Kdy?

Kdy? https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403193/bmid_kdy-Lob-403193.jpg 4 425 130

"Chtěli byste znát datum svojí smrti? Napínavý thriller, který nedokážete odložit. Maddie Fynnová má podivnou schopnost – na čelech lidí vidí čísla. Teprve v den, kdy zemře její otec, si však uvědomí, co znamenají. Znát datum něčí smrti je ale spíš prokletí, než dar. Definitivně se to potvrdí v okamžiku, kdy potká mladíka, jehož poslední den se nezadržitelně blíží. Po té, co chlapec v den své smrti zmizí, obrátí se na Maddie policie. Dívka se tak nechtěně zaplete do pátrání po dalších zmizelých lidech, které odhalí, že byli zavražděni...... celý text

Miska2001
24.03.2020 5 z 5

Od téhle knihy jsem nečekala až takový spád událostí, takže určitě super překvapení. Užila jsem si čtení od začátku do konce. Prosím, víc takových knih!

Ani832
05.03.2020 4 z 5

Napínavá, čtivá knížka. Hlavního padoucha jsem už zase neodhalila a napětí se opravdu někdy dalo krájet. Je tam i romantická linka, která ale není moc výrazná, což je docela fajn. Líbí se mi nápad s čísly, které má každý těsně nad čelem, malinko mi to připomínalo film Countdown. Skvělá detektivka, akorát konec byl docela přeslazený a trochu uspěchaný.

Dávám 4,3 hvězdiček z pěti.

Sixtinka144
22.02.2020 5 z 5

Od téhle knihy jsem absolutně nic nečekala, a možná proto mě tak nadchnula. Jakože jo, některé věci mě na příběhu fakt štvaly, a podle mě, by to autorka mohla dovymyslet lépe, ale stejně. Hlavního padoucha jsem ani trochu netipovala, podle mě na něj nikdo nemohl přijít :D Ten konec mě trochu zklamal, přece jen si tu typickou lovestory mohla odpustit, ale nadruhou stranu se mi moc líbilo, jak kniha končila začátečním citátkem. Příběh byl vážně rychlý a nedalo se od něj odtrhnout. Proto knihu určitě doporučuji, a jako takové klidné lehké čtení vám ji schvaluji!

Darktherka
05.02.2020 5 z 5

Něco nového a bylo to skvělý. Moc jsem si oblíbila agenta Faradaye. Líbilo by se mi nějaké pokračování kde by mu pomáhala s případy.

rajcatko
17.01.2020 3 z 5

Nápad úžasný, ten chválím a jsem nadšená. Zpracování už mírně pokulhávalo. Například věčný hysterický pláč hlavní hrdinky mě dost štval, také kurz sebeobrany, když už autorka nevěděla kudy kam se hodil do krámu ( to je neřest více spisovatelů). A hlavně ten sladký happy end byl tragický. Ale abych jen nekritizovala, první část knihy byla vážně dobrá. Data úmrtí vlastně vyprávěla mnoho příběhů, aniž by je někdo opravdu sepsal. Tomu říkám číst mezi řádky.

Petro..nella
24.12.2019 5 z 5

Zajímavá kniha zaujala mě tak moc že jsem ji za jeden den musela přečíst

fereny
24.12.2019 5 z 5

Dobré to bylo! Napínavé, zajímavé, s řádem a pravidly Maddiiny schopnosti, žádná ztřeštěnost. Za mě nad očekávání (na oddechovou jednohubku). Konec byl teda trochu moc...ale na druhou stranu, kdo by si to nepřál? :)

Veruu95
14.12.2019 5 z 5

Ta se povedla. V napětí jsem otáčela stránku za stránkou a vrah mě napadl až ke konci. Pěkná, propracovaná knížka.

Scathia
19.10.2019 4 z 5

Skoro jsem dala pět hvězdiček, což nedávám často. Zajímavý námět na knihu a velmi zdařile psaný detektivní příběh, který brání člověku odložit knihu z ruky. Jsem ale velmi zklamaná z přemrštěně přeslazeného konce, kdy autor vše slepil tak, že by to tak dobře nedopadlo ani v telenovele. :-(

oolinkaa
05.10.2019 3 z 5

Námět knihy zajímavý , ale moc mě kniha neoslovila. Zřejmě nejsem pravá cílová skupina - doporučuji spíše pro náctileté .

