Kdy?

Kdy? https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403193/bmid_kdy-Lob-403193.jpg 4 425 130

"Chtěli byste znát datum svojí smrti? Napínavý thriller, který nedokážete odložit. Maddie Fynnová má podivnou schopnost – na čelech lidí vidí čísla. Teprve v den, kdy zemře její otec, si však uvědomí, co znamenají. Znát datum něčí smrti je ale spíš prokletí, než dar. Definitivně se to potvrdí v okamžiku, kdy potká mladíka, jehož poslední den se nezadržitelně blíží. Po té, co chlapec v den své smrti zmizí, obrátí se na Maddie policie. Dívka se tak nechtěně zaplete do pátrání po dalších zmizelých lidech, které odhalí, že byli zavražděni...... celý text

Nathalinkaa
04.02.2021 4 z 5

Knížku jsem přečetla za dva dny. Byla pro mě hodně čtivá a bavila mě.

Kerberos
28.01.2021 4 z 5

Ano uznávám,že knížka je psána s jistou naivitou,ale to bude tím,že je určena dospívajícím.Byla napínavá a bavila mě.

Markett
23.01.2021 5 z 5

Zajímavá knížka, velmi originální nápad a hlavně se nedá předvídat, co se bude dít.
Knížka už od začátku je napínavá, a čím více děj pokračuje, tím víc se i to napětí stupňuje. Námět je velmi zajímavý, neokoukaný,s troškou nadpřirozena.
Knížka se mi líbila moc, přečetla jsem si během tří dní a těšila se, jak to vlastně dopadne. Pro někoho, kdo má rád napínavé příběhy, je tohle určitě to pravé.

mona.benny
12.01.2021 5 z 5

Četlo se to skvěle, do poslední stránky jsem netušila jak to dopadne. A konečné zjištění koho syn je fešák Aiden mě taky dostalo. Příjemná knížka se zajímavým tématem.

MonaP
31.12.2020 5 z 5

Čtivá opravdu mě zaujala

ivana2087
13.12.2020 5 z 5

Za mě super čtivá, napínavá a na skvělé téma. Četla jsem ji už dřív, ale pořád ji mám v živé paměti

Easenka
04.12.2020 4 z 5

Napínavý příběh mladé Maddie, která se kvůli svému daru vidět data úmrtí všech lidí zaplete se svým nejlepším kamarádem Stubsem do pátrání zmizelých lidí. Vyšetřování po prověření Maddie nabere nový směr a příběh vyústí ve správný konec.

Doubravka1975
21.11.2020 5 z 5

Skvělé, čtivé a originální.
Úplně na začátku vzkaz Brianovi a ten konec.... SUPER!!!

Ajda300
15.11.2020 3 z 5

Potom co se kniha asi dva týdny držela v žebříčku "Populární knihy" tady na Databázi, jsem se rozhodla si ji přečíst. A bylo to děsně... (chvilka napětí - co to asi bude? kreativní? překvapivý? čtivý? nápaditý?)... nudný. Hlavní postava byla (omlouvám se) naivní a vypatlaná kráva bez mozku. To že vidí data úmrtí bylo podaný hrozně nezáživně a polovinu knihy jsem umírala. Klišé, klišé a zase klišé. Zápletka byla hrozně průhledná a moment posledního napětí nestál teda vůbec za nic. Prostě... Ech. Nevím co víc napsat. Asi abyste ke knize nepřistupovali tak s velkým očekáváním jako já, pokud nechcete být zklamáni. Za mě prostě ne. Ale každý má jiný vkus a někoho může pobavit chování hlavní hrdinky s hlavou plnou slámy.

Úprava po delší době: pro ty, co budou příběh obhajovat s tím, jak je originální, podívejte se do diskuse k této knize zde na Databázi

Adýsek
07.11.2020 3 z 5

Knížka má velice originální a neokoukaný námět. Maddyin dar je opravdu originální a záleží na úhlu pohledu, jestli Vám přijde užitečný a zajímavý nebo děsivý a depresivní...
Po pár kapitolách, kdy se seznámíte s dějem a postavami, nastává slabší prostředek knihy u kterého chcete celou dobu propleskat tak polovinu postav. Jakmile se tímto ale prokoušete, autorka Vám nabídne akční a překvapivé závěrečné kapitoly.

