Svědek na zabití

Svědek na zabití https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55915/svedek-na-zabiti-55915.jpg 4 222 37

Kmotr Mrázek série

< 4. díl

Tento příběh je o bývalém vekslákovi Michaelu Klimentovi, který se stal členem podsvětí a také poradcem čečenské mafie. A po mnoha letech pak vstoupil do programu na ochranu svědků a pomohl policii objasnit mnohá tajemství organizovaného zločinu. Stýkal se i se zavražděným kmotrem Františkem Mrázkem. Co se mezi nimi odehrávalo a jaký vliv to mohlo mít na jejich osudy? "Jen přečtu jeden seznam, jo? Takže: Ivan Lhotský, Ivan Hříbal, Roman Pjajka, Rudolf Javornický, Petr Šebesta, Jakub Konečný, František Mrázek, Bohuslav Hájek, Jiří Vrba, Míla Veis, Láďa Ďedek, Václav Skála, Jandera…, Lambert Krejčíř, Tonda Běla, Hele nic z toho se nevyšetřilo. Chápeš to? Vždyť ti policajti vůbec nic neudělali, nic pořádného nevyšetřili. Rozumíš? Znáš ty jména?" "Jo, to jsou všechno ty neobjasněné vraždy, které se tu za dvacet let staly," přitakal jsem. Rozuměl jsem mu. Je to vlastně jeden z nejhorších zážitků, které mám od listopadu 1989. Tady se vraždilo, střílelo, unášelo jako na Divokém západě, mizeli záhadně různí lidé, ale jejich vrazi, únosci a objednavatelé nebyli nikdy nalezeni. Nikdo za to nepyká.... celý text

Jaruš7
28.04.2016 4 z 5

Realita - velmi čtivé , poskládáte s dalšími díly do pestré mozajky a máte jasno Kdo s Kým a Pro koho.

sedlaczek
05.01.2016 5 z 5

Super napsáno, čte se úplně samo

sackettboy
13.03.2015 4 z 5

Naozaj sa kniha veľmi dobre čítala, či už Kliment hovoril pravdu alebo si vymýšľal dal nám zaujímavý pohľad na mafiánov, vekslákov a na divoký západ Česka 90-tých rokov.

SantAngel
14.12.2014 5 z 5

Opět výborné investigativní dílo. Tentokrát pan Kmenta intenzivně pracuje s člověkem přímo z podsvětí, který přešel na druhou stranu a následně ho policejní kruhy, jakožto utajovaného svědka, propustili na svobodu, aby se stal terčem...Nakonec se dostal z ČR pryč.

Hlavní, co mi utkvělo v paměti, jakožto shrnutí, je fakt, že u nás nemají politické, lobbistické a policejní složky zájem vraždy "z podsvětí" objasňovat. Snad proto, že všichni jsou propleteni do všeho, resp. každý má na někoho něco.... Doporučuji!

kazatell
10.11.2014 5 z 5

Kniha citovou formou popisuje české podsvětí a vztahy v něm

MildeZ
20.05.2014 5 z 5

Tak tohle bylo moc suprové vyústění té předchozí Mrázkovic trilogie. Četl jsem četl a nemohl se odtrhnout. Za plný počet hvězdiček a po zásluze!

Dan
15.01.2014 4 z 5

Klasická "Kmentovina". Vhodné přečíst i jeho Kmotry Mrázky, vše to do sebe zapadá a vše nám to ukazuje, jaké to tu bylo a jaké to tu v Česku bohužel stále je.

celnice
06.08.2013 5 z 5

Taky jsem četla o Mrázkovi a i tohle je další ukázka špíny ve společnosti, každopádně dobrý čtení, který doporučuji všem, kdo mají takový druh literatury rádi. Zrovna dočítám knížku Vlci s odznakem, to je podobné čtení, jen z maličko jiného soudku.

katynais
20.07.2013 4 z 5

Vedela jsem ze policie je zkorumpovana a politici si hrabou jen na svem pisecku, ale po precteni teto knihy jsem byla v soku, co se tady deje, kdo vlastne celou tuhle repuliku ridi a jak je vse provazane.

