Kniha posledního soudu

Kniha posledního soudu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117878/bmid_kniha-posledniho-soudu-h5z-117878.jpg 4 183 68

Román patří bez přehánění mezi nejvýznamnější žánrové práce dvacátého století. Studentka historie je na své cestě do minulosti omylem poslána do doby morových ran roku 1348. Zatímco se dívka snaží přežít, aniž by se sama mohla vrátit do budoucnosti, profesor Dunworthy musí bojovat s rychle se šířící smrtelnou epidemií chřipky i s tupou byrokracií, aby měl vůbec šanci svou žákyni zachránit. Obě časové linie i přes propast času prozrazují, jak je lidská povaha navzdory civilizačnímu pokroku v podstatě stále stejná. Kromě řady domácích cen v USA se knize dostalo rovněž národních ocenění pro nejlepší žánrový román Německa, Španělska a Itálie.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton

Doomsday Book , 1992

Davies182
01.05.2015 4 z 5

Nelze se zbavit pocitu, že se v knize často spousta věcí odehrává jakoby mimochodem. Postavy běhají od jednoho místa na druhé zdánlivě bez souvislostí nárazově tak, jak se to zrovna hodí autorce a napínavému ději. Přesto jsou ale celkové dojmy velmi pozitivní a dlouho jsem nic nepřečetl tak rychle - Kivrinina liniie ja naprostá středověce-thrillerová paráda.

witko
29.05.2014 3 z 5

Zajímavý téma, trochu zdlouhavý rozjezd, pořádně mne to čaplo až ve 3/3.

učtese
16.03.2014

Vydržel jsem jen 200 stran. Nechápu za co ta ocenění. Podle mě to není sci-fi a ani to není zábavné čtení. Autorka mě nedokázala vtáhnout do děje. Atmosféra napětí je tvořena tím, že postavy neustále opakují stejné věty, což nefunguje.Děj je předvídatelný a pokusy o oddalování momentu, který vyprávění posune dál (směrem kterým očekáváte) působily uměle, vykonstruovaně.
Nevím jestli tak málo čtu zahraniční autorky, ale přechýlení jména na obálce (Connie Willisová) mě zarazilo.
Ale možná je to běžné.

cori
26.08.2013 4 z 5

Kniha mě strhla svým dějem i poselstvím. Nemohla jsem se odtrhnout od stránek. Zajímavá paralela smrtící epidemie ve středověku a ve 21.století - jak se s ní společnost i jedinci vypořádávají. Ústřední dvojice profesora a jeho studentky vzdoruje smrti, která kosí všechny kolem nich. Závěr knihy je dost drsný. Autorka si vyhrála s popisem morových stádií a vředů, hnisů, zvratků.

kneslova
30.05.2013 5 z 5

Považuji tu knihu za jedno z nejlepších děl fantasy o cestování časem. Napínavé od začátku do konce. Pět hvězdiček!!!

Byra
14.05.2013 4 z 5

Kniha posledního soudu je titul se silným, dojemným dějem, nepostrádá napětí. Cestování časem, morové nákazy, život lidí na středověké vesnici, i boj o život. Příběh odehrávající se ve dvou paralelních rovinách - tady jsem se neztrácela, obě části jsou logicky odděleny a lze jen těžko říct, která je poutavější,. Bez váhání proto doporučuji

Lenny33
28.04.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Děj se odehrává ve dvou časových liniích.
Ta ve středověku mě nepřestala bavit ani na chvíli, byla krásně zpracovaná - hlavně drsná realita tohoto období a šokující "konec".
"Přítomnost" s panem Dunworthym byla slušná, ovšem cca v polovině už mi to přišlo moc zdlouhavé, řešilo se tam pořád to stejné a tak jsem musela knihu na týden odložit a odpočinout si od ní, jinak bych si jí úplně znechutila. Po vrácení ke čtená, jsem byla opět nadšená(krize zažehnána =o) )
Také mi vadilo(hlavně na začátku knihu) neustálé opakování určitých skutečností a faktů - když jsem si určitou věc přečetla již po páté opravdu mě to štvalo.
Jedna z nejlepších postav rozhodně Colin, bez jehož hlášek by kniha rozhodně ztratila část ze své kvality ("Kůň! Apokalyptický!" - dokázal rozesmát i ve chvílích, kdyby se vám měly po tvářích kutálet slzy). Pan D. rozhodně velký sympaťák. Celkově mnoho postav s mnoha rozdílnými charaktery knihu velmi obohatily.
Jak jsem již psala konec šokující, pro mě spíše deprimující.
Celkově výborná kniha se skvělým tématem, překvapivě snadno a lehce se četla. Po většinu knihy mě čtení naprosto pohltilo a hlavním hrdinům jsem držela palce až do konce.
4,5* Přesto se rozhodně zařadí do DOPORUČENÝCH!!!

Pokrzywa
29.11.2012 3 z 5