Kmotr

Kmotr https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31663/kmotr-31663.jpg 5 4913 631

Kmotr / Krstný otec série

Slavný román Maria Puza Kmotr se opět vrací k českému čtenáři. Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tohle je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Godfather , 1969

jollie
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Naprosto vynikající :-).

Alix

Vynikající kniha.

Rockwood
30.11.-0001 5 z 5

V poslední době jsem se začal hodně zajímat o prostředí mafiánských rodin. Snad to způsobila počítačová hra Mafia, kterou jsem hrál jako dospívající kluk, vlastně stále hraji. Pak moji touhu po poznání prohloubily všechny tři filmy Kmotr, z nichž jen první je podle předlohy a ještě z části ve druhém filmu je kousek předlohy. Ale na všech třech scénářích spolupracoval Mario Puzo sám. Nedávno jsem sáhl po knížce a nelitoval jsem toho. Po přečtení opět nastala situace kdy jsem nebyl schopný určit, zdali je lepší kniha než film. Řekl bych, že obě jsou stejně dobrý a každá verze má co do sebe. Rozhodně kniha obsahovala mnohem víc informací, jak už tomu zákonitě bývá, díky kterým, jsem pochopil snad vše, co jsem nepochopil z filmu. Je to velice kvalitní příběh, dobře zpracovaný jak po písatelské části tak i po té filmové.

Jeanette
30.11.-0001 5 z 5

Díky knize Kmotr člověk pochopí, jak to mezi takovými gangstery fungovalo (nebo možná stále funguje). Každopádně film i kniha, obojí je moc pěkně vyvedené.

gogo
30.11.-0001 5 z 5

Kmotr je fenomén. Kombinace film - kniha je snad to nejlepší, co se v tomto směru kdy vyvedlo!

astarte
30.11.-0001 5 z 5

Moc pěkná kniha a k filmu dodávám, že jen málo filmů točených podle knih je tak přesných a kopírujících děj knihy, jako film Kmotr. Pět hvězdiček pro knihu i pro film :-) .

Komnenos
30.11.-0001 5 z 5

Neexistuje lepšia kniha na túto tému. Jedna z najlepších kníh, ktorú som kedy čítal.

asam
30.11.-0001 5 z 5

Znovu jsem se do ní pustila, po shlédnutí filmu a i když znám děj, přesto je to znovu napínavé . Jedná se určitě o klasiku americké literatury a i naše doba má k tomu co říci. Potvrzuje Balzakova slova" V pozadí každého velkého majetku je zločin"

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

nejlepší z nejlepších - hodnocena ve světě jako nejlepší kniha 20.století - jsem rád, že jsem našel odkaz na výtečně čtenou knihu Kmotr , je toho 76 pokračování, skoro 22 hodin poslechu ---- vychutnávám si to !!!

Ekei
30.11.-0001 4 z 5

Jedna z mých oblíbených knih. Díky neuvěřitelně podrobnému popisu fungování mafie a vazeb mezi jejími jednotlivými členy málokdo věřil/věří, že Mario Puzo sám nebyl jejím členem. Kniha je velice čtivá a po jejím přečtení v člověku ještě dlouho zůstanu mrazivý pocit, že všichni jsou pouhými loutkami v mocenské hře několika vyvolených.

Minion
30.11.-0001 5 z 5

Kmotr... nádhrná kniha, nádherný film...