Kniha hřbitova

Kniha hřbitova https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1191/bmid_kniha-hrbitova-fb1-1191.jpg 4 1045 173

Nikdo Owens, známý jako Nik, je normální kluk. Byl by naprosto normální, nebýt toho, že žije na hřbitově a vychovali ho duchové, vlkodlaci a jiné příšery spolu s jeho strážným andělem, který nepatří ani do světa živých, ani mezi mrtvé. Díky nim však přežije a naučí se leccos užitečného - třeba jak se stát neviditelným pro lidi. Na malého chlapce číhají na hřbitově dobrodružství i nebezpečí - prastarý Indigový můž pod kopcem, brána vedoucí do ruin města obývaných ghúly, podivná a strašná hrozba Sleer. Ale jestli Nik někdy opustí hřbitov, bude muset čelit útoku Jacka, muže, který mu už vyvraždil rodinu...... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Polaris

The Graveyard Book , 2008

Marjory
26.10.2022 4 z 5

Bylo to krásné, veselé i smutné a čtivé.

Mabie
28.09.2022 3 z 5

Celkově zajímavá hororová pohádka a neotřelé téma spolu s myšlenkami, které přesahují dětský věk, pro který je kniha určena. Postavy jsou jednoznačně dobře vykreslené a určitě si oblíbíte ať už Nika a nebo Silase, Owensovi, slečnu Lupescu nebo Lízu. A dokonce i ti jednoznačně záporní hrdinové jako Jack, ghúlové nebo hrozba Sleer mají své kouzlo.
Kniha má konec s nečekaným rozuzlením, i když bych ho uvítala trochu více rozvedený.
Asi jsem čekala více, protože to byl Gaiman, ale prostě jsem nebyla ta správná kategorie čtenáře, kniha je jednoznačně pro jinou věkovou skupinu, než je ta moje.

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Jedna z prvních knih, které mi od Gaimana padly do rukou a opravdu ráda se k ní vracím. Krásná kniha.

LenkaWal
25.08.2022 5 z 5

Výborné

helusa2
04.04.2022 5 z 5

Já toho Gaimana prostě miluju :-) Krásný, trošku hororový námět, perfektní zpracování - mám jen jedinou výtku - přišlo mi to strašně krátké :-) Napůl posloucháno, napůl čteno, obojí skvělé. Hodlám koupit do školní knihovny (spolu s Koralinou).

carbici
20.12.2021 5 z 5

Velmi hezká kniha, která donutí pracovat fantazii na 110 %.

Cimeřan
08.12.2021 3 z 5

Zajímavý námět, poutavý a neotřelý děj, skvělé zpracování... a typický závěrečný Gaimanův antiklimax, kvůli kterému jdou hvězdy dolů.
PS: Vhodná látka pro Tima Burtona.

Vesmich
04.12.2021 4 z 5

Ten nápad byl pro mě zajímavý. Malé dítě vychovává v literatuře ledaskdo - vlci, medvědi, tygr..takže proč by ne hřbitovní lid. Tak do půlky to bylo velmi svěží, později už to pro mě bylo stále stejné a stejné a stejné. Tak, nejsem ani děti ani mládež, pro mě to autor nepsal.

zandu
30.11.2021 5 z 5

Perfektní. Moc se mi příběh chlapce jménem Nikdo líbil.
Bohužel pouze naposloucháno. (Nebo bohudík? Audioknihu v podání Ondřeje Brouska je radost poslouchat).
Klasická kniha nejde sehnat a v e-podobě mě číst nebaví. Proto jsem se obrátila na nakladatelství Polaris s dotazem, zda nebude dotisk nebo nové vydání a BUDE!!! Je to v plánu. Tak snad se někdy během příštího roku dočkáme, protože tuhle knihu chci mít doma :-)
Edit: já ji sehnala!!! Mám neuvěřitelnou radost a už se těším, až si ji přečtu. Poslech byl moc hezký, ale čtení je čtení. A také se chystám na komiksovou verzi :-)

Kami33
22.11.2021 5 z 5

Mám ráda pohádkové příběhy, svět fantasy a vyprávění pana Gaimana, proto mám moc ráda i Nika a všechny ty, co mu pomáhají. Krásné čtení.