K.Lara
02.10.2019

Zajímavá myšlenka krásně zpracovaná, jen je spíše zaměřená na mladší a naivnější čtenáře. I přesto jsem se od knížky nedokázala odtrhnout.

v.r.b.o.v.a
26.09.2019 5 z 5

Kniha, od které jsem nevěděla, co čekat. Ale příběh byl naprosto úžasný a určitě ji doporučuji

Elen telemna
17.09.2019 4 z 5

Ať už jsem od knihy čekala cokoliv, tohle tedy rozhodně ne...
První stránky jsem četla s přesvědčením, že držím v rukou naivní knihu pro náctileté dívky. Avšak po přečtení prvních kapitol jsem musela uznat své předsudky za mylné. Příběh není vůbec takový, jaký byste očekávali, je plný tajemna, podezírání a nebezpečného vyšetřování, a už po pár stránkách jste ihned vtaženi do jeho netradiční detektivní atmosféry.
Myšlenka je sama o sobě velice zajímavá, a přestože by se určitě dala zpracovat i líp, autorka si s ní snažila pohrát a vyždímat z jejího potenciálu co nejvíce.
Co však musím vytknout, je konec. Jako by autorka neměla dostatek času na to, pořádně si ho promyslet. Během pouhých dvou kapitol jste najednou zahlceni tolika nesrovnalostmi a nelogičnostmi, že vám pocit zmatku a nechápavosti dá málem zapomenout na celý zbytek příběhu.

Tereziee
10.09.2019 5 z 5

Wow! Po dlouhé době mě knížka vtáhla od úplného začátku až do samotného konce. Přečteno během necelého dne a musím říct, že jsem se skvěle bavila. Originální námět s hlavní hrdinkou Maddie, kterou prostě nejde nemilovat. Jaké to asi je vidět na čele každého člověka na světě datum jeho smrti? Maddie tahle schopnost dostane do nemalých problémů a celou knihu se zatajeným dechem čekáte, jestli vše dopadne tak jak má. Detektivní zápletka v knize není dokonalá (přece jen je to kniha pro mládež), ale musím říct, že to mi v tomhle případě ani trochu nevadilo. Hltala jsem autorce každé slovo. Nechybělo zde ani silné přátelství a samozřejmě láska. Pokud hledáte knihu, která vás vtáhne a nepustí, po tomhle rozhodně musíte sáhnout.

Knihomolka97
07.08.2019 5 z 5

To bylo vážně, vážně skvělé! Zajímavý, originální nápad. Od začátku příběh vtáhne do děje, čte se to moc dobře, žádné zbytečné okecávání ani popisy.
A dlouho se mi nestalo, že bych neuhodla vraha.

klarinka9974
07.08.2019 5 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha tolik nadchne. Byl to skvělý příběh a vůbec sem netušila kdo je vrah, takže mě to dost překvapilo. Myslela jsem si, že to celou dobu dělá někdo jiný a jistý motiv je také zajímavý. Určitě bych nechtěla být Maddie a vědět, že nemůžu většině lidem pomoci. Ale ten sladký konec k tomu prostě patřil. Určitě doporučuji, nebudete litovat.

Garous110
21.07.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden nádech a nedokázala jsem se odpoutat. Vřele doporučuji.

KikiRuz
10.06.2019

Úžasná kniha, kterou vřele doporučuji. Přečtenou jsem ji měla za dva dny a řadím jí mezi mé nejoblíbenější.

verulik196
07.06.2019 5 z 5

Já se přidávám k té skupině čtenářů, kterým se knížka líbila. Je napsána čtivě a přestože příběh nebyl úplně dokonalý, bylo tam spoustu náhod a tak trochu klišé na konci, já jsem spokojená a čtení jsem si užila.

Cleo De Nile
07.06.2019 5 z 5

Tato kniha mě velmi příjemně překvapila, protože vím, že spoustu lidí zklamala. Mě ani trochu nepřišlo, že by nedokázala autorka využít potenciál, který zápletka se čtením dat úmrtí nabízí, naopak. Hlavní hrdinka Maddie je velmi sympatická holčina, a musím přiznat, že bych se na jejím místě nejspíš nedokázala chovat tak statečně. Myslela jsem si, že jsem odhadla i vraha, celou dobu jsem měla dva tipy, které se mi ke konci zdály čím dál víc podezřelejší, ale netrefila jsem se. Moc příjemná young adult, po které někdy určitě sáhnu znovu.