Vianočná koleda

Vianočná koleda https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70254/bmid_vianocna-koleda-f2T-70254.jpg 5 1992 441

Táto skrátená verzia presláveného Dickensovho románu rozpráva príbeh o lakomom, sebeckom pánovi Scroogeovi a o premene jeho zatvrdnutého srdca. V celom príbehu je prítomný duch Vianoc s hodnotami, ktoré reprezentujú: láska k blížnemu, porozumenie, spolupatričnosť, obetavosť a pomoc druhým. Knihu dopĺňajú nádherné ilustrácie, fotografie, maľby a stovky faktov o vianočných zvykoch a ideáloch v minulosti i súčasnosti.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Perfekt

A Christmas Carol , 1843

ses3
25.12.2018 3 z 5

Hezky pribeh, trochu predvidatelny, ale myslim, ze v Tonto obdobi se to da tolerovat. :-)))

knih.sasa
25.12.2018 5 z 5

Jeden z nejhezčích vánočních příběhů. Od Dickense asi nejčitelnější věc -:-) a není to žádná bichle. Dá se dobře číst i v angličtině. Doporučuji taktéž filmové zpracování, které si myslím, je mistrně vystiženo. Všechny poselství z knihy jsou pěkně vyzdvižena.

dulenka
25.12.2018 5 z 5

krásný příběh... nikdy není pozdě začít.... :-)

SweetCake
24.12.2018 5 z 5

Nejkrásnější vánoční příběh:)

inkatenysek
23.12.2018 5 z 5

Tradiční příběh se stále aktuálním poselstvím. Rozhodně doporučuju k přečtení. Každý si v tom najde to své. Moje první a určitě ne poslední čtení této knihy.

lenkaabooks
22.12.2018 4 z 5

Klasika, kterou jsem vzala do ruky poprvé. Zlého a lakomého pana Skruže o Vánocích navštíví tři duchové a ukáží mu to pravé kouzlo Vánoc. Bylo to vánočně poetické a chyběl mi už k tomu jen ten sníh za oknem.

lucinka84
22.12.2018 5 z 5

Kniha mě úplně dostala. Nevím, jestli je to i tím, že jsem ji četla těsně před Vánoci, ale jsem z ní nadšená.

Jeronym
22.12.2018 3 z 5

Plusy? Přečetl jsem si něco od dalšího klasika a má výborné vypravěčské schopnosti. A jeho duchařské historky mají své kouzlo, zvlášť vzhledem k jeho době. Také mě oválo pozitivní naladění v tuhle vánoční dobu.
Nicméně mi nepřišel příběh nijak extra hluboký a od začátku celkem předvídatelný. Nedočkal jsme se žádného "wau".
Možná je určená spíše pro lidi Skružovi podobným...

Sofós
21.12.2018 5 z 5

Pohádkový příběh o muži, který se vlivem ošklivého dětství stal zlým, chamtivým morousem, který nikoho nemá rád. O jedněch Vánocích se dostává na pomyslnou životní křižovatku. Duchové Vánoc mu ukážou, jak špatně žil a žije. A na něm je, aby se zamyslel a ve svém životě udělal zásadní změny... Knížka nejen nadchne svým příběhem, ale i nutí k zamyšlení. Doporučuji :-)

verulik196
21.12.2018 5 z 5

Knížka mě velmi mile překvapila, nemohu jinak, než ji všem doporučit!

85098211
20.12.2018 5 z 5

(audiokniha)
Moc hezký příběh, který znám v nejrůznějších zpracováních. Jako úplně první jsem viděla filmovou verzi, teprve potom jsem se obeznámila s rozhlasovými dramatizacemi a až naposledy jsem si poslechla kompletní audioknihu v podání Josefa Somra. Ale ve všech případech se jedná o jednu z nejhezčích knih Charlese Dickense, kterou doporučuji všem bez rozdílu a nejen o Vánocích :-).

teeyinka
19.12.2018 5 z 5

Nádherný příběh, který nezestárne a který si o každých Vánocích ráda připomenu.
Kéž by bylo na světě co nejméně takových bručounů.

Hankah265
19.12.2018 5 z 5

Moje srdcová kniha. Od té doby, co jsem ji četla poprvé, nejsou Vánoce, kdy bych ji nevzala do ruky. Už se těším, až děti trochu povyrostou a budeme číst spolu.

Dragell
19.12.2018 5 z 5

Dokážou Vánoce změnit i toho nejzkaženějšího člověka, kterému záleží jen na jeho vlastním výdělku? Tak právě to se dozvíte v povídce Vánoční koleda, která by si měla najít místo v každé knihovničce, obzvláště v období Vánoc.

Poučná povídka s myšlenkou, jak je během vánočních svátků důležité být štědrý a trávit čas s rodinou. Trochu temnější atmosféra se ke skrblíkovi Skružovi naprosto hodí, o to více si prožijeme jeho proměnu.

Audioknižní verzi si můžete užít v podání Josefa Somra, který Skružovi doslova vdechl život.

ivana02
19.12.2018 4 z 5

Nádhera. Jak příběh, tak i úžasné kresby. Přijde mi, že kniha je určená spíše dospělým a já si ji asi budu číst každý rok před Vánoci... Záhy po přečtení ji dávali v televizi a já byla okouzlena i filmem. Hlavně jsem byla překvapena tím, že příběh je tam slovo od slova stejný, jako v knize! Film si ještě letos jednou před Vánoci pustím...

Zuziiik
18.12.2018 5 z 5

Jak jsem mohla čekat tak dlouho, než jsem si tuto knihu přečetla???? Díky, čtenářská výzvo...

nicole1990
17.12.2018 5 z 5

nádherný vánoční příběh :-)

Bórborka
15.12.2018 5 z 5

Nádherná povídka, plná morálního ponaučení. Šetřila jsem si ji na období Vánoc a nálada, která z ní čiší je přenádherná. Chápu, že pro někoho se zpráva šířící knihou, může zdát moc násilná, ale pro mě je to vánoční vítěz.

elenai
15.12.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Proč jsem s ní tak dlouho otálela? Nic ve vás neprobudí ducha Vánoc tak jako tato klasika. Notoricky známý příběh z pera pana Dickense patří k tomu nejlepšímu, co napsal. Je to tajuplný atmosférický příběh, který si zaslouží pět hvězd.

Michajela.cz
14.12.2018 4 z 5

Kouzlo Charlese Dickense, kouzlo Vánoc. Klasika, která se čte sama. Mám chuť na punč!