npetran
02.07.2013 5 z 5

Velice zajímavé! Před tím jsem nic od Kmenty nečetla a tohle mafiánské podsvětí mě velice překvapilo, měl by si to přečíst snad každý občan ČR.

sachista
23.03.2013 4 z 5

Po trilogii o Františku Mrázkovi, kterou jsem zhltal, jsem se s jistým časovým odstupem vrhnul na doplňující a navazující knihu, jež nabídla neméně zajímavých a šokujících informací o českém podsvětí. V mnoha případech mi přebíhal doslova mráz po zádech, namátkou zmíním řádění čečenské mafie v Praze. Není to žádné pozitivní čtení, avšak nesmírně důležité pro čtenáře a občana ČR, aby věděl, s čím se naše policie musela a musí potýkat.

valda
15.10.2012 5 z 5

Četl jsem trilogii o Mrázkovi. Svědek na zabití má být podle anotace, takové další pokračování. Čekal jsem velmi řídkou nastavovanou kaši. Ale překvapivě se mi kniha četla skvěle. Kmentovi se shodou okolností podařilo dostat k člověku, který žil jako jeden z bossů české vekslácké mafie. Nakonec ale skončil jako lidská troska, úplně bez prostředků a protože se na něj vykašlala i policie, tak se rozhodl promluvit o zákulisí života lidí, kteří ovládají tenhle stát. Těžko říct kolik si toho navymýšlel Kliment, jako hlavní aktér, nebo Kmenta, jako novinář. Každopádně příběh působí velmi silně, a často jsem měl pocit, že tohle by stálo za to zfilmovat. Kliment ze sebe sype historky o životě veksláků, jak z filmu Bony a klid. Vypráví mrazivé příběhy o vyřizování účtů mezi kmotry. Naznačuje, jak to mohlo být s Mrázkem a Krejčířem. Možná mě kniha bavila i víc, než první Mrázek.

Jirka Š.
02.09.2012 4 z 5

Pokud odhlédnu od trochu děsivých reálií - děsivých v tom, že se nejedná o smyšlený příběh, ale o příběh skutečných, často stále ještě aktivně činných osobností našeho současné světa - pak se jedná také o klasický příběh "Jednou jsi nahoře, jednou dole". Dříve mocná osoba se dostala do stádia, kdy ztratila všechny své blízké, a pouze přežívá ve strachu o holý život. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Recensor
14.06.2012

Překvapil mě hlavně závěr, kde J.Kmenta uvádí, že do knihy přenesl jen takové informace, které se mu nějak podařilo ověřit i z jiné strany. A že se prakticky žádná Klimentova výpověď neprojevila jako vyloženě vylhaná, nanejvýš trochu přikrášlená. To znamená, že těch informací od svědka na zabití mohlo být získáno mnohem víc.
No a pak taky ty úvahy nad pitevním protokolem zavražděného P.Š.

rekkky
29.03.2012 4 z 5

Rozhodně obdivuji pracovní nasazení autora jelikož veškeré generování jednotlivých informací muselo být šílené. Myslím si, že nejde ani tak o popis pocitů odehrávajících se v člověku, který se skrývá před svou vlastní smrtí, ale jedná se o pohled pod pokličku pražského podnikatelského prostředí. Člověk ihned přichází o iluze.

sonihe
21.11.2011 4 z 5

Strhující příběh o českém podsvětí založený na reálných osobách, situacích a kauzách. Nemusíte věřit všemu, ale i kdyby polovina byla pravda, tak je to i přesto velmi silný příběh jednoho vysloužilého mafiána. Jeho střípky ze světa, který si normální člověk jen těžko umí představit. Do mojí mozaiky tyto střípky zapadly. Samozřejmě budu číst dál, i když si potom připadám jak bezmocná ovce:)

WEIL
14.08.2011 3 z 5

Knihu mám, přinesla mi ji známá, člověk se z ní dozví kdo je kdo, a především o strachu skrývajícího se svědka.