Kmotr

Kmotr https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34837/bmid_kmotr-Ytz-34837.png 5 4920 631

Kmotr / Krstný otec série

Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tato válka je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

The Godfather , 1969

mcleod
05.04.2016 5 z 5

Ze začátku mi přišel styl textu až příliš těžkopádný, těžce čitelný. Když jsem si ale na něj po několika desítkách stránek zvykl, strhl mě jasně strukturovaný svět italsko-americké mafie a úžasně rozvětvený příběh točící se nejen kolem bojů znepřátelených familií v New Yorku. Oboje mě dokázalo pohltit, jako bych viděl do každého utajovaného zákoutí rodiny i celé organizace, do každé minuty utajovaných operací. Jako by se tajemný a nepochopitelný svět mafie najednou vyjasnil, jako by byly odkryty všechny základní motivy a jasná pravidla ji řídící. Jak to u tak dobře napsané knihy bývá, za její jedinou slabinu považuji vyvolání poměrně nevhodných sympatií k donu Corleonovi, jeho synovi Michaelovi a k jejich světu, který je sice brutální, ale který si váží každého člověka, který hraje podle donových pravidel.

Briv
21.03.2016 1 z 5

Zkusila jsem podle zdejšího hodnocení, ale zřejmě nebudu další fanda.

Monika_cz
11.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, někdy trochu zdlouhavější, takže mi občas trvalo zavrtat se pořádně do děje a dát prostro představivosti. Je to super klasika, kterou by měli mít všichni v knihovně. Miluju prostředí mafie a tu nedůvěru, která panuje mezi rodinami a všemi, co nejsou stejné krve.

Rup
01.03.2016 5 z 5

Ačkoli se jedná spíše o pohádku, rozhodně lze román zařadit mezi novodobou klasiku. Skvěle napsáno.

FillaSFC
28.02.2016 4 z 5

Výborná kniha, která by byla dokonalou, kdyby obsahovala více "akčních" kapitol na úkor těch, ve kterých autor opakovaně popisuje sexuální radovánky jednotlivých postav. Nejsem puritán, jen se nemohu zbavit dojmu, že nebýt oněch vedlejších, často nepodstatných kapitol, dalo se z příběhu vytěžit daleko více. I tak ale přečteno takřka jedním dechem...

Lucek
23.02.2016 5 z 5

Puzo napsal knihu, která se nedala odmítnout...

MagdalenaHalow
13.02.2016 4 z 5

Vážně moc mě to bavilo. Chvílemi jsem se cítila provinile, protože mi famiglia Corleonových byla vážně sympatická, ale tak co. Jenom jediné mi brání dát knize 5 hvězdiček. Nebyl to pro mě příběh, od kterého bych se nedokázala odtrhnout. Možná to bylo tím, jak byla kniha zasazena do období skoro deseti let, ale klidně jsem přestávala číst a neměla jsem potřebu číst do tří do rána jenom abych věděla, co se stane dál.

Lenyaa
09.02.2016 5 z 5

Nemohu jinak než 5*. Skvělá kniha a ikdyž gangsterská tématika není zrovna moje gusto, tak určitě doporučuji přečíst.

evis_ka
05.02.2016 5 z 5

Snad jediná kniha, kterou jsem četla víckrát a myslím, že ještě párkrát mě to čeká. Moje nejoblíbenější kniha a naprosto úžasná! :)

Kiwisska
04.02.2016 5 z 5

Absolutně jsem nevěděla, co od toho čekat, ale.. bylo to skvělé. Jednoduše napsané, přímočaré..asi jsem přišla na chuť mafiánským rodinám ;)

Kaaathy
03.02.2016 5 z 5

Klasika. Skvělá kniha, skvělý film.

Mrnda
02.02.2016 5 z 5

Milovník mafie neprohloupí...

SladkaK
01.02.2016 3 z 5

Působivý, pestrý a promyšlený příběh. Nečetlo se to nejlépe, místy jsem z toho měla těžkou hlavu a jednoznačně to u mě vyhrál Valenti, se kterým bych se ráda namazala ještě před polednem.

R0RI
30.01.2016 5 z 5

Moja srdcovka,chcem ju citat znova a znova..pre mna jednoznacne najlepsia kniha vobec.

dagsvob
27.01.2016 5 z 5

Úžasná..... Rodina Corleonových je fakt sympatická, hlavně don Vito, ale měla jsem i jiné oblíbence - i přes to, že se jedná o gangstery. Prostě kniha je pohledem na mafii jaksi "z druhé strany".

Géle B.
24.01.2016 5 z 5

Nikdy jsem film neviděla, ale všude jsem slýchávala chvály a obdivy ke Kmotrovi. Teď už to chápu. Rozumím, proč ji všichni tak zbožňuji.

Sebasti
21.01.2016 5 z 5

Viděli jste film a nevíte, zda má cenu si knížku přečíst? Pak vůbec neváhejte a jděte si tenhle krásný, snad i nadčasový mafiánský příběh přečíst. Nepřestane vás bavit a překvapovat svými zvraty v příběhu. Jedním slovem - nářez.

biki
19.01.2016 5 z 5

Když před mnoha lety kniha u nás vyšla poprvé, patřila k mým nejoblíbenějším, četla jsem ji několikrát. Děj má spád, výborná charakteristika postav, prostředí ... určitě na pět hvězdiček za literaturu.
Ale časem mi začalo vadit, že hlavní hrdinové jsou vlastně záporné postavy, i když jednající v rámci svého prostředí a vztahů, a že autor toto prostředí do značné míry glorifikuje. Jistě to s kvalitou knihy nesouvisí, ale přesto mi to vadí. Ale to je jen můj osobní názor.

ThrisaManx
17.01.2016 5 z 5

Čte se to dobře a ani jednou jsem nenarazila na část, která by mě nebavila. Velmi autenticky popsané mafiánské prostředí.
"Za každým majetkem se skrývá zločin."

Solitaire
15.01.2016 4 z 5

Výborná kniha - ale co ten konec? Člověk čeká na onen geniální kápův plán (a tedy i geniální pointu) a místo toho... Jasně, neprozrazovat, no prostě, nic geniálního se nekoná:)