Kdo chce víc

Kdo chce víc https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347572/mid_kdo-chce-vic-Xiu-347572.png 4 140 24

Lila dalekohledem pozoruje mladý pár. Přistihla oba při vášnivé hádce, ta skončí tím, že dívka proletí oknem a pádem se zabije. Lile dojde, že se stala svědkyní vraždy, a zavolá policii. Případ se zdá jasný – vrahem nemůže být nikdo jiný než přítel zabité. Jenže bratr podezřelého si to nemyslí a žádá Lilu o pomoc. On ani Lila netuší, do jak nebezpečné hry se zapletli.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Alpress

The Collector , 2014

TaLu
22.04.2024 4 z 5

Honba za tajemným artefaktem je častá zápletka, ale stále funguje.
Začátek velmi akční. Lila hlídá lidem, kteří odjedou na dovolenou byt. Občas se dívá dalekohledem kolem sebe. Takto se stane svědkem vraždy a dobrodružství může začít. Setkání s bratrem oběti přidává další otazníky. Oba se zaplétají do nebezpečné sítě intrik. Kdo a proč zabil? Kolik obětí ještě přibude? A podaří se Lile a Ashtonovi vyváznout živí? Ashton je malíř. Povolání mají zajímavá.
Odpočinkové, nenáročné. Líbila se mi také vedlejší linka přátel a rodiny.

LenkaVes
13.12.2023 3 z 5

Hlavní hrdinové se mi líbili, měli zajímavou práci. Ale nelíbilo se mi, že pořád mluvili a mluvili a mluvili. Kde byl prostor pro jejich myšlenky a vnitřní svět???

petraj30
05.07.2020 4 z 5

Po zdlouhavém začátku se to začalo zdárně rozjíždět, ale vydrželo to asi do 3/4 knížky, pak mi to přišlo jako sci-fi. Ale na druhou stranu, příběh stál za to. Bylo to poutavě napsané a vůbec jsem se u toho nenudila.
Oba hrdinové měli zajímavou práci a moc se mi líbilo to prostředí, kde pracovali a taky měli úžasné přátele.
Sice tam bylo moc náhod okolo jejich seznamování a na konci to působilo možná trochu nereálně, ale bylo to pěkné.

Kudík
18.06.2020 3 z 5

Lila byla velmi zvláštní postava, a to v dobrém. Ať už s dalekohledem nebo s jejím nezbytným multifunkčním nástrojem zn. Leatherman (sice trošku moc reklamy, ale za zmínku o ČR a Praze odpuštěno :) ). Její reakce na některé situace byly docela vtipné. A Ash Archer, to prostě nebyl typický umělec, spíše takový panovačný rodinný ochránce s malířským nadáním. Zápletka je sama o sobě zajímavá a děj napínavý, ale možná být kniha o pár (desítek) stránek kratší, vyznělo by to ve výsledku lépe, protože pár hlušších míst má. Dále je zde dost náhod a závěr jsem čekala od podplukovníkovic dcery akčnější.

tess.de.veles
01.10.2019 4 z 5

Noru mám ráda.... Ale tahle kniha mi přišla strašně moc nereálná.... Ta holka Lola, nebo jak se jmenovala, mi celkem pila krev.... Ona sama si troufne na vrazedkyni? Ha ha, no jasně... Čím více jsem se blížila ke konci knihy, tím větší sci fi mi to přišlo... Romantarny jdou Nore líp, tam je ten příběh spíš uvěřitelný, než tohle...

helenkan
28.01.2019 4 z 5

Na romantiku tam podle mě bylo dost vraždění a ke všemu s popisem. Pro mě spíš detektivka s romantikou,ale ta stála za to. :-) A taky vylepšila můj dojem z knížky. Za mě dobrý.

Skalara
15.11.2018 5 z 5

Napínavá a zajímavá. Líbí se mi od této autorky skoro všechny knihy.

putpuda
23.09.2018 3 z 5

Průměrná kniha, zajímavý příběh, ale zbytečně natahovaný. Nora má rozhodně mnohem lepší čtivo, ale dalo se to.

Zuzka296
25.06.2018 5 z 5

Perfektná kniha napínavá, veľmi som si čítanie užila môžem len odporučiť.

locin
15.03.2018 5 z 5

Spojení romantiky s takovouto detektivní zápletkou nebyl vůbec špatný nápad. Příběh se mi opravdu moc líbil.

m.valova
12.03.2018 4 z 5

Červená knihovna s detektivní zápletkou..

Arsi
05.11.2017 4 z 5

Pěkné, pohodové čtení. Mám knihy od Nory ráda, ale tuto knihu mohla to trochu zkrátit.

devildeny
12.09.2017 2 z 5

Kniha mě bavila jen ze začátku. Zajímavá zápletka, která mohla mít rychlejší spád. Několik desítek stránek se tam nic zásadního neděje. Bohužel jsem nedočetla, což se mi u Nory stalo poprvé.

princesse
02.09.2017 5 z 5

Pro mě opět skvělé počtení a pět hvězdiček. Paní Roberts nezklamala ani tentokrát. Nechyběla kriminální zápletka ani romantika a zajímavý a čtivý příběh. Ideální letní čtení.

lifeoptimist
03.07.2017 5 z 5

Opět jedna výborná, tak jak se mi knihy od Nory líbí - super

postrach
18.04.2017 4 z 5

Kniha vypráví o životě ženy,která ráda pozoruje lidi a to je někdy nebezpečné.Vidět a slyšet příliš mnoho se někddy nevyplácí Docela trefný název knihy a nechybí ani děj.Detektivní příběhy a napínavé zápletky s překvapivým koncem,mě zaujmou vždy.

Litocha
23.03.2017 3 z 5

Knížka nebyla špatná, Lile byla vymyšlena zajímavá práce i záliba, Ash na mě byl trošku moc panovačný. Jinak se mi od Roberts obecně více líbí tyhle knížky s kriminální zápletkou než s nadpřirozenem a magií. Je vidět, že ji umělecké prostředí zajímá, právě proto ale u mě více bodů nasbíraly Skryté poklady, které jsem kdysi četla jako jednu z prvních knih autorky a které mají s tímhle příběhem některé společné rysy (ale nepůsobí tam všechno tak hr - tady máme lásku na celý život během pár týdnů).

Gi-Gi
28.10.2016 4 z 5

Slušně napínavé a dobře se to četlo. Řekla bych, jedna z lepších z pera autorky.

Petule.k93
28.09.2016 5 z 5

Kniha bavila od zacatku do konce. Lila byla uzasna, stejne jako jeji prace.

Helena Lacková
14.04.2016 5 z 5

Bylo by krásné mít práci jako Lila