Probuzená minulost

Probuzená minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30007/probuzena-minulost-30007.jpg 5 48 9

Kincaid - Jamesová série

V prestižním aukčním domě v Londýně se v nabídkovém katalogu objeví diamantová brož, jež se měla údajně ztratit za druhé světové války. Erika Rosenthalová, majitelka odcizeného šperku, požádá svou dlouholetou přítelkyni Gemmu Jamesovou, aby zjistila, proč se vůbec brož objevila v aukčním domě. Pátrání je zpočátku neúspěšné. Poté však náhle přijde o život Kristin Cahillová, která přijala brož do prodeje... Podaří se Gemmě Jamesové a jejímu partnerovi Duncanu Kincaidovi objasnit, kdo ukradl Erice Rosenthalové vzácnou památku po otci?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Where Memories Lie , 2008

Berenika150
12.08.2021 5 z 5

Mám ráda knihy cizích autorů a ani tahle kniha mě nezklamala. Děj se sice trochu táhl, ale nenudil, jako některé jiné knihy a to bylo to hlavní. Určitě si přečtěte.

1v8na
27.03.2020 3 z 5

Kniha má velmi zajímavý námět. Líbí se mi prolínání minulosti a přítomnosti.
Jde o hodně pohodové čtení.
V knize mi chyběla více akce, občas jsem měla problém s hluchými místy, které na mě v knize byly a také s nataženým dějem.

čef
22.12.2019 5 z 5

Brož vyrobená židovským umělcem cestuje desetiletími a je symbolicky přítomna při mnoha neštěstích, znásilněních, sebevraždě a vraždách. Mrtví nejsou žádná neviňátka, ale nikdo si samozřejmě takovou smrt nezaslouží a tak má manželská dvojice detektivů co dělat, aby posledního zločince odhalila a ozřejmila všechna tajemství minulosti. Klasickým stylem vystavěný příběh, který fandy kriminálek nemůže zklamat.

ctenarkaEva
01.01.2019 5 z 5

Zajímavá detektivka, prolíná se minulost a přítomnost. Dvojice detektivů je sympatická. Určitě si přečtu i další knihu z této série.

CAM
11.05.2014 5 z 5

Jeden z nejlepších detektivních příběhů od D.Crombie. Vlastně se tu prolínají dva příběhy - jeden z minulosti. Opět nečekané odhalení. Pro mě pohodové čtení.

jasmína
08.09.2013 3 z 5

Mám ráda autorku, ale tento příběh byl na mě rozvleklý až moc, snad u další to bude lepší :)

Katuska001
27.07.2013 5 z 5

Úžasná detektivka, jako vždy od této autorky, probíhající ve dvou časových úrovních, v současnosti a z doby válečné a poválečné, tento díl se hlavně týká života Gemminy kamarádky Eriky a co jí vše potkalo a o ranách, které jí udělil život...

bookcase
04.06.2013 5 z 5

Skvělá detektivka, vrací se i do minulosti. Napínavá a čtivá, jako všechno od DC

Selinute
10.12.2012 5 z 5

Mám ráda knížky od Deborah s jejími mladými detektivy Gemou Jamesovou a Duncanem Kincaidem. Jako vždy vynikající.

Kniha Probuzená minulost je v