Kočár do neznáma

Kočár do neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164638/bmid_kocar-do-neznama-164638.jpg 4 455 107

Kočár do neznáma série

Příběh z konce 18. a začátku 19. století. Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Vojska pochodují napříč Evropou, stará šlechta je na útěku. Na nejistou cestu se vydávají i dvě sestry, které s nepatrným doprovodem musely narychlo opustit domov a teď hledají útočiště u příbuzných po celé Evropě. Nejprve zamíří do Itálie, ale rozbouřená doba je vyžene i z tohoto azylu. Musejí dál, staré rodinné spory a nové politické intriky jim však znemožňují najít dočasný domov na místech, která dobře znají. Jejich poslední nadějí se proto stávají vzdálení, zcela neznámí příbuzní a zámek kdesi v Čechách?... celý text

Knižní střípky
24.07.2022 5 z 5

Tato historická sága je velice poutavě napsána, dobové pozadí je jako vždy u této autorky perfektně zachycené. Dozvíme se spoustu podrobností o životě tehdejší Itálii či u nás v Čechách. Když čtete o osudech Hermíny a Stefanie, mnohdy až tajíte dech, a říkáte si, co si to pro ně zase autorka připravila. Alespoň já jsem to tak měla. Romantiky je zde pro mě tak akorát ve snesitelné míře. Všechny tři audioknihy jsem pokaždé odposlouchala v podstatě během jednoho dne, ani od jednoho dílu nešlo moc odcházet, poslouchala jsem prostě všude.

Mabie
23.07.2022 5 z 5

Už delší dobu jsem hledala knihu, u které bych se zasmála a nemusela nad tématem zvlášť přemýšlet, jen si užívala dobrý příběh. A toto je dobře napsaná kniha, kdy na pozadí historických událostí z doby francouzské revoluce se vydávají tři šlechtičny (babička a dvě vnučky) napříč Evropou “do neznáma”. Protože román mapuje krvavé období historie, není nouze o dramatické zvraty nejen v osudech Francouzů, ale celé Evropy, potažmo hlavních hrdinek. Ty se po Itálii a Rakousku nakonec musí přesunout až do pro ně neznámých Čech.
Historický příběh, jaký jsem už dlouho potřebovala. Nepříliš pravděpodobný, ale jednoznačně milý. Sice důvodů k zasmání v něm moc nebylo, ale dobře shrnuté historické milníky daly romantickému příběhu vážnější rámec, takže kniha určitě splnila své poslání.
Zakoupila jsem další díly, tak doufám, že autorka udrží kvalitu.

Sarapet
16.07.2022 5 z 5

Tuto autorku mám moc ráda. Od jejích knih se nemohu odtrhnout. Čtu je vždy jednim dechem.

renefer
25.05.2022 3 z 5

Historická romance, je to takové pohodové, klidné, žádné akční scény nečekejte. Hermína je ranař, Stefanie na pár facek, člověk u čtení nemusí moc přemýšlet a pěkně si odpočine.

kristyna4415
18.05.2022 5 z 5

Je to tak super série že už ji čtu po 3 nádhernė napsané.A je to dost poučné jak historicky tak i dějepisně

katallinka
16.05.2022 5 z 5

Chtěla bych více takových audioknih. Nejprve mi děj připadal roztahaný, ale stejně jsem audioknihu poslechla za 2 dny. Celkově všechny knihy autorky jsou skvělé a ani tato mě nezklamala. Už se těším na další díly a jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet.

sarahmoon
11.05.2022 4 z 5

Audiokniha - Naprosto úžasná. Paní Dagmar Čárová mi skvěle sedla. Mohla jsem se nechat nerušeně pohlit příběhem.

Ze začátku jsem měla trochu strach... Tolik různých pohledů účastníků děje. Bude v knize vůbec hlavní hrdinka?! :o) Byla a byla skvělá. Dovolím si převzít něčí slova z recenze: "Chuck Norris v sukni". Tak tohle sedí dokonale.

Autorce patří díky, za to jak jemnou nenásilnou formou do děje zapasovala i kousek dějepisného poznání.