Já jsem teda osobně vraha uhádla, ale ne hned...
Pokud váháte si tuto knihu přečíst, nemusíte. Postavy byly fajn a rozhodně to není 800 stránková Maasová u které si asi rozmyslíte, jestli si ji přečtete.

vendy6619
06.11.2020 5 z 5

Krásná kniha! Čtivá! Rozhodně stojí za to si jí přečíst!

petusska01
05.11.2020 5 z 5

Tento príbeh sa mierne odlišuje od tých ktoré obvykle vyhľadávam ale! Som príjemne prekvapená! Napätie na veľmi vysokej úrovni až do poslednej chvíle! Zvláštny príbeh ale Prekvapivy, plný zvratov a emocií.

Gallaxy
31.10.2020 3 z 5

Kniha se výborně četla a byla jsem nadšená. Bohužel mi konec zkazil dojem z celé knihy.

Verunka926
03.10.2020 4 z 5

Tato kniha mě opravdu překvapila. Ten námět byl velmi originální a celý příběh mě velmi bavil a zajímalo mě, co bude dál. Jsem opravdu nadšená a vřele doporučuji!

Sirina
26.09.2020 4 z 5

Moc dobře se to četlo a kniha rychle ubíhala. Místy byl děj až moc přitažený za vlasy, ale jinak to byla dobrá detektivka s netradičním námětem. Původně jsem chtěla dát pět hvězdiček, ale ten konec na mě byl až moc přeslazený ;)

Lukeronka
01.09.2020 4 z 5

Co všechno ta holka ještě snese? Jednu hvězdu strhávám za předvídatelný děj, něco, co mě napadlo hned na začátku, tam vymyslí s velkou slávou až ke konci knihy... Ale námět zajímavý, originální, děj občas až moc přitažený za vlasy, ale četlo se to snadno a rychle a bavilo to...

LauraNoah
18.08.2020 3 z 5

Nápad naprosto skvělý, to se musí nechat (připomínalo mi to film Vyměřený čas). Zápletka je na začátku trochu přitažená za vlasy (přesněji tedy chování hl. hrdinky, která se "chová dospěle", ale v některých chvílích udělá rozhodnutí, které vůbec neodpovídá jejímu věku a dosavadnímu chování). Začátek knihy velmi dobrý, od 1/4 trochu nuda, hl. hrdinka je najednou naivní a nedospělá, děj je extrémně předvídatelný, poslední třetina super, rozuzlení přichází s "happy endem", na který čekáme a doufáme v něj.

Osobně jsem z myšlenky, na které kniha staví, byla nadšená. Jen si myslím, že si s tím autorka mohla trochu více pohrát, vůbec by mi nevadilo více vedlejších dějových linek. Hodnotím 70%.

Kočičáci
17.08.2020 5 z 5

A mně se to líbilo moc!
Mám ráda, když je námět originální, což Maddyin dar bezesporu je. Vidět každému na čele jeho datum úmrtí je prostě... úžasné? strašné? děsivé? No a Maddie její dar dostane do pěkné šlamastyky, kdy se stane podezřelou z vraždy. Cesta k objasnění nebude jednoduchá, ale já jsem si ji užila. Mělo to šťávu, spád a napětí, ráda doporučím!

Lucynell
15.08.2020 4 z 5

Moc se mi líbilo téma této knihy už jen proto že bylo zcela originální abylo to zase něco jiného. Stejně jako některé předešlé by mě také celkem zajímalo moje datum, i když na druhou stranu možná lepší nevědět. Jinak příběh je čtivý a moc se mi líbil konec.

atarkaknel
04.08.2020 2 z 5

Velmi čtivá, ale občas už moc přitažená za vlasy.