Kdy?

Kdy? https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403193/bmid_kdy-Lob-403193.jpg 4 425 130

"Chtěli byste znát datum svojí smrti? Napínavý thriller, který nedokážete odložit. Maddie Fynnová má podivnou schopnost – na čelech lidí vidí čísla. Teprve v den, kdy zemře její otec, si však uvědomí, co znamenají. Znát datum něčí smrti je ale spíš prokletí, než dar. Definitivně se to potvrdí v okamžiku, kdy potká mladíka, jehož poslední den se nezadržitelně blíží. Po té, co chlapec v den své smrti zmizí, obrátí se na Maddie policie. Dívka se tak nechtěně zaplete do pátrání po dalších zmizelých lidech, které odhalí, že byli zavražděni...... celý text

M100
01.01.2019 5 z 5

Zajímavý námět, čtivé od začátku do konce a do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne. Mrzelo mě, že už je konec. Snad nam spisovatelka přinese brzo jinou takto skvělou knihu.

LenkaWal
31.12.2018 5 z 5

Za mě dobrý. Na začátku trochu slabší, ale pak se mi to líbilo.

Pegs
31.12.2018 3 z 5

Neotřelý námět který zaujal. Konečně něco nového a originálního. Zpracovat by to šlo určitě ještě trošku lépe,ale za mě paráda. A oceňuji i pro mě nečekaný závěr. Spokojenost.

sd1992
29.12.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha.. :) Bavila mě od začátku až do konce.. perfektně propracovaný děj! Už když jsem na internetu tuto knihu viděla poprvé, tak jsem věděla, že to bude něco pro mě; takže jsem měla poměrně vysoké očekávání. A to kniha beze zbytku splnila. :-) Akorát jsem se v noci bála jít vyčůrat :D

terezka1313
29.12.2018 5 z 5

Ohromující kniha. Napínává až do konce. Knihu určitě doporučuji !!

wildXchos
28.12.2018 4 z 5

Kniha má hodně originální téma. Na detektivku je v ní málo postav a děj je poměrně jednoduchý, ale i přes to mi konec připadal nečekaný. Maddie byla úžasně chytrá a silná dívka.

Michajela.cz
14.12.2018 3 z 5

Opět... máme to tu znova. Dobrej námět, ze kterého by šlo dostat mnohem víc.
Autorka se o zhostila přiměřeně. Na její obranu bych asi řekla, že kniha je určená pro mládež, tudíž...jak bych to jenom řekla? Jsou mladý, budu se držet při zemi, jejich čtenářský zážitek je teprve čeká? Knížku si přečteš v šestnácti letech, a bude tak zatraceně dobrá, že každou další znechuceně odložíš?
Autorka myslela v prvé řadě na mladé čtenáře, a určitě jim chtěla uchovat takous jakous nezkaženost, a pocit, že jejich detektivka s velkým "D" teprve přijde.
Děkujeme Victorie, mládí vpřed!

marcolka
06.12.2018 5 z 5

V průběhu čtení jsem si říkala nejprve:" To je tak na tři hvězdičky", uprostřed : " Ne, to je na čtyři hvězdičky", ale po strhujícím konci musím konstatovat, že tomu dávám, i přese všechny rozpačité části ze začátku, pět hvězdiček. Skvělý námět. Pro mě nový a zatím jedinečný. Nebudu šťoural a ani nejsem spisovatelský ani jiný odborník. Prostě hodnotím jak to cítím a jak se mi kniha líbí. Nečtu proto, abych se pídila po chybách a nesrovnalostech, ale pro prožitek a zážitek z knihy. A vůbec nevadí, že už ani nejsem cílová skupina. Vraha jsem v tomto případě neuhodla ani náhodou.

Ke konci knihy, ve fázi, kdy se řešil Rick, mě tak napadlo, jestli Maddie třeba napadne Ricka zachránit před nabytím jeho času. Tak mi ho bylo líto. Směšné.. :-D :-D :-D

Dáduše
22.11.2018 2 z 5

Nápad dobrý. Provedení občas kostrbaté:-D

Ivuska.09
18.11.2018

Kniha Kdy? mě překvapila skvělým námětem. Dovedete si představit, že by někdo znal den, kdy zemřete? Prostě by se na vás podíval a hned by věděl... Nesouhlasím s tím, že by se hlavní hrdinka nechovala logicky - naopak, když se jí někdo na datum smrti přímo zeptá, vždy otázku zodpoví. Co jiného by měla dělat? Za každým chodit a říkat mu, kdy umře? Někteří čtenáři by si měli před okomentování knihy uvědomit, komu je kniha vlastně určena. Tato je totiž pro děti a mládež, takže v souvislosti s tímto si opravdu nemyslím, že by bylo vystavění děje chabé. Naopak. Ano, někdo umře - jenže lidé umírají. Ani ve skutečném životě vás před smrtí nakonec nikdo nezachrání. Věřím, že pro mladší čtenáře zápletka této knihy opravdu lacině působit nebude, nenechte se od čtení odradit. Příběh je zajímavý, originální, napínavý a čtivý.