog? Ten mě dostal znovu! Ihned po doposlouchání jsem plynule navázala na další díl. Dobrodružství Hermíny a Stefanie je neskutečně návykové. Jak se jednou dostanete do děje, nepustí vás to!

Bedřich63
17.04.2023 5 z 5

Pro mě je tato kniha zajímavější a poutavější než první díl. Vyprávění o životě v Čechách Hermíny, Stefanie a dalších osob obsahuje několik nečekaných a překvapivých zvratů, které výrazně ovlivní jejich osudy.
Že ani život šlechty nebyl v minulosti vždy jednoduchý, že přežití a zdraví mnohdy záviselo na náhodě nebo obětavosti bližních, že morálka ve vyšších kruzích v mnoha ohledech nijak nepřevyšuje morálku obyčejných lidí a mnoho dalšího dokáže autorka čtenářům přiblížit velmi čtivou formou.
Rád čtu knihy s příběhy odehrávajícími se před desítkami a stovkami let. Dozvídám se v nich mnoho zajímavých detailů nebo i celých životních osudů historických postav nebo fiktivních hrdinů.
Autorce a této sérii zůstanu věrný a poohlédnu se po dalším dílu.

misssicccka
29.03.2023 3 z 5

Nebyt toho epilogu, tak mi vadilo, jak se to zacina nejak omilat dokola. A epilog to zvrhl k nejake latinskoamericke telenovele jakoze: uz by to stacilo, ale ctenari chteji, tak koho nechame zit ;)

hankapimi
24.03.2023 5 z 5

Naše hrdinky nakonec zakotvily v Čechách v tom nejhorším mrazivém zimním období, Hermína se snažila zabezpečit celou rodinu a Stefanie neustále vzlykala, plakala, naříkala či omdlévala, čímž mne velmi vytáčela.. V nouzi nejvyšší jim pomohla baronka Chlumská, jak radou, tak materiální pomocí, než se to nakonec pěkně zašmodrchalo. Další osudy našich hrdinek nám krásně vykreslila paní autorka a já hodnotím netradičně opět plným počtem ! A už se těším na Druhý břeh..

soupik2012
15.01.2023 5 z 5

Pokračování zcela přímo navazuje na předchozí knihu. Oproti Kočáru do neznáma mě Třetí přístav bavil ještě o něco málo víc. Patrně to bylo tím, že odpadlo harcování po celé Evropě a s tím spojené dvoření na plesech a různé společenské akce, které do příběhu nevnášely žádné velké napětí. Tato kniha je mnohem napínavější, dějově bohatší a díky některým úmrtím, také o dost věrohodnější. Série mi romantikou začíná připomínat filmovou Angeliku. A to je přesně ten druh romantiky, který je myslím snesitelný také pro muže. Moc se těším na pokračování. Audiokniha je velmi dobře ozvučená a také načtená. A načetla ji paní Dagmar Čárová.

Calibra
29.12.2022 4 z 5

19/22 Paní spisovatelka psát prostě umí. Druhého dílu jsem se obávala, ale příjemně překvapil. Deníček Hermíniny matky mě bavil moc. S třetím dílem chvilku počkám, ale rozhodně budu v sérii pokračovat.

GaleW
16.12.2022 5 z 5

Druhý díl dočtený, 3 mě ještě čekají. Opět napsáno stylem, na který jsme u paní spisovatelky zvyklé, chytlavé, zajímavý děj, neočekávané zvraty, napínavé, i když místy lehce přes míru, ale i tak hlavním hrdinkám fandíte. Těším se na Druhý břeh, který by měl přinést Ježíšek.

gordon13
14.10.2022 5 z 5

Moc pěkné pokračování, četlo se samo, jsem opravdu zvědavá na další díl, myslím, že to Hermína vůbec nebude mít snadné.

Ailee
11.10.2022 4 z 5

Další dobré pokračování. A ten konec? Sakra, musím hne pokračovat.

Mi--LADA
04.10.2022 5 z 5

Moc hezký román. Povedené. Skvěle se čte.

Jaklová.katka
24.09.2022 3 z 5

Přečteno za jeden víkend.
Hezký příběh dvou sester pokračuje.