Ač jsem neměla v plánu, budu hledat další díl. :o)

galinek
18.01.2022 5 z 5

Krásné, Krásné, Krásné.... Myslím, že už jsem ji četla podruhé, či potřetí....sahám po ní, když mám chuť na romantiku, nechat se nést příběhem, napínavým i pohádkovým, ...a vím, že mě čeká happy and. Na další díly se tak úplně nechystám, ale autorku mám moc ráda. d o p o r u č u j i....:-)

Val
31.07.2021 5 z 5

Francie ve stínu revoluce. Grand - mére Julie a její dvě vnučky Hermína a Stefanie prchají k příbuzným do Itálie , kde ovšem vítězí staré rodinné spory a intriky a ony se přesouvají do Vídně a následně na své panství , do pro dívky naprosto neznámých Čech. Úžasný příběh na pozadí skutečných historických událostí s velmi sympatickými postavami .
Už dlouho jsem něco takového potřebovala číst . Paní Körnerová je absolutní záruka dobrého čtení . Doporučuji a začínám druhý díl ... :-)

RADOST
23.07.2021 4 z 5

Občas nezaškodí trochu umírněné romantiky, zde navíc okořeněné historickými kulisami. Jsem ráda, že se nemusím podřizovat takovým omezením a konvencím, jak tehdy bylo zvykem a všeobecně akceptováno.

Kočičáci
04.07.2021 5 z 5

Jako puberťačka jsem hltala historické romány a Kočár do neznáma mě vrátil v čase o pětadvacet let zpátky.
Hraběnka de Marigny utíká před revolucionáři ze svého francouzského zámku Meuron do svého sídla v Itálii. Se svými vnučkami Hermínou a Stefanií na cestě překonávají nečekané překážky a učí se vést zcela nový život.
Autorce se povedlo skvěle skloubit historii s napětím i romantikou. Jdu na další díl.

zimolka
28.05.2021 5 z 5

Krásný romantický příběh, těším se na pokračování.

sonkovaj
01.05.2021 3 z 5

Hezká knížka od mé oblíbené autorky. Ale za mě trochu červená knihovna což zrovna není můj šálek kávy. Mám raději její knížky že současnosti a pokud možno z mého, tedy nemocničního prostředí.

ivka67
23.02.2021 5 z 5

Krásné vyprávění paní Körnerová umí člověka krásně vtáhnout do příběhu.

Mi--LADA
22.02.2021

Romantika, jak má být. Tentokrát o dvou sestrách, šlechtičnách na útěku z Francie, které kvůli nepříznivé politické situaci hledají útočiště u příbuzných v Čechách. Čtenářská sázka na jistotu. Moc milá a napínavá, určitě stojí za přečtení. Alespoň pro mě, miluju historické romány.

AndreaP.
22.01.2021 5 z 5

Krásný příběh šlechtického rodu z konce 18.století. Hlavní hrdinka Hermína mi byla od první stránky velmi sympatická a velmi ráda budu její další osudy sledovat v pokračujících dílech.

m_martina
26.11.2020 5 z 5

Krásný, romantický příběh, pro mne jako stvořený. Hned otevírám pokračování a těším se na další knihu z této řady.

Babo
15.09.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem musela zajít do knihovny,abych si mohla půjčit tuto knihu . Nelituji,protože se mi líbí , tak jak jsem si přála.
Autorka je skvělá vypravěčka . Styl psaní je jednoduchý , ale vůbec mi to nevadí .
Příběh není nijak nepředvídatelný ,ani jednotlivé postavy nijak nepřekvapí , přesto se těším na chvíle ,kdy mohu vzít knihu do ruky a číst .
Myslím,že mě čeká několik příjemných dní s touto poměrně rozsáhlou ságou .

Zzofinka
11.09.2020 5 z 5

Autorku mam rada,presto jsem si nechavala tuto serii na pozdeji,trochu jsem se bala červené knihovny a jeste v 18.století.Ale jsem mile překvapena,libi se mi styl mikropribehu jedné rodiny na pozadi dějin,o kterych se rada vic dozvim.Stejně tak dnes uz clovek netusi nic o tehdejsi etikete,je to fakt zajimave poznání.Uz ctu Třetí pristav :)

Višnička
26.08.2020 4 z 5

Žánrově to není úplně můj šálek čaje, ale paní spisovatelka Körnerová píše tak, že kdyby přepsala telefonní seznam, tak si ho snad přečtu. Tak moc mám ráda styl jejího psaní.