Kedrigern a hlas pro Princeznu

Kedrigern a hlas pro Princeznu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4476/kedrigern-a-hlas-pro-princeznu-4476.jpg 4 213 32

Kedrigern série

Čarodějnictví už není co bývalo. Kouzla už nejsou tak mocná jako dřív a čarodějnické řemeslo jako takové pozvolna upadá. Ovšem rozhodnutí Cechu čarodějů přijmout do svého středu alchymisty je absolutně tou poslední kapkou do poháru Kedrigernovy trpělivosti. Kedrigern, mistr magie a odborník na protikouzla, rozezleně opouští zasedání cechu, dává sbohem svým zrádným kolegům a odebírá se do Hor tichého hromu, aby tam trávil život rozjímáním a studiem. Brzy však zjistí, jak osamělý takový život může být – dokonce i když mu společnost dělá oddaný domácí troll Spot. Co si má stošedesátiletý starý mládenec počít? V horách moc příležitosti ke společenskému životu není. A Kedrigern je rozhodně příliš mladý, než aby pomýšlel zrovna na manželství – samozřejmě podle čarodějnických měřítek. Přesto se náš skromný hrdina rozhodne oženit – a vydává se hledat nevěstu. Je však rozumné, aby si vzal první zakletou princeznu, která na něj promluví? 1. kniha série o čaroději Kedrigernovi. Přeložil Petr Caha.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Polaris

A Voice for Princess , 1986

Lucif
08.03.2024 5 z 5

Malá knížečka - veselé, napínavé čtení. Se šťastným koncem, no vlastně s více ;0) - 1 hlavní příběh a s tím spojeno několik krátkých (poučných) příběhů, dobrodružství. Určitě stojí za přečtení.

denib
11.07.2023 4 z 5

Tahle výborná knížka mě dost pobavila. Oddychové čtení ve kterém nechybí humor a dobrodružství. A Kedrigern je skvělá postava - mocný čaroděj, který má rád svůj klid, trochu ješitný, vždyť kouzla zkazí jenom občas :-) Je to přesně ten typ humoru, který mám ráda :-) Na druhou stranu teď mám před sebou zase dlouhou sérii, co prostě musím přečíst - kdo to má všechno stíhat? :-))) Kvák!

AnoMANder
21.08.2022 4 z 5

Další krásný pohádkový příběh, kde se ukaž, jak se i mocný čaroděj může velice rychle dostat pod pantofel :-) Opět skvělá slovní zásoba autora, úžasné, co všechno se dá vyjádřit slovy Já a Kvák.

BarkaS
22.09.2021 4 z 5

Příjemná pohádka, která nikterak nezatíží duši čtenáře. A to je v dnešní době vzácnost ;).

kamibe
29.08.2021 5 z 5

Děkuji Sidonii u Dalšího prima mýtu, že se zmínila o Kedrigernovi. S chutí jsem si tento příběh přečetla a sedlo mi to mnohem lépe, není to totiž tak "tarantinovské", je to spíš pohádka a ty já mám většinou ráda, i když jsem se setkala i s takovými, u nichž jsem jen zvedala obočí údivem. Tady bylo několik okamžiků, které se pěkně hodily na jakoukoli sekci ve vedení čehokoli, až jsem se u toho musela, někdy trpce, usmívat.
Ukázka ze s. 216:
"Ve skutečnosti prováděli svou práci s nechutí a zábranami, ke krutostem se uchylovali jen v obavách před většími krutostmi, kterým byli vystavováni ti, jenž (správně má být již) se Grodzovi vzepřeli."
Moudrost, kterou pronáší Kedrigern na s. 192, jistě platí pro kohokoli z nás nečarodějů:
"Ani velký čaroděj se nedozví, co vědět nemá."
Nebo na s. 167:
"Pomsta je velice zábavná věc na prknech divadla, ale v každodenním životě je naprosto nepoužitelná."
(To se mi líbí natolik, že to uvedu i v autorových citátech.)
Nutno podotknout, že kniha je také výbornou inspirací a ponouknutím, aby si milovníci knih udělali ve své knihovně podobný pořádek jako Kedrigern.
Musím říci, že to celé pro mne bylo milým a zábavným čtením, a kdybych to četla jako náctiletá, asi bych s chutí sáhla i po dalších pokračováních.
Musím však také říci, že korektor či překladatel jistě odvedl dobrou práci, nicméně znalosti v užívání zájmena jenž by bylo třeba doplnit.
Pro znalce a milovníky českého jazyka bude také úsměvná Kedrigernova poznámka k omezenému vyjadřování barbarů (s. 83):
"Není to zvláštní, má drahá, že barbaři obvykle nemají nejmenší ponětí o použití pomocných sloves v prvním pádu?"

stanislava7096
15.03.2021 5 z 5

Kedrigern je moje srdcová záležitost, první přečtená fantasy kniha a tím pádem i fantasy série. Nedalo se nepřečíst. A od té doby už několikrát přečteno znovu. Mám ráda ten humor a vlídnost, která z knih sálá. Škoda, že víc jich už nebude. Kvááák. Ja.

Jizi
04.03.2021 3 z 5

"Ja!"

