Kleopatra - ve znamení hada

Historický román zobrazující úsek římských dějin, kdy se božský Caesar setkal s vládkyní Egypta Kleopatrou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33075/big_kleopatra-ve-znameni-hada-L5p-33075.jpg 4.333
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Kleopatra. Im Zeichen der Schlange, 1997

Kniha Kleopatra - ve znamení hada

Leona333
11.03.2020

Žena, podle které je napsána tato kniha, je má nejoblíbenější panovnice a osobnost své doby. Díky této knize, jsem se více začetla do historických románů a faktů. Kniha je naprosto úchvatná. Ale pozor! Kniha není stejná jako film, ve kterém ztvárnila hlavní roly americká herečka Liz Taylorová... ; )

zimolka
01.11.2019

Tak já budu asi jediná komu se kniha moc nelíbila.

MonikaJanka
11.12.2018

Príjemný historicky román.

Damato
28.10.2018

Také jsem ke knize přistupovala zpočátku tak, že "všechno vím, nic mě nemůže překvapit".Knih o Kleopatře a Caesarovi bylo v mém mládí jako šafránu, takže jsem je hltala a hned vracela majitelům a knihovnám a úžasný muzikál jsem viděla až v 90 letech. Tuhle knihu mám také půjčenou a jsem z ní opět unešena... krásné, dojemné, zamilované, hrdé.... jako starověký Egypt

Kerberos
29.06.2017

Příběh Kleopatry jsem četla v několika zpracováních a tohle se mi líbilo nejvíce.

Ruzaaa
08.12.2015

Ke knížce jsem přistupovala s tím, že nemám žádná velká očekávání, ale byla jsem skutečně mile překvapena. Příběh je skutečně velmi čtivý, krásně ubíhá a je i zajímavý z hlediska pohledu lékařského. Jako oddechové čtení je výborná.

Oter
03.10.2011

Nádherné historické dílo, které se čte jedním dechem. Tuto knihu jsem zvládla za tři noci a vůbec nelituju spánku, který mi tak utekl.