Kmotr

Kmotr https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31663/kmotr-31663.jpg 5 4926 4926

Kmotr / Krstný otec série

Slavný román Maria Puza Kmotr se opět vrací k českému čtenáři. Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tohle je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Godfather , 1969

Pydevil
21.12.2019 5 z 5

jen mi to přišlo krátké

Greenfingers
19.12.2019 5 z 5

Taková mafiánská klasika. Četl jsem to už hodně dávno, takže detaily si už nevybavuji. Má první asociace je nedostižný Marlon Brando v hlavní roli stejnojmenného filmu.

Ava365
11.12.2019 5 z 5

Jedno ze stěžejních děl literatury nepotřebuje obšírnější komentář.

Anténa1991
07.11.2019 5 z 5

Totální celoživotní srdcovka.

Pavel83
07.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha...

lysyjan87
27.10.2019 5 z 5

Příběh, který Vás chytí a nepustí, dokud nejste na poslední stránce.

lin3504
27.10.2019 5 z 5

Realita, ktorá sa odráža do dnes.
Je úžasne citát knihy rôznych žánrov. Táto má priviedla k určitým poznatkom ako funguje v praxi mafia. Síce dnešní bossovia zrejme nesiahajú donovi Corleonovi ale po členky no majú moc a svoje prsty všade. V zdravotníctve, mäsopriemysle, médiách, na prokuratúre či v politike. Nezničí ich nič jedine oni sami seba a medzi sebou. Nie som pesimista práve naopak selektujeme ľudí a v kruhu si držím či najviac optimistov a ľudí šťastných so svojim životom. Kniha mi len pootvorila oči akým smerom sa netreba uberať.
A teraz konkrétne k dielu. Úžasne opísané postavy až som sa nestačila čudovať keď som našla skutočne fotografie na nete ako sa podobali s mojimi predstavami.
Úžasná bola aj sila celej rodiny ako celku. Neodpusalo sa žiadne zlyhanie a naopak má fascinovalo ako si vážili ženy doslova aj vtedy ak mal niekto milenku tak sa hľadelo aby sa aj ona mala dobre a to aj po smrti jej milenca. Skvele čítanie

n.ezn.amy
04.10.2019 5 z 5

Kdo by neznal neznámější knihu o mafii a rodu Corleonů, tahle kniha člověka vtáhne do děje a nepustí. Intriky, věčný boj o moc, čest rodiny nade vše. Kmotr je naprosto jedinečná kniha

RMarkéta
03.10.2019 5 z 5

Dlouho, opravdu hodně dlouho jsem kolem této knihy našlapovala po špičkách. Nevím jaký jsem měla důvod pro takové chování, snad jsem se jí trochu bála nebo to byl příliš velký respekt, těžko říct. Možná, že jsem k ní prostě musela dozrát, kdo ví. Potom jsem ji zhltla na první dobrou. Nepustila mě, dokud jsem ji nepřečetla. Pořád se ale nemůžu zbavit podivného tušení. Mám dojem, že Mario Puzo musel taky nutně patřit k nějakému rodinnému klanu a že ho to inspirovalo k napsání této poutavé a pohlcující knihy. Tohle si člověk jen tak nevycucá z prstu.

postmoderna
20.09.2019 5 z 5

Přečíst si tuto knihu je nabídka, kterou nelze odmítnout. Zalehněte s ní na matrace. Kdo by si knihu nechtěl přečíst, toho můžeme přesvědčovat.
Jako milovník salonního zpěvu mám mimořádně rád pasáž kde se v Hollywoodském světě potloukají pod jinými jmény Frank Sinatra s Deanem Martinem.

ewalien
16.09.2019 5 z 5

Tajně jsem ji vzala mamce už jako puberťačka a od té doby se k ní vracím. Některé pasáže si pamatuji i teď po letech, už je to nějaký pátek, co jsem si příběh osvěžila. A upřímně bych nikdy nevěřila, že budu mafiánovi držet palce... Až po přečtení Kmotra. Kniha mě hodně oslovila, svým způsobem mě i formovala, jako všechno, co jsem v té době četla... Za sebe mohu říct, že pan Puzo byl génius. Takhle umět psát...

Pajinho
16.09.2019 5 z 5

Moje jasná jednička v knižním světě,

rozalski
12.09.2019 5 z 5

Dlouho jsem odkládal. Možná právě kvůli tomu, jaká je kniha kult a já se bál zklamání. Po přečtení už ten kult kolem knihy naprosto chápu!

KudrnatáHolka
10.09.2019 5 z 5

Prostě geniální! Nikdy bych neřekla, že podobná kniha se mi bude tak líbit. Na můj komentář, že je kniha překvapivě útlá, kamarád odpověděl: Ale dějově nabitá. A měl samozřejmě pravdu.

Getupaa
10.09.2019 5 z 5

Masterpiece.

Yorika
08.09.2019 5 z 5

O některých knihách není potřeba nic psát, protože vše již bylo napsáno
Kmotr aneb když se kniha stane legendou.

Plechy1
27.08.2019 5 z 5

Geniální kniha plná zrady, vražd, lásky a věrnosti. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl.

MaKolar
13.08.2019 5 z 5

Tahle kniha je opravdu legendární. Těžko lze uvěřit, že je jí už padesát let. Příběh Vás chytí a již nepustí...Doporučuji.

oxiduji
09.08.2019 5 z 5

Mistrovské dílo, hltala jsem a hltala každou stránku. Nevím, co více napsat. Doporučuji

petbrab
05.08.2019 5 z 5

Prvně jsem jako jistě mnozí další viděl film, který se mně samozřejmě velice líbil.
Kniha ještě lepší.
Tahle nabídka se prostě neodmítá.