Kočár do neznáma

Kočár do neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164638/bmid_kocar-do-neznama-164638.jpg 4 455 107

Kočár do neznáma série

Příběh z konce 18. a začátku 19. století. Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Vojska pochodují napříč Evropou, stará šlechta je na útěku. Na nejistou cestu se vydávají i dvě sestry, které s nepatrným doprovodem musely narychlo opustit domov a teď hledají útočiště u příbuzných po celé Evropě. Nejprve zamíří do Itálie, ale rozbouřená doba je vyžene i z tohoto azylu. Musejí dál, staré rodinné spory a nové politické intriky jim však znemožňují najít dočasný domov na místech, která dobře znají. Jejich poslední nadějí se proto stávají vzdálení, zcela neznámí příbuzní a zámek kdesi v Čechách?... celý text

Opatov
25.12.2018 5 z 5

Nadherna historicko-romanticka trilogie. Dve mlade divky v doprovodu sve babicky prchaji v noci z francouzskeho zamku, aby zachranily holy zivot. Zivot jim stavi do cesty ruzne prekazky, materialni nejistota, spolecenske konvence, intriky a laska je donuti postupne prehodnotit pristup k zivotu. Pritom odkryvaji postupne tajemstvi sveho puvodu. Nadherny pribeh, stejne tak jako Pan hor. Tuhle spisovatelku jsem si opravdu oblibila.

pip11
05.12.2018 5 z 5

Skvělé :) příjemně dobrodružné a romantické. Moc se těším na další knihy série.

EvkaB7
26.08.2018 5 z 5

Krásná romantická oddychovka, ideální čtení třeba na dovolenou. Moc ráda si přečtu pokračování.

gigi77
14.07.2018 2 z 5

Pro mě podprůměrný román. Knize jsem dala druhou šanci. Při prvním čtení jsem odložila po pár stránkách, kniha mě vůbec nevtáhla. Při druhém pokusu jsem se prokousala podstatně dál, ale pořád je to stejný neohrabaný "ratata" styl.

Daleko lepší mi připadá série Marianna od J. Benzoni, kdo má rád podobné romance z tohoto období, doporučuji. Je nabitá romantikou, napětím i červení a rozhodně jí nechybí rozmanitost.

hapac
04.07.2018 4 z 5

Příjemné čtení, romantika s historickým pozadím...zkrátka milá oddychovka. Ráda si přečtu i další díly.

EvikU.
18.05.2018 5 z 5

Kniha se mi moc moc líbila. Napínavým a čtivým způsobem se dozvídáme o historii 18 až 19 století. Těším se na druhý díl.

Toňula
02.01.2018 4 z 5

Čtivý, romantický příběh s historickým pozadím, přesně tak, jak jsme u autorky zvyklí. Určitě sáhnu po pokračování.

hrosik3
21.12.2017 4 z 5

Čtivé, odpočinkové. Kniha se mi líbila, určitě se vrhnu na další díly.

haki34
17.10.2017 4 z 5

Po Heřmánkovém údolí moje druhá od HM Körnerové.....Líbila se mi moc :) taková správná oddechovka...romantický příběh kde nechybělo dobrodružství, nebyl plytký, nebyl hrubý. Opět jsem si trošku zopakovala historii. Místy jsem byla dojatá, místy jsem si říkala že je příběh až moc pohádkový...ale tak to má být, takové pohlazení s happy endem občas potřebujeme.
Podtřženo, sečteno, dobře jsem se pobavila.. děkuji paní Körnerová a určitě sáhnu po další knížce od Vás !!!

knihovnička007
14.10.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha od této autorky. Milostné příběhy obou sester na pozadí francouzských dějin. Bohužel se nejen Hermíně a Stephanií život hodně zamotal a ony hledají štěstí jinde, než v zemí zmítané nepokoji.
Klobouk dolů před paní spisovatelkou, z knihy jsem se dozvěděla spoustu historických informací. Takto v knize je to daleko záživnější než v klasické učebnici dějepisu.
DOPORUČUJI!!!

perpe2a
14.07.2017 4 z 5

Krásný a odpočinkový historický román. Moc se mi líbil, nechybělo napětí a rozhodně se hned vrhám na další díly.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

Kachorra
10.05.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle a už se těším na další díly.

Akneris
07.05.2017 5 z 5

knížka se mi moc líbila a hned jsem plynule přešla na další díl

maru3342
11.04.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla takřka jedním dechem. Ze začátku jsem se radovala, že budou hrdinky žít v Římě, přesně jsem si vybavovala, kde se v daných částech nacházely, ale ani další lokality mě nezklamaly. Vůbec jsem netušila, jak by mě příběh mohl překvapit, jak by se mohl rozvíjet, ale on překvapil. Toto je navíc první knížka, která mě přiměla nenávidět knižní postavu, Stefanii.

polly43
27.02.2017 4 z 5

Právě jsem dočetla první díl a již se těším na další pokračování.

alcarott
21.02.2017 3 z 5

Oddechová knížka. Trocha romantiky občas neuškodí, ale tento žánr nevyhledávám.

petrulkaa
12.02.2017 5 z 5

Úžasná, zajímavá, napínavá četba, čtená jedním dechem. Doporučuji..........

Lena79
10.10.2016 4 z 5

Do první půle knihy jsem se nějak nemohla začíst, což mě dost vyděsilo, protože autorka patří mezi mé oblíbené. Nakonec mě příběh docela zaujal, určitě si přečtu i další díly.
Jen jsem se nemohla zbavit dojmu, že chci Stefanii uškrtit. Dost mi lezla na nervy....

Tylinka
29.08.2016 5 z 5

Moc hezká knika, přečetla jsem jí za odpoledne... a hned zítra vyhledám další.