Třetí přístav

Třetí přístav https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193456/bmid_treti-pristav-OI6-193456.jpg 5 325 79

Kočár do neznáma série

Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Stefanie a Hermína, dvě sestry, které musely po Francouzské revoluci uprchnout ze země, se marně pokoušely najít azyl u příbuzných v Itálii. Jejich nelehká pouť Evropou končí na malém panství v Čechách, odkud pocházel jejich pradědeček. Ani tady však situace není idylická. Sestrám znesnadňuje život nejen neznalost jazyka, ale především zpřetrhané rodinné svazky a nevyřešené majetkové poměry. K tomu, aby našly nový domov, je třeba mnohem víc než pouhá dobrá vůle...... celý text

Marci70
02.09.2019 5 z 5

Jiné díly jsem zatím nečetla a i tak se mi to líbilo.

raty
26.08.2019 5 z 5

I druhý díl trilogie mě moc bavil. Líbí se mi vypravěčský styl paní Körnerové. V rámci žánru nechávám plný počet hvězdiček.

Monika164
30.07.2019 5 z 5

Dávám plný počet....druhý díl taky moc krásný......

Jirinamac
27.06.2019 5 z 5

Celý prožitý rok Hermíny a Stefanie v Čechách je zase plný intrik, zvratů a naděje. Známe už původ obou dívek a poslední kapitola nás navnadí na další a určitě ještě zajímavější pokračování.

Barbara182
28.05.2019 3 z 5

Dobře napsaný historický román (stejně jako předchozí díl), sice naše hrdinky stíhá jedna rána osudu za druhou, ale zvlášť Hermína se s tím pere se ctí a hrdostí :-) Moc se mi líbilo, jak autorka popsala postavení žen v 18. století, že o sobě de facto nemohly rozhodovat samy a pokud byly svobodné nebo dokonce i vdovy musely mít nějakého mužského poručníka, což ne vždy byl čestný člověk a mohl díky své moci dotyčnou připravit klidně o veškerý její majetek. Rozhodně oceňuju, že autorka ve prospěch svých hrdinek nic nepřekrucovala a naopak přidala odstrašující případ stařičké gardedámy Ludviky. Už se těším na další pokračování :-)

LéňaM
01.05.2019 5 z 5

Moc mi bylo lito cetneho umrti. Kniha uuuuzasna

Pegasus
05.03.2019 5 z 5

Perfektní díl.

ivca84
18.02.2019 5 z 5

další cesta zavedla slečny z Marigny Konečně na podzim roku 1891 přijizdí hraběnka Julie de Marigny s vnučkami a doprovodem na zamek ve vychodních Čechách. Kde je nečekalo moc dobré uvítaní a slečnám zde osud zase nachystal spoustu trpkých překažek

RyxiraAmyGinger
13.02.2019 5 z 5

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER Jako on to André přežil? To si děláte p*del?!

Opatov
26.12.2018 5 z 5

Druhy dil nadherneho romantickeho pribehu pokracuje zivotem Herminy a Stefanie v Cechach. O nepratele neni nouze a jakoby toho nebylo malo, do zivota jim zasahnou cerne nestovice. Tajemstvi rodicu Herminy je prekvapive a vysvetluje prizen francouzskeho kardinala. Nadherny pribeh, doporucuji!

pip11
19.12.2018 5 z 5

Perfektní. Už s prvním dílem jsem věděla, že musím přečíst celou serii.

hapac
12.09.2018 4 z 5

I druhý díl fajn, takže hurá na pokračování.

Bobina74
24.05.2018 4 z 5

Tak tohle by opět a rozhodně šlo, stejně jako předchozí díl. Vůbec mně to nedávilo při zhltnutí za dva dny, ba naopak polechtalo mi to chuťové pohárky na 3.díl. Tato série se paní autorce zdařila ještě o něco více než ostatní její knihy.
P.s. : Hermína je prostě sympoška :-)

EvikU.
23.05.2018 5 z 5

Moc se mi líbí pokračování. Tahle rodinná sága je něco co mě zas hodně baví číst. Čtu každou volnou chvilku.

Toňula
25.01.2018 4 z 5

Stejně čtivé jako předchozí díl, další osudy dvou domnělých sester, které musí stále překonávat nástrahy osudy i milostné peripetie.

ApolenkaS
17.01.2018 5 z 5

Mám nějaké povinnosti, které bych měla dělat přednostně, ale ta knížka vůbec nejde odložit. Dala jsem si předsevzetí, že po tomhle dílu se už budu učit a psát bakalářku. No nejde to, v noci jsem rozečetla třetí díl!!!! :D :D :D Velmi čtivé, děj má spád, nic přitaženého za vlasy, žádná přehnaná slaďárna, opravdu mě to baví :-).

Janis97
14.01.2018 5 z 5

Čtivé,napínavé,moc krásně napsané :)

perpe2a
14.07.2017 5 z 5

Ještě o chloupek lepší, než první díl. Jsem nadšená, čte se rychle, má to spád. Hned se vrhám na třetí díl.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

Akneris
19.06.2017 5 z 5

Opět moc pěkná knížka, čtená jedním dechem.