Dlouhá cesta

Dlouhá cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274259/bmid_dlouha-cesta-hLP-274259.jpg 4 266 64

Kočár do neznáma série

V září 1793 ovládli Francii jakobíni a jejich téměř roční soupeření o moc s girondisty vyvolalo novou vlnu poprav. Pod gilotinou skončilo téměř dvacet tisíc lidí. Horší dobu k návratu do rodné země si Hermína de Marigny vybrat nemohla. Na doporučení matčina právníka se vydává do Paříže, aby zachránila alespoň zbytky rodinného majetku. Po pěti letech strávených mimo Francii však přijíždí do země, kterou už nepoznává, a brzy zjišťuje, že riziko, které podstupuje, je příliš velké…... celý text

clarkens
29.04.2022 2 z 5

Omylem jsem sáhla po 4. díle a tedy předchozí jsem nečetla, možná to zapříčinilo, že jsem se do děje nedokázala vtáhnout. Některé pasáže fajn, jiné zbytečně zdlouhavé a o ničem.

Kočičáci
04.07.2021 5 z 5

Dlouhá cesta je nejdobrodružnějším dílem z celé série. Hermína se umanula, že podnikne cestu do Francie, aby zachránila rodinný majetek. Tak se najednou ocitá na "nepřátelském" území a je vystavena takovému nebezpečí, jaké si ani v nejhorším snu nedovedla představit. Má štěstí, že má kolem sebe přátele, kteří za ni neváhají položit život.
Velmi napínavý díl, který čtenáře vzdělá i po historické stránce.
A už jen poslední přede mnou.

Petrasuvicka
09.04.2021 5 z 5

Nejdramatičtější a nejtemnější ze série. Příjemná změna! čtivé, více dějepravne než třeba takový druhý díl. Ten mne zatím bavil nejméně. Tak jako tak parádní série! Musím ale souhlasit, že Hermínino chování tady opravdu zaznamenalo obrat a docela mě štvala. A jen se stále utvrzuji v představě, že pokud by to měl být seriál, tak baronku Chlumskou by určitě hrála Helena Růžičková :D

AndreaP.
24.02.2021 4 z 5

Předposlední kniha pětidílné série se mi asi zatím líbila nejméně. Bylo to zejména pro mě nepochopitelným chováním Hermíny, kterou jsem první tři díly měla za rozumnou, a v tomto díle jsem na ní byla chvílemi až alergická, ale také dějem celkově, kdy strávit knihu ve vězení a při popravách, to asi není úplně to pravé pro mě. Celé se to jakoby táhlo, zato konec pak byl naopak velice rychlý. Proto poprvé v této jinak fantastické sérii dávám jen 4 hvězdy. Jsem zvědavá na závěrečný díl, jdu na něj.

m_martina
04.12.2020 5 z 5

Tato autorčina řada je vynikající! Já v knihách doslova ležím a nedokáži se od nich odpoutat. I toto pokračování si zaslouží pět hvězd. A já už mám před sebou otevřený poslední díl.

Zzofinka
16.10.2020 5 z 5

Naprosto perfektní! Vůbec jsem neměla pojem o podrobnostech francouzské revoluce, úžasné jsou i poznatky, jak to vypadalo v celách, jak probíhaly popravy, trochu děsivé je chování davu... Už čtu poslední díl a bojím se, že až ho dočtu, bude mi Hermína velmi velmi velmi chybět :-)

Babo
29.09.2020 4 z 5

I 4. díl je velice čtivý ,ale přece jen mě bavil o malinko míň než předchozí . V každém případě se potvrdilo , že žádná revoluce automaticky neznamená výhru , ani pro její strůjce .
A jak se již mnohokrát v historii ukázalo ani ta nejušlechtilejší myšlenka , neznamená zlepšení života pro obyčejné lidi . Nakonec se vždy zvrtne na boj o moc a majetek .Lidi jsou prostě lidi .

takana
26.09.2020 5 z 5

Hezká sága, doporučuji

iveta0159
19.06.2020 5 z 5

Mohu všem jen doporučit. Napínavý od začátku až do konce.

Krista93277
31.03.2020 5 z 5

Úžasná série která se čte jedním dechem jako všechny knihy od autorky

Monika164
23.02.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení...

Opatov
23.02.2020 5 z 5

Tak tohle byl nejpoutavější díl z celé série.
Příběh zavedl Herminu do Francie. V době, kdy šlechtu popravovali jak na běžícím pásu, na ni číhá nebezpečí na každém kroku. Těším se na další díl.

Vojslava
29.12.2019 4 z 5

Díl mi silně připomínal některé romány A. Dumase z období Francouzské revoluce, nicméně Hermínu bych v průběhu četby občas ráda něčím přetáhla, případně k tomu povzbudila ostatní. :-) Uznávám ovšem, že tady se nejspíš realita historie a dějová linka dost přiblížily. Tak tedy vzhůru do závěru...

knihovniceS
06.12.2019 5 z 5

Dočetla jsem 4.pokračování ságy, tento díl byl dost krutý - líčení prostředí vězení, zacházení s vězni, popis poprav gilotinou ... to mi nedělalo moc dobře a měla jsem divoké sny. Napínavý děj mi nedovolil přestat a četla jsem do ranních hodin. Doufám, že pátý díl nebude tak drsný a jsem natěšená na poslední část.

Coco3
01.10.2019 4 z 5

Děkuji za exkurzi do dějin Francie po pádu Bastily. Když si to člověk čte, je to vážně síla. V tomto díle jsem měla Hermínu ráda nejméně. Samozřejmě chápu její důvody a i to, že děti šlechty tenkrát prostě byly s chůvami. Přesto mě štvala, i tak je to moc dobře napsaná kniha a jestliže jsem ty předchozí díly doslova zhltla, tak tady jsem nestihla ani prostřít :-). Kornerova mě skutečně baví.

raty
28.08.2019 4 z 5

Moje hodnocení tentokrát trochu poznamenalo nepochopitelné rozhodnutí hlavní hrdinky na začátku příběhu. Dlouhá cesta tentokrát zavedla Hernímu do Francie, kde se naprostá většina knihy odehrává. Opět musím pochválit vypravěčský styl autorky, který mi prostě sedí a náhled do historie taky nebyl k zahození. Moc se těším na poslední díl.

Jirinamac
30.07.2019 4 z 5

Tento díl mně přišel slabší. Víc je tady popisovaná politická situace revoluční Francie a děj trochu stojí na místě. Ale i tak je to pěkné čtení.

Barbara182
21.07.2019 3 z 5

Když pominu onen lehce za vlasy přitažený začátek, kdy všichni vč. manžela nechali Hermínu odjet do revolucí zmítané Francie, tak je to pěkně popsané období teroru, kde hlavní hrdinka okusí na vlastní kůži vězení a hrůzy gilotiny. Trochu depresivní, ale přesto se určitě pustím do dalšího pokračování :-)

LéňaM
14.05.2019 5 z 5

Predposledni dil strhujici pentalogie.
Nejdrive jsem si myslela ze me tak nestrhne,ale opet se nedalo odtrhnout

Pegasus
05.03.2019 5 z 5

V tomhle díle mi Hermína hrozně lezla na nervy. Místo aby byla ráda, že přežila, tak pak hrozně zbytečně hazardovala. Jinak ale příběh opět perfektní a moc mě to bavilo.