Dlouhá cesta

Dlouhá cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274259/bmid_dlouha-cesta-hLP-274259.jpg 4 266 64

Kočár do neznáma série

V září 1793 ovládli Francii jakobíni a jejich téměř roční soupeření o moc s girondisty vyvolalo novou vlnu poprav. Pod gilotinou skončilo téměř dvacet tisíc lidí. Horší dobu k návratu do rodné země si Hermína de Marigny vybrat nemohla. Na doporučení matčina právníka se vydává do Paříže, aby zachránila alespoň zbytky rodinného majetku. Po pěti letech strávených mimo Francii však přijíždí do země, kterou už nepoznává, a brzy zjišťuje, že riziko, které podstupuje, je příliš velké…... celý text

ivca84
24.02.2019 5 z 5

tentokrát cesta zavedla Herminu do nepokoju po revoluční Francie

RyxiraAmyGinger
16.02.2019 4 z 5

SPOILER No tak co si budem, zase to byla jízda a já jsem četla rychle rychle rychle, abych věděla, jak to bude dál, ale Hermína mi tentokrát trochu lezla na nervy. Nechala se vylákat do Francie a vůbec ji nenapadlo si cokoli o tamní situaci zjišťovat, podle toho to taky dopadlo a všichni jí pak samozřejmě museli zachraňovat zadek, což se jí ale pochopitelně nelíbilo, takže se do toho musela pořád motat a dopadlo to, jak to dopadlo. Nemůžu si pomoct, ale v tomhle díle si za potíže mohla sama. Trochu mě to vytáčelo a připomínala mi svým chováním Claire z Cizinky, která mě rozčiluje úplně stejně (viz. můj komentář u Vážky v jantaru). Navzdory tomu jsem si ale knihu opět maximálně užila a těším se na poslední díl. P. S. A myslím si, že Hermína skončí s Andrém.

hapac
25.10.2018 4 z 5

Již čtvré setkání s Hermínou a pěkné počtení. Rozhodně půjdu i na poslední díl.

EvikU.
28.05.2018 5 z 5

Tahle série mě prostě baví. Čtu ji rychle, jsem zvědavá jaký bude poslední díl. I když je fakt, že tenhle díl už byl dost nereálný. Ale i tak pěkný.

Toňula
19.02.2018 4 z 5

Pokračování příběhu Hermíny a Stefanie, do kterého tentokrát ještě silněji zasáhly dějiny. Opět se v něm prolíná nebezpečí, smutek, láska i naděje. Poslední díl si určitě nenechám ujít.

Janis97
29.01.2018 5 z 5

Ani tentokrát mě autorka nezklamala. Zatím nejnapínavější díl!! Nemohla jsem se odtrhnout.

Januletta
12.12.2017 4 z 5

Nezklamala :) je skvělá jako všechny před ní.

Akneris
04.11.2017 5 z 5

Opět další díl jsem přečetla jedním dechem a hned se pustila do posledního dílu. Všechny díly se mi moc líbí.

Evišťátko
24.10.2017 5 z 5

Díky historickému pozadí románu na mě opakovaně dotírala myšlenka, že historie se neustále opakuje a jak je možné, že se z ní nedokážeme poučit. Tento díl románu měl spád!

perpe2a
18.07.2017 5 z 5

Úžasné, čtivé, napínavé...neodolám a vrhám se ihned na poslední, 5.díl.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání.

Kachorra
06.07.2017 5 z 5

Hlavní hrdinka je sice stále horší, na druhou stranu je to zajímavé čtení, které má člověk rychle za sebou - až toho člověk lituje. S hodnocením se už výše jít bohužel nedá.

Smiragl
24.06.2017 3 z 5

poslední (?) díl série mne docela zklamal, přišllo mi to už značně natahované, víc už toho snad ani Hermína zažít nemohla. Jen mě mrzí, že se autorka více nevěnovala romantické lince příběhu, na chvíli jsem pochopila, jak se asi cítila Annie Wilkes, když to s Misery nedopadlo podle jejích představ...

modranka
03.04.2017 4 z 5

Nebudem hodnotiť každý príbeh zvlášť, ale zhrniem celú sériu, lebo je NUTNÉ čítať všetky časti postupne. (tak trochu to bude aj SPOILER)
Charakteristika postáv skvelá. To je bez debaty. Najviac sa mi páčila barónka Chlumská. Pripravte sa však na poriadnu dávku cestovania a opisov Talianska. Dej príbehu by bol oveľa lepší, keby autorka čitateľa neunúvala dejepisným a cestopisným opisom, ktorý v poslednej (zatiaľ?) časti vytvoril v príbehu lacný dobrodružný román. A práve v tejto 4. časti som stratila sympatie k hlavnej hrdinke. Ako som si ich zbierala počas predchádzajúcich častí, vrcholením príbehu začala Hermína robiť toľko chýb, že nakoniec Stefanie bola oveľa sympatickejšia. Veď uvážte, ktorá matka by opustila novorodenca a vybrala by sa do revolučného Francúzska kvôli majetku? Navyše keď bola finančne zabezpečená. O nevere - ktorá nemala vlastne vyvrcholenie v samotnom príbehu - radšej pomlčím.
Predpokladám, že obsiahlym epilógom séria končí, ale vlastne niektoré dejové sekvencie zostali lietať vo vzduchu. No, čo už, každý autor má na to právo! Len ma mrzí, že autorka čitateľa po toľkých únavných historických reáliách neodmenila zavŕšením Andrého príbehu a uprednostnila opäť dejovú líniu vývoja revolučného Francúzska.
Napriek mojim výhradám dávam celej sérii 4 hviezdičky, lebo autorka vie naozaj písať krásne príbehy.

petrulkaa
01.03.2017 5 z 5

Opět krásná kniha čtená jedním dechem.

Januletta
01.11.2016 4 z 5

Dlouho jsem na ni čekala a nezklamala :-) na paní Körnerovou je spolehnuti. I když je Hermína na můj vkus možna moc umanutá,ale celkově se mi to líbí.

Vlastina67
31.10.2016 2 z 5

Dlouhá cesta je nejslabším dílem série. Příběh se nikam dějově neposunul, připadá mi naprosto zbytečný. Jediné, co bylo v knížce zajímavé, byl popis historických událostí, život ve Francii 2 roky po revoluci a následné svržení a smrt Robespierra. Pokud je napsán další díl, už ho číst nebudu.

VladkaBU
09.09.2016 5 z 5

... s paní autorkou jsem se osobně setkala poté, co se kniha objevila v prodeji. Těšila jsem se na ni od května a teď na ni přišla řada. Tenhle díl se mi líbil asi nejvíc, šly mi slzy do očí, mráz po zádech, jak to všechno dopadne.

zuzana2599
03.09.2016 4 z 5

Dlouhá cesta je čtvrtým pokračováním série Kočár do neznáma. Nevím, zda bude následovat další díl, no zdá se mi, že tento byl měl být posledním. I když jsou knížky této autorky velmi oblíbené a čtivé, tady jsem měla pocit, že příběh kapku ztrácí dech...Ale určitě je tato knížka výborná na odreagování a nevtíravým způsobem oživí část dějin Francie.

niknikita
17.08.2016 3 z 5

Ano, dá se to číst už jenom proto, abychom si udělali představu o lesku a bídě Francie, kterou mám tak ráda. Ale příběh sám se točil kolem tvrdohlavé Hermíny a ta mi k srdci nijak nepřirostla.