Kočár do neznáma

Kočár do neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164638/bmid_kocar-do-neznama-164638.jpg 4 455 107

Kočár do neznáma série

Příběh z konce 18. a začátku 19. století. Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Vojska pochodují napříč Evropou, stará šlechta je na útěku. Na nejistou cestu se vydávají i dvě sestry, které s nepatrným doprovodem musely narychlo opustit domov a teď hledají útočiště u příbuzných po celé Evropě. Nejprve zamíří do Itálie, ale rozbouřená doba je vyžene i z tohoto azylu. Musejí dál, staré rodinné spory a nové politické intriky jim však znemožňují najít dočasný domov na místech, která dobře znají. Jejich poslední nadějí se proto stávají vzdálení, zcela neznámí příbuzní a zámek kdesi v Čechách?... celý text

jituz
23.08.2020 4 z 5

Chtěla jsem si půjčit Heřmánkové údolí, v knihovně však měli pouze toto. Už po pár stránkách jsem věděla, že v této knize nenaleznu kdoví jakou hloubku. Ani žádné nepředvídatelné zvraty. I charakteristika vedlejších postav mohla být o dost podrobnější. Ale příběh byl tak krásně pohádkový, milý a romantický, že jsem knihu přečetla na jeden zátah. Možná za to může léto a dovolená:). Určite se k autorce ještě vrátím.

Riccia
03.08.2020 5 z 5

Další povedená knížka od paní Körnerové a opět to byla radost číst. Už se těším na druhý díl série.

takana
29.07.2020 5 z 5

Opět hezká kniha od této spisovatelky.

iveta0159
19.06.2020 5 z 5

Mohu všem jen doporučit. Napínavý od začátku až do konce.

Krista93277
31.03.2020 5 z 5

Úžasná série která se čte jedním dechem jako všechny knihy od autorky

kristyna4415
16.02.2020 5 z 5

Paradní přečetla jsem celou ságu ;-)

knihovniceS
25.11.2019 5 z 5

To bylo krásné, historický román. První díl začíná revolučním rokem 1789 ve Francii. Pokračuje v těžké době v Itálii, v Rakousku a končí příchodem do Čech - místy napínavé, moc se příběh líbí. Těším se na pokračování, večer se pustím do druhého dílu.

knihovniceS
22.11.2019 5 z 5

Večer jsem začala a čte se to moc dobře. Zatím mám 100 stran a těším se, že večer budu pokračovat.

JancaMia
03.11.2019 4 z 5

Opět krása, už se těším na pokračování ..

Vojslava
25.10.2019 4 z 5

Typická přívětivá romantika, ale ne vyloženě přeslazená - příběh se dobře četl. Není důvod nezkusit další díly, až budu potřebovat odreagovávací četbu.

maja2712
06.10.2019 4 z 5

Krasne napsany historicky roman. Prošla jsem se historií částí Evropy v období Francouzské revoluce a společne se sestrami a jejich babičkou zažívala radovánky, intriky a společenské chovani vyšších vrstev koncem18. století. Knize malinko ubiraly na kráse překlepy a to zejména historické. Královský zamek v Caserte nedal vybudovat syn španělského krále Karel IV ale Karel VI. Těšim se na další pokračování.

Coco3
24.09.2019 4 z 5

Fajn oddechovka se zajímavým historickým pozadím Velké francouzské revoluce. Čte se moc dobře. Vůbec jsem netušila, jaké to mohlo být. Zanechat svůj majetek, utíkat neznámo kam a ještě samotné ženy. Těším se na další osudy Herminy, Stefanie a jejich babičky.

raty
23.08.2019 5 z 5

Romantický příběh začínající ve Francii v pohnuté době po dobytí Bastily. Babička a její dvě vnučky prchají po vyrabování jejich sídla nejprve do Říma. Po mnoha peripetiích dorazí po dvou letech ve svém černém kočáře do východních Čech. Čtení mě moc bavilo. Těším se na další díl.

AyaEssa
16.08.2019 2 z 5

Cervena knihovna pro prepubertalni devcata. Dej plochy a predvidatelny, postavy sablonovite cernobile, historickeho pozadi minimum. Dost mi vadily i chyby v nazvech mist a budov (Sorrento, S. Maria Maggiore,..)

Monika164
30.07.2019 5 z 5

Krásná kniha ....přečtená jedním dechem.....těším se na pokračování ságy

Jirinamac
06.05.2019 5 z 5

Intriky, tajemství a romantické napětí z konce 18. století. Už se těším na pokračování života Hermíny, Stefanie, Adély a jejich babičky v Čechách, kam jedou najít nový domov. Odpočinková četba.

LéňaM
01.05.2019 5 z 5

To byla jizda! Uzasna kniha od které se nedalo odtrhnout

gordon13
26.04.2019 5 z 5

Krásný historický román, chytlavě napsaný, hrozně mě bavil...jsem ráda, že jsou ještě další díly, už se na ně moc těším :-)

Pegasus
05.03.2019 5 z 5

Naprosto senzační historický román. Moc mě bavilo prožívat společně s Hermínou, Stefanií a Grand Mére jejich putování.

RyxiraAmyGinger
10.02.2019 5 z 5

Plný počet! Neměla jsem od knihy moc velká očekávání, přišla jsem do knihovny za Pánem hor, ale nebyl k mání, tak jsem sáhla po jiné knize od stejné autorky. A rozhodně jsem neudělala chybu! Ze začátku jsem si říkala, že půjde o nějaký prostoduchý románek, zejména po setkání Stefanie a Hermíny s Vincentem a Andrém, ale toto přesvědčení po zajímavém pokračování děje rychle vzaly za své. Dobře napsaná kniha založená na opravdových historických událostech, uvěřitelné zápletky, s citem budované charaktery a samozřejmě ta trocha romantiky... Prostě všechno, co očekávám od dobrého historického románu. Přečetla jsem takřka jedním dechem a třesu se na pokračování, jenom doufám, že autorka udrží laťku stejně vysoko (přece jenom se jedná o pentalogii). P. S. A doufám, že já to všechno zvládnu přečíst :).