Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů ekniha

Kniha, která šokovala svou otevřeností a popisem praktik uvnitř podsvětí a která ukázala, jak prorostla mafie do politiky. Děj se odehrává v letech 2002 až 2007.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212940/kmotr-mrazek-iii-valka-kmotru-212940.jpg 4.4188

Kmotr Mrázek 3.

Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno (ekniha), JKM - Jaroslav Kmenta

Kniha Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů

J.P.S.
09.11.2020

Závěrečný díl trologie a pro mě asi nejsilnější. Koneckonců i proto, že narozdíl od dílů předchozích popisuje dobu a události, které si již pamatuji (Grossův byt, útěk Krejčíře, Kubiceho zpráva). Člověka mrazí, když si uvědomí, kam všude sahala chapadla všemocných kmotrů a kdo byl (a do značné míry stále je) faktickým vládcem naší země.
Kniha byla napsána v roce 2009, nicméně již se zde dozvídáme o vlivu Andreje Babiše, zejména pokud jde o jeho soupeření s Mrázkem a Pitrem v boji o Setuzu. (Z dnešního pohledu je zajímavé, jak autor čtenáři popisuje, kdo je to a jak vypadá Andrej Babiš - před 11 lety ho skutečně skoro nikdo neznal - kdo by si v době vydání knihy pomyslel, že to jednou bude premiér s prakticky neotřesitelnou pozicí!)

Warty
22.10.2020

Dechberoucí vyprávění. Je jen smutné, že je to skutečnost a ne jen dobře napsaný thriller. Škoda, že se asi nikdy nedozvíme úplnou pravdu, a kdo skutečně nechal Mrázka zavraždit.

Kopta
16.12.2019

Zde se tak nějak asi udržel starý dobrý standart. Udržela se zde vidina nějakého přenesení toho, co se stalo, dejme tomu i v trochu literárnější a výpravné formě. Už opravdu jde o všemožné i nemožné praktiky, které se mnohdy netýkají ani už přímo Mrázka, ale i Krejčíře (taky pěkný zvíře, budu muset dozjistit) a nebo i na současného pana premiéra (jako, co kurva, jak by někdo po přečtení této knihy mohl vůbec Babiše volit?). Už nám zde opravdu jde o velkou souhru a velký nápor informací. Opravdu až takový, že nejde vzít celkově a nějak zcela rozloženě. Sledovat film bude nyní úplně něco jiného, jelikož se v něm mnohdy dějí věci úplně jinak a jako bonus je toho tolik, že do filmu by to snad ani nešlo dostat. Knihy jsou úplně jiný vesmír v tomto případě. A o tom jaká musela být realita ani nemluvě. Tyto knihy jsou národní budoucnost. Musí se zachovat pro naše děti, aby věděli jako to tady u nás chodilo. Abychom nezapomněli.

jprst
09.10.2019

Tak jsem přemohl i třetí díl, ale stále nemám odpověď na otázku: "Co s tím ten Kmenta udělal, když měl tolik relevantních informací?"

PetrzOlomouce
25.07.2018

V knize se toho dost opakuje, možná je to kvůli přehlednsoti lepší, ale toho, kdo čte pozorně to přinejmenším nudí. Po Mrázkovi jsem chtěl sáhnout po Krejčířovi, ale půlka třetí knihy bylo o něm. Tak mám strach, že budu zase číst to, co jsem už přečetl.
Nicméně kniha je to skvělá, občas se až tají dech, co je v téhle zemi možné. A nedělám si iluzi, že tyhle praktiky skončily.

Bustedka
06.05.2018

Já bych začala citátem z knihy, respektive z předmluvy p. Blažkové. "Chcete-li zůstat nevědomí a dožít v iluzi, že politici dbají o blaho země, že mafiáni jsou za mřížemi a že policie, je-li na stopě zločince, udělá vše pro to, aby zajala pachatele, pak tuto knihu zavřete. Lidem věřícím v demokratické principy, jakými jsou právo a spravedlnost, totiž způsobí totální deziluzi"
Pro mě, jakožto holku ze skromných poměrů, která by v životě nešla na červenou, protože se to prostě nedělá, je celý příběh kolem Františka Mrázka k neuvěření. Moc a peníze, to asi nikdy nebudu mít :-D , takže vlastně nevím moc na co člověk potřebuje stovky milionů. Prostě si to nedokážu představit, protože už nějaký ten pátek žiju z normálního rodičovského příspěvku, který činí pár tisíc :-D No ale ke knize.. postupně jsem si přečetla všechny tři díly, aktuálně mám ještě rozečtenou pomyslnou čtyřku, Svědka na zabití. Připravte se na obrovskou spoustu jmen, zprvu jsem se díky množství párkrát vracela a užuž jsem měla v ruce tužku a dělala si myšlenkovou mapu, ale nakonec vám vše secvakne, opakující se jména bez problému zařadíte a ta neopakující vlastně moc důležitá nejsou. Dvojka je psaná převážně přepisy rozhovorů z odposlechů, což výrazně přispívá na autentičnosti. No a Válka kmotrů - nejtlustší svazek z trilogie - je prostě pecka od začátku do konce. Nemohla jsem se odtrhnout. Primárně to přičítám lehce čtivější formě, bližší minulosti a většímu zapojení "spoluhráčů" Pitra, Krejčíře a spol, které jsou pro dnešního čtenáře velice známými personami.

nai.ivka
08.01.2018

Dokument, pro mě čtivé a zajímavé téma, i když po přečtení mám trochu depku. Kam všude se hajzlíci dostanou, Mlha až na Hrad.

ecila13
05.12.2017

Ztratila jsem poslední iluze o privatizaci a financování politických stran.
Ale věřím v nějakou vyšší spravedlnost. Mrázek je po smrti, Pitr odsouzený, Krejčíř ml. ve vazbě v JAR ...

Zajímaly by mě Kmentovy zdroje. Někdo od policie? Nebo mu to na sebe posílají politické strany navzájem? Nebo kmotři jeden na druhého? Asi od každého trochu.