Třetí přístav

Třetí přístav https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193456/bmid_treti-pristav-OI6-193456.jpg 5 325 79

Kočár do neznáma série

Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Stefanie a Hermína, dvě sestry, které musely po Francouzské revoluci uprchnout ze země, se marně pokoušely najít azyl u příbuzných v Itálii. Jejich nelehká pouť Evropou končí na malém panství v Čechách, odkud pocházel jejich pradědeček. Ani tady však situace není idylická. Sestrám znesnadňuje život nejen neznalost jazyka, ale především zpřetrhané rodinné svazky a nevyřešené majetkové poměry. K tomu, aby našly nový domov, je třeba mnohem víc než pouhá dobrá vůle...... celý text

Knižní střípky
24.07.2022 5 z 5

Tato historická sága je velice poutavě napsána, dobové pozadí je jako vždy u této autorky perfektně zachycené. Dozvíme se spoustu podrobností o životě tehdejší Itálii či u nás v Čechách. Když čtete o osudech Hermíny a Stefanie, mnohdy až tajíte dech, a říkáte si, co si to pro ně zase autorka připravila. Alespoň já jsem to tak měla. Romantiky je zde pro mě tak akorát ve snesitelné míře. Všechny tři audioknihy jsem pokaždé odposlouchala v podstatě během jednoho dne, ani od jednoho dílu nešlo moc odcházet, poslouchala jsem prostě všude.

Mabie
23.07.2022 4 z 5

Druhý díl nedosáhl zcela kvalit dílu prvního, ale historický rámec dal romantickému (a leckdy překombinovanému) příběhu přeci jenom punc “vážnější” literatury. Popis postavení žen v té době mě utvrzují v mém přesvědčení, že jsem ráda, že žiji v dnešní době. Celkově autorka moc hezky vykreslila jednotlivé postavy, přičemž postava baronky Chlumské je prostě bezchybná - bodrá Helena Růžičková jak vyšitá.

katallinka
01.07.2022 3 z 5

Tato kniha mě moc nezaujala. Oproti prvnímu dílu, kde se pořad něco dělo, byl tento díl poměrně pomalý a zaměřený více na pocity hlavní hrdinky než na nějaký posun v ději. Některá odhalení byla hodně zajímavá a vůbec jsem je neodhadla.

renefer
25.06.2022 3 z 5

Tak v prvním díle mě vytáčela Stefanie, tentokrát to byla Hermína. Paličatější a umanutější holku jsem snad neviděla. Její myšlenkové pochody odpovídají spíš třicetileté ženě než ani ne dvacetileté dívce. A konečně jsme se dozvěděli, kdo byli její rodiče, i když nějaké nápovědy byly už v prvním díle. Po přečtení epilogu jsem zvědavá na pokračování.

zimolka
12.01.2022 5 z 5

Opět nádherný díl, těším se na další.

Val
05.08.2021 5 z 5

Druhý díl opět výborný . Hermína a Stefanie se po putování Evropou ocitají na panství v Čechách , kde doufají v zasloužený klid . Ale situace v Čechách není zdaleka tak idylická . Život jim opět znepříjemňují staré rodinné spory, touha po majetku a intriky .
Pomoc a loajalitu nachází tam , kde ji vůbec nečekaly.
Láska , dobrodružství , intriky a napětí , to všechno patří k dobrému historickému románu . Tady je všeho požehnaně.
Moc se těším na další díl ...

Kočičáci
04.07.2021 5 z 5

Události prvního dílu zavedly naše hrdinky z Itálie až na "daleký sever", na české sídlo Heřmany. Zde se odehrává příběh Třetí přístav. Hermína a Stefanie bohužel nenalezly vytoužený klid a dále se musí potýkat s nepřízní osudu a nepřejícností některých svých vzdálených příbuzných.
Autorka velmi autenticky popisuje postavení a práva žen v tehdejší době a společnosti.
K oživení příběhu zcela jistě pomohla postava baronky Chlumské :-) (já osobně ji mám před očima jako herečku Helenu Růžičkovou) - doufám, že jsem někomu nepokazila jeho vlastní představy...
Šup na další díl!

Petrasuvicka
05.04.2021 4 z 5

Nějak se nemůžu ubránit dojmu, že do toho Kórnerová vrazila už kdeco :D, ale baví mě to. Příběh má stále spád, čte se dobře, rychle. A co se týká postav - Stefanie už mě vysloveně vytáčí, madame by už potřebovala spíš proplesknout, aby se začala chovat pořádně zodpovědně a přestala s tím věčným Ach och...

ivka67
24.02.2021 5 z 5

Co dodat získávám závislost na Haně Marii Körnerové.

AndreaP.
20.02.2021 5 z 5

Nádherný románový příběh z konce 18.století. Už první díl mě přesvědčil, že si musím přečíst celou sérii, neb osud Hermíny a její sestry mi přirostl k srdci. I tento druhý díl, kdy se jejich osudy dále rozplétají a naopak i nově zaplétají, mě nezklamal a hned se pouštím do třetího.

m_martina
29.11.2020 5 z 5

Ani druhý díl mne nezklamal. Knihu jsem nedokázala odložit a přečetla ji hodně rychle. A hned jdu na pokračování.

Zzofinka
04.10.2020 5 z 5

Super,super,super!uz ctu třetí dil :)

Babo
21.09.2020 5 z 5

Líbila se mi stejně jako 1. díl.

Višnička
13.09.2020 5 z 5

Druhý díl lepší než první!

takana
23.08.2020 5 z 5

Krásná kniha. Doporučuji přečíst celou sérii.

Tarzan373
07.08.2020 5 z 5

Napínavé čtení a závěr zajímavý....

Krista93277
31.03.2020 5 z 5

Úžasná série která se čte jedním dechem jako všechny knihy od autorky

knihovniceS
29.11.2019 5 z 5

Druhý díl, který se odehrává v Čechách, jsem dočetla včera, vlastně na dnešek v noci. Vzrušující a napínavý příběh mě nechtěl pustit do náruče spánku. Večer se vrhnu na třetí díl. Tuto sérii doporučuji.

Vojslava
15.11.2019 4 z 5

Pokračování na české půdě mi připadalo skoro zajímavější než předchozí honička po celé Evropě - nic mi v zásadě ve vyprávění nechybělo. A ten romantický exkurz k původu hlavní hrdinky! Závěr nakonec ukazuje, kudy se příběh bude ubírat, takže si ho připravím a za nějakou dobu budu pokračovat.

Coco3
24.09.2019 5 z 5

Musím říct, že druhý díl jsem slupla jako malinu. Četl se mi skvěle, skoro jedním dechem. Moc hezky napsané. A v duchu si stále říkám, jak jsem ráda, že nejsem žena v 18. století. To uvědomění, co všechno je dnes běžné, v pohodě a dřív to mohlo ženu zničit. Mě jich bylo tolikrát tak líto. Ale láska :-)