Kmotr

Kmotr
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31663/kmotr-31663.jpg 5 4938 4938

Kmotr / Krstný otec série

Slavný román Maria Puza Kmotr se opět vrací k českému čtenáři. Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tohle je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Godfather , 1969

hana7180
16.03.2019 5 z 5

Vlastne nevim, proc se mi do ni tak dlouho nechtelo jit. Odhodlala jsemse az kvuli ctenarske vyzve. Charakter hlavnich postav a jejich motivace k cinum je zde popsana brilantne.

Radim.01
16.03.2019 5 z 5

Za mne patří do top 10 všeho co jsem přečetl.

igrick
12.03.2019 5 z 5

Klasika kriminálního žánru.

sabina5156
10.03.2019 5 z 5

Jedna z knih, kterou jsem četla až po shlédnutí filmu a knihu jednoznačně hodnotím jako lepší počin. Román nám představuje jednu z pěti rodin New Yorského organizovaného zločinu, která podléhá pevné vládě Vita C. Ačkoli se z mého pohledu jedná o značné romantizování si mafie z poloviny minulého století, příběhu to neubližuje. Kniha má oproti filmu samozřejmě značné výhody. Příběh je v podstatě nevyčerpatelný, jelikož se nám v knize představí řada zajímavých a méně zajímavých postav, které ale sehrají důležité role. Charaktery v knize procházejí různými životními situacemi, které je postupně mění, v knize je to mnohem pochopitelnější a pozvolnější než ve filmu - což zde hraje zásadní roli, jelikož první díl je především o dramatické změně hlavní postavy - tedy nejmladšího bratra Michaela. Kniha je čtivá, krásná a především jednoznačná. Se čtenářem si nehraje - pakliže chce něco říct, řekne to a nenechává příliš prostoru pro představivost, což je u podobné tématiky (subjektivní názor) velmi důležité.

Miroslav077
02.03.2019 4 z 5

Odporúčam

asonka
31.01.2019 5 z 5

Skvělá

freejazz
19.01.2019 4 z 5

hm, klasika. ale dnes už by som sa do toho nedokázal začítať.

bukyna84
18.01.2019 5 z 5

Prostě nejde rodině Corleonů nefandit...Víte, že jsou to hajzlové, zabijáci, vyděrači, ale tak nějak jim závidíte tu soudržnost, tradice, zvyky, pravidla, rodinnou hiearchii a lásku. Autentické postavy, kterým věříte každý jejich krok i pohnutí, promyšlené dialogy a napínavý děj činí z knihy klasiku, která spadá do kolonky must-read...

LuT
15.01.2019 5 z 5

Kniha knih...ani nevím kolikrát jsem jí četla, ale už když jsem byla dítě se mi moc líbila a film je také skvělý.

RuzovaPanterka
03.01.2019 5 z 5

Parádní dokonalá klasika, víc snad ani nemusím dodávat, tady jsou slova zbytečná...

panHnědý
26.12.2018 5 z 5

Dokonalost

lassse
20.12.2018 5 z 5

Skvělá knížka a svým způsobem i poučná. Jediná škoda, že jsem si ji nepřečetl již dříve.

ipkkk
24.11.2018 2 z 5

Bohužel kniha mě nebavila od začátku do konce. Musela jsem se nutit do čtení, proto nechápu tak vysoké hodnocení.

PohlcenaKnihou
18.11.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Mafiánské prostředí, korupce, tuhá pravidla poslušnosti a věčné rivalitní boje s konkurenčními klany. Zajímavý vhled do vnitřního mechanismu mafie a propojení i do hodně vysokých míst. Dech beroucí! Za mě 100%

Margherita_N
16.11.2018 5 z 5

Žádná gangsterka, ale kniha o mafiánech, kteří měli vlastní zákony a ty spolu s rodinou pro ně byly vždycky nejvíc. Protiklady starého New Yorku a hýřivého Los Angeles s Hollywoodem, kontrasty Sicílie a USA, světa starých a mocných mafiánských rodin a toho mimo ně. Uchvacující.

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Naprostá klasika - ač plná mrtvol, je to úplně jiné, než ty mrtvoly dnešní. Syrové, napínavé, trošku erotiky - všechny tři díly skvělé. Z filmů jsem viděla jen ukázky a ani netoužím je vidět celé, představy z knížek by to asi jen pokazilo.

JanaNova
30.10.2018 5 z 5

Jedna z mála kníh, ktoré som čítala viackrát. Odporúčam potom prečítať Gomoru, aby človek vytriezvel.

vendysantos
29.10.2018

Knihu jsem měla rozečtenou dva měsíce a nepohnula jsem s tím. Knihu odkládám. Možná se k ní vrátím za několik let, ale teď mě opravdu nebaví, nezaujala mě a je příliš složitá.

Terez9119
28.10.2018 5 z 5

Kniha mě v dospívání velmi ovlivnila. Propracovaná do nejmenšího detailu, autor vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Jedna z nejlepších knih, jaké byly kdy napsány.

Soboll
24.10.2018 5 z 5

Opravdu miluji téma mafie a tohle je kniha psaná přesně pro mě .
Nemám co vytknout skvěle napsané .