Děti jsou dobré na spoustu věcí - třeba na to, že si konečně doplníte znalosti takové klasiky, jako jsou vyprávění o Kedrigernovi.

Keddie je dosud mladý, teprve stopadesátiletý čaroděj, který nesnáší cestování, lidi, společnost a hlavně a především alchymisty. Přesto usoudí, že je možná nejvyšší čas na zásadní krok: na svatbu. Kde ale najít tu pravou?Nečekejte literární skvost, toho se nedočkáte. Tady dostanete nepohádkovou pohádku, která se laskavě vysmívá žánru, plnou proradných pěvců, zákeřných princů, zkažených kouzel (nejprve ti dvanácti způsoby popíšu kvality marmelády, kterou máme k dnešní snídani!) a žabích Princezen.Po dočtení hrozí riziko touhy po vlastnictví jedné Eleanory z měděné hlavy a nejednoho domácího trola.

"Kvák," řekla něžně.

vladka16
28.12.2020 5 z 5

Kedrigern mi přirostl k srdci, úsměvné, nenáročné, oddychové počteníčko. Četla jsem i další díly - líbilo se mi -moc.

Patro
17.11.2020 3 z 5

Kedrigern je moje dětství, ale bohužel když ho znova čtu, není nijak dokonalou knihou. Je to klasická fantasy s prvky humoru, dobrá, ale nijak výjimečná.

Boboking
14.04.2020 5 z 5

Po čtvrt století jsem se opět začetl to této humorné fantasy. A opět mne bavila :-) Postava Kerdrigern je více než sympatická, s trefnými hláškami a názory :-) Prostě fantasy nemusí být jen temná a vážná jako PP či HoT, ale i úsměvná a hravá... Doporučuji

n.ezn.amy
13.04.2020 5 z 5

Knihy o Kedrigenovi mě moc baví a hlavně jejich suchý humor. Čaroděj se rozhodne odejít z cechu čarodějů a usadit se v horách, jenže potká trolla a poté zakletou princeznu a tím dobrodružství začíná.

woodward
06.04.2019 5 z 5

Tenhle Kedrigern jde občas člověku trochu na nervy. Nemám nic proti domáckému životu, ale vysedávat v chalupě uprostřed hor jak je rok dlouhej, to je vážně přehnaný. Naštěstí si pořídil tu princeznu a ta už se postará, aby neobrůstal mechem, jak už to ženské umějí.

lencin
02.04.2019 4 z 5

Zábavné, opravdu jsem se bavila a pobavila. Obzvlášť se mi líbilo, že Princeznin hlas byl vlastně spíš na závadu.

tsal
29.01.2019 3 z 5

První kniha o Kedrigernovi splňuje definici zábavné vycpávkové literatury. Přečtete to, bavíte se, ale vlastně vám to v závěru nic nedalo a za měsíc už si vzpomenete sotva na pár útržků. Hlas pro princeznu je psán svižně, nikde se moc nezdržuje, nepyšní se žádnými zvláštními okrasami ani kudrlinkami, ani ale zbytečně neklopýtá. Avšak přílišná epizodnost, to jak se rychle skáče od jednoho k druhému, jak Kedrigern často všechno vyřeší spíš náhodou a naprostá emocionální plochost
čtenáři brání si ke knize vybudovat nějaký vztah. Třeba Moorovi předělávky pohádek zvládaly být zábavné i zapamatováníhodné.

aetos
26.01.2019 5 z 5

První kniha od Kedrigernovi co jsem četl v dospělosti. Čekal jsem více. Když to srovnám s Pratchettem, zdá se mi, že toto bylo opravdu jen obyčejné fantasy bez něčeho, co by autor potajmu upekl a dál pod pokličku. Zde nic takového nebylo. Jistě, je to moc hezky napsáno, ale nic si z četby neodnáším.
Postava Kedrigerna je alespoň trochu nastíněna, ale z ostatních postav jsem měl takový plochý pocit.

po roce:
Přečteno podruhé a zvedám o hvězdičku. Četlo se to mnohem lépe než poprvé. Asi jsem to napoprvé nepochopil. Ano, hřálo to u srdce, jak zde někdo napsal.

Kaik
30.12.2018 4 z 5

Americká fantasy plná laskavého, inteligentního humoru a skvělých nápadů.
Přečteno s dětmi před spaním. Potomci se dobře bavili a mě samotného při čtení hřálo u srdce.

milan1315
11.07.2018 5 z 5

Milé a zábavné fantasy.

Hou_Ba
18.07.2017 4 z 5

Laskavý humor pana Morressyho vždy zvedne náladu. Je to snadné na čtení a u Kedrigernových popisech cestování se vždy člověk nasměje, obzvlášť, když je na tom s cestováním čtenář podobně...

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

John Morressy a jeho Kedrigern je moje srdcová záležitost. Byla to moje první fantasy série. Četla jsem ji už před lety a pořád se k ním vracím. Kniha se krásně čte, moc příjemné a oddechová.

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Půvab příběhu je v tom, že je vidět, že čaroděj nemávne jen hůlkou a neodklouzí draka, ale že někdy je největší magií selský rozum a hodně dřiny. Rozhodně by se Kedrigern neměl řadit mezi dětské knihy. Doporučuji

John Morressy
americká, 1930 - 2006