Čtvrtá kniha krve

Čtvrtá kniha krve https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4742/kniha-krve-4742.jpg 4 88 7

Knihy krve série

< 4. díl

Knihy Krve nejsou pro citlivé nátury. Jestli už máte dost příběhů na dobrou noc, které jen čerpají z o mnoho kvalitnějších autorů, tak pak vás zajisté potěší, že jste objevili mistra hororu Cliva Barkera, který se v posledních letech ukázal jako autor v tom nejlepším slova smyslu šokující. Kdo však okusí jeho bizarní světy, pro toho už není návratu...... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Clive Barker´s Books of Blood, Vol. IV , 1985

Hanka_Bohmova
09.08.2023 2 z 5

Zajímala mě ta vzpoura končetin, na niž jsem náhodou narazila v souvislosti s Bradburyho povídkou Kostra. Nápad fajn a úplný závěr taky, ale všechno mezi tím na mě kdovíjaký dojem neudělalo, včetně "vyřešení" revoluční krize. Zbytek knihy jsem prošla spíš zběžně, celkově mi připadala slabá.

Weelass
21.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Finální "separé" kniha Krve jde do kopru s každou nadcházející povídkou. První dvě povídky nasadily laťku tak vysoko, že cokoliv by přišlo po nich, bude jen zklamání. Ale v tomto případě to bylo spíš utrpení, druhá půlka této sbírky se mi četla asi ze všech nejhůř. Od Knih krve si dám na chvíli klid, možná jsem už otrnul tolik, že povídky nedokážu objektivně posoudit. Barkera si hodlám dál vychutnávat, ale možná se zatím přesunu k jeho méně odvážné tvorbě.

1. Revoluce těla
2. Nelidská přirozenost
3 a 4. Zjevení a Ustup, Satane! (i když jsem kraťas Ustup, Satane! hodnotil o hvězdičku výše, přijde mi nefér ho posadit před Zjevení, s kterým si Barker dal evidentně více práce)
5. Věk touhy

Edit: Zároveň má tato kniha tu nejhorší obálku, co jsem v životě měl šanci vidět. Působí to jak laciné porno, knihu jsem na veřejnosti raději nosil obalenou. Hodnocení si zaslouží už i z tohoto důvodu. :D

n.ezn.amy
19.01.2022 4 z 5

Čtvrtá kniha krve je další soubor povídek od Cliva Barkera, který udržuje stále stejnou laťku kvality jako předchozí díla. Barker prostě umí napsat drsné až brutální povídky, které člověka udržují permanentně v napjatém stavu. Barker navodí tu správnou atmosféru trochu zvláštního bizarního světa.

Massek
13.04.2020 4 z 5

Kdysi jsem četl první tři knihy a nedávno jsem na čtvrtou v pořadí narazil v antikvariátu, tak jsem se k sérii nyní vrátil. Upřímně už nemohu moc srovnávat s předchozími díly, protože si je nijak zvlášť nevybavuji, zůstal jen dojem postupně klesající kvality. Ale "Čtvrtá" se mi líbila, všechny příběhy mě při čtení chytly, snad jen kraťas Ustup, satane! byl slabší. Asi se budu muset zase někdy vrátit k prvním knihám a připomenout si pár strašidelných historek.

danny_21
21.02.2020 3 z 5

Musím říct, že tato sbírka pozvedla kvalitu předchozích sérií, která kvalitou byly někde v podprůměru, díky svým bizardním nápadům a já jsem ochoten díky ní vzít Barkera opět na milost, protože Revoluce těla a Zjevení byly opravdu nadprůměrně kvalitní - 65 %

GOD-Complex
24.01.2014 3 z 5

V porovnani napr. s prvni koleci Books of Blood je tohle uz o uroven niz, ale stale kvalitni povidky, ktere jsou vzhledem k mensi rozsahlosti stale ctive. Minimalne ta revoluce rucicek za to stoji! Na treti povidku "Revelations" je velmi dustojne odkazovano v klipu How To Destroy Angels - The Space in Between. 6/10

messi@h
30.11.-0001 3 z 5

4. Kniha krve se mi četla ze všech Barkerových knih krve asi nejlépe. Zdálo se mi, že tady už konečně vystupují postavy z masa a krve, které mají své problémy, úzkosti a obavy. V předchozích knihách krve postavy spíš připomínaly nereálné archetypy, které jednají tak, jak autor potřebuje, ale jejichž motivace je neznámá. I tak ale Barker zůstává Barkerem, nic příliš nevysvětluje, na všechno se dívá nezúčastněným pohledem pozorovatele.

hororové povídky

Část díla

Clive Barker
britská, 1952
1994  75%První kniha krve
1996  83%Hellraiser (dvě povídky)
2004  87%Abarat
2001  79%Knihy krve I-III
1995  82%Imagika I.

Kniha Čtvrtá kniha krve je v