Alma-Nacida
16.11.2021 4 z 5

Horor pro děti není v tomto případě ani tak moc protimluv. Poslouchala jsem jako audio a užila si atmosféru i fantazii autora, jen poslední kapitola by si zasloužila pár řádků navíc.

Belanna
20.10.2021 5 z 5

Krásný příběh, mistrovský vypravěčský um, sugestivně vykreslený pochmurný hřbitov, který slouží jako domov. Je to poutavé a netradiční čtení, ve kterém každý najde svou trošku.

mataj
09.10.2021 4 z 5

Je to taková hezká pohádka, plná zvláštních postaviček ze hřbitova, mezi kterými žije a vyrůstá jeden malý kluk. Pěkný, občas trošičku strašidelný příběh plný fantazie. Mně se líbil.

pavel.2
28.09.2021 3 z 5

Velmi příjemné počtení. Je znát, že to je určeno pro jinou věkovou skupinu, než jsem já, ale četlo se to dobře, příběh ubíhal jako po másle, hrdinové byly pěkně plastičtí - takže jsem si to užil i já. A nesmím zapomenout na skvělý finiš - sebenaplňující se proroctví, jak to mám rád. Gaiman nezklamal.

ElikaS
27.09.2021 5 z 5

Jako zatím pokaždé jsem z Gaimana nadšená!
Příběh je skvělý, hrozně mě baví, jak se spisovatel vyhýbá typickým stereotypům - viz například Silas, jeho povaha naprosto odporuje všem běžným klišé. Mimo to má úžasnou fantazii a dokáže vykreslit zajímavý svět v téměř jakémkoli prostředí. Obecně nemám hřbitovy ráda a přijdou mi děsivé, ale v tomhle podání ... :-)
Knížka mě pobavila, ale zároveň v ní byly i velmi zajímavé myšlenky, například rozhovor Nika a Silase o smrti a mrtvých byl dokonalý.
Postavy jsou napsané tak, že si je musíte oblíbit - slečna Lupescu, Silas, Líza, Nik i další byli skvělí a i Jack má své kouzlo.
Navíc oceňuji konec, který měl zajímavé rozuzlení, které jsem v některých ohledech nepředpokládala a to je vždy velké plus.

misatrix
13.09.2021 3 z 5

Na autoruv "bezemocni" styl psani jsem si musela zvykat a nemuzu rict, ze by mi uplne vyhovoval. Avsak pribeh Nika, ten se mi libil. Jedna se o velice originalni napad, ktery vsak nemel odpovidajici konec. Nevadilo by mi, kdyby kniha mela o nekolik stran navic a celkove rozuzleni tak dostalo vice prostoru.

Sati
10.05.2021 4 z 5

Gaiman opět nezklamal. Napínavé, originální

Bája89
08.03.2021 5 z 5

Miluju jazyk, jakým Gaiman píše a výrazy, které používá. Vyvolávají ve mně čtenářskou slast. Vždycky, když se mi do rukou dostane nějaká jeho kniha, tak je to neskutečný literární zážitek. A tahle kniha nebyla výjimkou.
Každá kapitola Knihy hřbitova je navíc v podstatě povídkou, která volně navazuje na předešlý příběh. Mou nejoblíbenější je "Psi boží". Slečna Lupescu je pozoruhodná dáma. Ostatně většina postav si čtenáře získá. Silas, Liza, Nik a další.
Tohle dobrodružství mě pohltilo téměř vzápětí a po dočtení mi bylo smutno, protože byl najednou konce. Už žádní duchové a žádné dobrodružství. Nic. A pak jsou tu ty krásné ilustrace Davea McKeana. Nádhera, celá kniha tak tvoří naprosto dokonalý celek.

Alixon
15.02.2021 4 z 5

Vždycky mám problém se do jeho knih dostat. Ovšem po pár stránkách se do toho zase ponořím a ke konci mi málem.. No nebudu nic spoilovat. Krásná 4 z 5.

Patro
05.02.2021 4 z 5

Krásná knížka, opravdu doporučuji. Spolu s Koralínou jsou to příjemně tajemné knížky pro děti, ale čtení si může užít každý, nehledě na věk.